Poradnia kardiologiczna dla pacjentów z Chorzowa

Kardiolog dla pacjentów z Chorzowa

Poradnia kardiologiczna Centrum Medycznego POST Medical zapewnia diagnostykę i leczenie chorób i wad układu sercowo-naczyniowego u dzieci i osób dorosłych, obejmując pacjentów z Chorzowa kompleksową opieką kardiologiczną. W poradni leczeni są pacjenci z miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, po przebytym zawale serca lub udarze mózgu, z wadami serca wrodzonymi i nabytymi. Poradnia znajduje się w Rudzie Śląskiej - zaledwie 10 km od Chorzowa. Usługi medyczne świadczone są prywatnie.

kardiolog bytom

Poradnia kardiologiczna diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

  • nadciśnienie
  • niewydolność serca
  • wady serca
  • chorobę wieńcową
  • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna wykonuje:

Cennik - Kardiolog

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
150.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
200.00 zł
UKG (echo) serca
120.00 zł
Holter EKG 24-godzinny
120.00 zł
Holter ciśnieniowy 24-godzinny
120.00 zł

lek. Maria Iwańska

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog
Badania osób kierujących pojazdami

Godziny przyjęć:

  • Wtorek: 13:00 - 16:00
  • Piątek: 16:20 - 18:30
Najbliższy wolny termin:
2021-10-22 17:25

Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog jest lekarzem specjalizującym się w rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce chorób układu krążenia, w szczególności:

· nadciśnienia tętniczego,

· choroby niedokrwiennej serca,

· miażdżycy,

· udaru mózgu,

· ostrej lub przewlekłej niewydolności serca,

· zaburzeń rytmu serca i przewodzenia,

· wad serca,

· tętniaków aorty

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Do poradni kardiologicznej najczęściej trafiają pacjenci z Chorzowa, u których lekarz pierwszego kontaktu podejrzewa chorobę układu sercowo-naczyniowego albo którzy we własnym zakresie chcą wykonać badania diagnostyczne i skonsultować objawy sugerujące schorzenia kardiologiczne, m.in.:

· odczuwany ból, ucisk, kłucie, kołatanie lub pieczenie w klatce piersiowej,

· szybkie męczenie się podczas wykonywania zwykłych, codziennych czynności,

· nagły spadek kondycji fizycznej o nieznanym podłożu,

· nawracające duszności podczas normalnej aktywności,

· zasłabnięcie lub utrata przytomności.

Kardiologa powinien odwiedzić profilaktycznie każdy, kto ukończył 40 lat, zwłaszcza znajdujący się w grupie podwyższonego ryzyka (otyłość, siedzący tryb życia, częste sięganie po używki, obciążenie genetyczne, współistnienie innych chorób, zamieszkiwanie w silnie zanieczyszczonym rejonie itd.). Ponadto w poradni kardiologicznej konsultowani są pacjenci przed i po zabiegach kardiologicznych.

Coraz większy dostęp do wiedzy powinien skutkować mniejszą ilością chorób na tle sercowo-naczyniowym, a niestety liczba pacjentów wzrasta. Wynika to w dużej mierze z rozwoju cywilizacyjnego i coraz wygodniejszego życia, które pozbawione jest ruchu, a sporą jego część zajmuje postawa siedząca oraz niezdrowe, tłuste jedzenie. Należy pamiętać, że sami mamy duży wpływ na niektóre aspekty naszego zdrowia, a tym samym na układ sercowo-naczyniowy.

Jak przebiega konsultacja kardiologiczna?

Pierwsza wizyta u kardiologa nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak warto zabrać na nią aktualne wyniki badań krwi i moczu oraz ewentualną dokumentację medyczną (karty informacyjne z pobytów szpitalnych, wyniki badań kardiologicznych). Konsultacja rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat odczuwanych dolegliwości, stopnia ich nasilenia, czasu trwania, chorób współistniejących, stosowania przez niego używek oraz występowania chorób kardiologicznych w jego rodzinie. W trakcie konsultacji kardiologicznej, lekarz kardiolog może zlecić, zalecić lub wykonać:

· badanie EKG,

· badanie USG metodą Dopplera,

· ECHO serca,

· badanie EKG metodą Holtera (24-godzinne monitorowanie EKG),

· 24-godzinny pomiar ciśnienia tętniczego (Holter ciśnieniowy 24-godzinny),

· próby wysiłkowe,

· ergospirometrię,

· działania profilaktyczne.

Na podstawie wyników badań i informacji uzyskanych w trakcie wywiadu, lekarz kardiolog może postawić diagnozę oraz ustalić, czy istnieją wskazania do leczenia lub zabiegu kardiologicznego, a także przygotować i wdrożyć indywidualny plan leczenia.

Umów się do kardiologa k. Chorzowa

Podejrzewasz u siebie chorobę układu sercowo-naczyniowego? Posiadasz zdiagnozowaną chorobę kardiologiczną i chcesz kontynuować leczenie pod opieką kardiologa w Chorzowie? A może niepokoją Cię objawy u Twojego dziecka i potrzebujesz je pilnie skonsultować ze specjalistą? Zapraszamy do poradni kardiologicznej w Centrum Medycznym POST Medical w Rudzie Śląskiej. Z centrum Chorzowa dojedziesz do nas w kilkanaście minut, zapraszamy również pacjentów z Zabrza, BytomŚwiętochłowic i innych miast Śląska. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy kardiologów, możliwość wykonania większości badań kardiologicznych na miejscu oraz krótkie terminy oczekiwania na wizytę. Na konsultację umówisz się online.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99