Konsultacje neurologiczne Ruda Śląska

Szukasz konsultacji neurologicznej w Rudzie Śląskiej? Zarejestruj się na wizytę w naszej poradni – telefonicznie bądź on-line. Nasi lekarze zdiagnozują i zajmą się leczeniem wszelkich dolegliwości neurologicznych. Poza konsultacjami, w poradni neurologicznej przeprowadzamy również USG Doppler tętnic szyjnych, umożliwiające wykrycie zmian miażdżycowych i w konsekwencji odpowiednio wczesne wdrożenie profilaktyki przeciwzawałowej i przeciwudarowej.

Zakres diagnostyki i leczenia neurologicznego

Lekarze z naszej poradni mają doświadczenie w diagnozie i leczeniu wielu chorób i schorzeń neurologicznych, takich jak:

 • padaczka,
 • udary mózgu,
 • krwotoki mózgowe,
 • niedokrwienie tętnic mózgowych,
 • zaburzenia wynikające z urazów mózgu,
 • guzy mózgu,
 • stany po zapaleniu mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych,
 • choroba Alzheimera,
 • choroba Parkinsona,
 • pląsawica Huntingtona
 • choroba Wilsona.

Konsultacje neurologiczne zalecamy również w przypadku schorzeń kręgosłupa i rwy kulszowej, spowodowanych uciskiem nerwów.

Kiedy wybrać się do neurologa?

Neurolog jest lekarzem zajmującym się schorzeniami układu nerwowego. Spektrum objawów neurologicznych, wymagających konsultacji ze specjalistą, jest szerokie. Do najważniejszych z nich zaliczyć można różnego rodzaju bóle, osłabienie bądź skurcze i drżenie mięśni, problemy z koordynacją i równowagą, szumy uszne, zawroty głowy, omdlenia oraz zaburzenia pamięci i snu. Etiologia objawów jest różna – mogą mieć one podłoże genetyczne, być wywołane rozwijającymi się guzami, przebytymi urazami, infekcjami i zatruciami, mogą one również świadczyć o innych chorobach, takich jak cukrzyca czy niedobór witaminy B12. Zadaniem neurologa jest poznanie przyczyny dolegliwości i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Jak przebiega konsultacja neurologiczna?

Pierwszym etapem konsultacji jest wywiad lekarski. Następnie, neurolog przeprowadza badania odruchów fizjologicznych, takich jak m.in. odruch kolanowy, skokowy, ramienno-promieniowy, Babińskiego czy Rossolimo. Często sprawdza również prawidłowość mowy, sposób chodzenia czy czucie powierzchniowe, Na podstawie tych badań lekarz jest w stanie wstępnie określić, jakie zaburzenie neurologiczne może występować u pacjenta. Przykładowo, występowanie odruchów Babińskiego i Rossolimo świadczy o uszkodzeniu układu piramidowego, odpowiedzialnego za kontrolę ruchów dowolnych i postawy ciała. W ramach dalszej diagnostyki, neurolog może zlecić takie badania jak EEG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy PET. Masz wskazane objawy? Umów się na wizytę w poradni neurologicznej!


Lekarze i specjaliści

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99