Konsultacje psychiatryczne Ruda Śląska

Zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne. Jeśli potrzebujesz pomocy lekarza psychiatry, skorzystaj z usług naszej poradni w Rudzie Śląskiej. Nie zwlekaj – zarejestruj się na konsultację psychiatryczną w Post Medical telefonicznie lub on-line.

Kiedy potrzebna jest wizyta u psychiatry?

Decyzja o wizycie u psychiatry bywa trudna. Nie należy z nią jednak zwlekać, jeśli dolegliwości uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Konsultacja psychiatryczna jest konieczna w przypadku dojmującego przygnębienia i poczucia lęku, myśli samobójczych, stanów psychotycznych czy nadużywania substancji psychoaktywnych. Warto skorzystać z niej również wtedy, gdy borykamy się z zaburzeniami snu, odżywiania czy koncentracji, mamy problemy z wybuchami złości, czy cierpimy z powodu takich dolegliwości somatycznych jak m.in. drżenie rąk, kołatanie serca, osłabienie czy zawroty głowy, a wyniki badań wykluczają obecność problemów ze zdrowiem fizycznym. Często możemy sami nie zauważyć niepokojących objawów czy zmian we własnym zachowaniu – nie należy więc negować obserwacji bliskich nam osób.

Jak wygląda konsultacja psychiatryczna?

Kluczowym elementem konsultacji z psychiatrą jest rozmowa – dlatego niezwykle ważne jest, by pacjent był szczery i otwarcie dzielił się swoimi odczuciami. Lekarz zbiera szczegółowy wywiad, którego celem jest poznanie dolegliwości i znalezienie ich potencjalnych przyczyn. Często w celu prawidłowego rozpoznania choroby konieczne są, pozornie niezwiązane z problemem, informacje na temat przeszłości pacjenta, jego dzieciństwa czy sytuacji rodzinnej. Pierwsza konsultacja psychiatryczna jest przeważnie dłuższa, gdyż lekarz musi dokładnie poznać pacjenta. Należy mieć również na uwadze, iż jedna wizyta może być niewystarczająca do postawienia diagnozy – konieczne mogą być dodatkowe badania, również u innych specjalistów, takich jak np. neurolog. Główne cele pierwszej i kolejnych konsultacji to postawienie diagnozy, ustalenie sposobu leczenia, wyjaśnienie wszelkich wątpliwości pacjenta oraz kontrola skuteczności stosowanej terapii.

Godziny przyjęć poradni psychiatrycznej w Rudzie Śląskiej:

  • Czwartek: 16:00 - 19:00

rejestracja on-line


Lekarze i specjaliści

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99