Psychiatra Świętochłowice

Poradnia psychiatryczna POSY MEDICAL w Rudzie Śląskiej to miejsce, w którym pomoc znajdą wszystkie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Od lat pomagamy pacjentom cierpiącym na depresję, nerwicę, uzależnienia i masę innych chorób. Jeżeli poszukują Państwo dobrego psychiatry w okolicach Świętochłowic zapraszamy do odwiedzenia naszej przychodni w Rudzie Śląskiej.

Kiedy warto pójść do psychiatry?

Psychiatra jest odpowiedzialny za leczenie poważnych zmian w psychice, które wpływają w znaczny sposób na życie pacjenta. Do psychiatry można zostać skierowany przez lekarza pierwszego kontaktu bądź psychologa. To właśnie psychiatra ma możliwość przepisywania leków na receptę i zlecania kolejnych badań medycznych.

Do Psychiatry należy udać się, gdy problemy psychiczne zaczynają w istotny sposób oddziaływać na komfort życia swój lub bliskich osób. Najczęściej spotykanymi problemami są depresja, nerwica i ciągłe zmiany nastrojów. Jednak należy zwracać uwagę nawet na inne odchylenia od normy jak wycofanie się z życia rodzinnego, wzmożona chęć do przebywania samemu, uczucie ciągłej obserwacji przez niewidoczną osobę czy słyszenie głosów, które są słyszalne tylko dla nas.

Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Często zadawanym pytaniem jest jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry, a odpowiedź jest prosta: taka wizyta nie odbiega znacząco od standardowego wywiadu lekarskiego. Tak samo jak idąc do lekarza rodzinnego jesteśmy pytani o historię choroby, moment, w którym się pojawiła itd. tak samo wygląda wywiad psychiatry z pacjentem. Psychiatra wedle określonych norm i własnego doświadczenia zadaje pytania adekwatne do podejrzewanej choroby.

Rozmowa prowadzona jest w spokojnej atmosferze i kończy się wprowadzeniem leczenia farmakologicznego. W rzadkich przypadkach wymagane jest leczenie w szpitalu psychiatrycznym, dotyczy to głównie osób, które stwarzają zagrożenie dla siebie lub otoczenia.

Dlaczego Psychiatra w POST MEDICAL dla pacjentów ze Świętochłowic?

POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej może pochwalić się zatrudnianiem najlepszych specjalistów w swoim fachu. Wizyta w naszej poradni psychiatrycznej to gwarancja dobrej diagnozy i skutecznego leczenia. Zapraszamy wszystkich pacjentów ze Świętochłowic oraz okolic do rejestracji online albo kontaktu telefonicznego.