Kardiolog Zabrze

Centrum Medyczne POST MEDICAL jest prywatną placówką medyczną mieszczącą się w Rudzie Śląskiej, w której z powodzeniem leczeni są pacjenci cierpiący na wiele schorzeń, w tym tych o podłożu kardiologicznym. Zajmujemy się leczeniem dorosłych uskarżających się na problemy z układem sercowo-naczyniowym. Zapraszamy do odwiedzenia naszej poradni kardiologicznej osoby z Zabrza i okolic.

W czym może pomóc kardiolog?

Lekarz kardiolog jest osobą specjalizującą się w chorobach serca oraz układu krążenia. Dzięki zdobytej wiedzy i praktyce lekarskiej jest w stanie prawidłowo rozpoznawać choroby serca, wyznaczać odpowiednie badania oraz wprowadzać skuteczne leczenie.

Niestety choroby o podłożu kardiologicznym są coraz częstsze i mają związek ze stylem życia (choć nie zawsze). Na kondycję jednego z najważniejszych mięśni w naszym ciele oraz układu naczyniowego ma wpływ zarówno dieta jak i siedzący tryb życia.

Kiedy udać się do poradni kardiologicznej?

Choroby układu sercowo-naczyniowego są bardzo niebezpieczne i nie można lekceważyć ich objawów. Zasadniczo rutynowa wizyta w poradni kardiologicznej powinna być obowiązkiem dla osób przekraczających 40 lat. Wraz z wiekiem serce słabnie, a nagromadzenie czynników zewnętrznych jak wspomniana dieta czy brak ruchu staje się jeszcze poważniejszym problemem.

Jednak nie tylko wiek wyznacza datę odwiedzin u kardiologa. Bóle w klatce piersiowej mogą dotknąć nawet młode osoby i nigdy nie są to dobre wiadomości. Organizm w ten sposób daje sygnał, że nie funkcjonuje, jak powinien. Nie należy czekać na kolejne ukucie czy atak bólu, zalecamy wizytę w gabinecie dobrego kardiologa.

Wizyta u kardiologa wskazana jest szczególnie u osób cierpiących na: 

  • miażdżycę
  • niewydolność serca
  • nadciśnienie tętnicze

Jak wygląda wizyta u kardiologa?

W przypadku pierwszej wizyty w naszej przychodni, kardiolog przeprowadza szczegółowy wywiad, który pozwala mu na poznanie historii chorób pacjenta oraz ułatwia diagnozę. Warto zawsze mieć ze sobą aktualne wyniki morfologii krwi i badania moczu, gdyż są to jedne z badań, na które możemy być skierowani w pierwszej kolejności. W przypadku posiadania starszych wyników, zawsze warto również  je przynieść do kardiologa, aby ten mógł ocenić zmiany.

Podstawą wyposażenia, każdego lekarza jest stetoskop, a w przypadku kardiologa jest on bardzo często w użytku. Osłuchiwanie serca jest bazą do wydania diagnozy. Towarzyszą mu inne badania jak mierzenie ciśnienia krwi czy zmierzenie tętna. Najczęściej podczas wizyty wykonywane jest także badanie EKG.

Jakie badania wykonam u kardiologa?

Poradnia kardiologiczna gwarantuje możliwość wykonania najistotniejszych badań na miejscu. Wykonają u nas Państwo:

  • EKG
  • UKG (echo serca)
  • Holter EKG 24-godzinny
  • Holter ciśnieniowy 24-godzinny

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów z Zabrza?

Znalezienie dobrego kardiologa prywatnie z rozsądnymi terminami nie jest łatwe. Poradnia kardiologiczna w Centrum Medycznym POST MEDICAL gwarantuje dostęp do wykwalifikowanego personelu oraz przystępne ceny. Klinika realizuje badania na miejscu. Usytuowanie w Centrum Rudy Śląskiej sprawia, że jest to idealne miejsce dla wszystkich osób z Zabrza szukających pomocy kardiologa. Zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki, kontaktu telefonicznego bądź rejestracji online.