Psychiatra Zabrze

Zapraszamy do odwiedzenia naszej poradni psychiatrycznej dla osób dorosłych w Rudzie Śląskiej. Do lekarza psychiatry zapraszamy osoby z Zabrza i okolic, gdyż działamy na terenie całego Śląska. Współpracujemy z najlepszymi psychiatrami, którzy są gwarancją postępów w leczeniu chorób o podłożu psychicznym.

Czym zajmuje się psychiatra?

Psychiatra często jest mylony z psychologiem i choć obie profesje potrafią się przenikać a specjaliści z obu dziedzin współpracują ze sobą w celu wyleczenia pacjenta, to różnica między tymi zawodami jest istotna. Głównym zadaniem psychiatry jest diagnoza i leczenie chorób psychicznych, podczas gdy psycholog zajmuje się bardziej mentalnymi aspektami jak radzenia sobie w relacjach międzyludzkich.

Psychiatra jest lekarzem i jako lekarz zajmuje się leczeniem chorób. Podobnie jak w przypadku innych specjalizacji istnieje kilka najczęściej spotykanych chorób jak:

 • depresja
 • nerwica
 • schizofrenia
 • psychoza
 • mania
 • zespół stresu pourazowego

Psychiatra zobowiązany jest do przestrzegania Kodeksu Etyki Lekarskiej a w diagnozie opiera się na kryteriach diagnostycznych.

Kiedy odwiedzić gabinet psychiatry?

Często sami boimy się przyznać przed sobą, że mamy problem natury psychicznej, ale warto odłożyć emocje i podjąć się leczenia, gdy lekarz pierwszego kontaktu albo psycholog skieruje nas do psychiatry. Psychiatrę warto odwiedzić szczególnie przy:

 • częstych zmianach nastrojów
 • odczuwaniu ciągłego strachu, smutku bądź samotności
 • słyszeniu głosów, które nie są słyszalne dla innych ludzi
 • uzależnieniu od leków, alkoholu, narkotyków itp.
 • wielu innych dolegliwościach.

Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Wizyta u psychiatry może wiązać się ze stresem, który szybko mija już na pierwszej wizycie. Pierwsze spotkania rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentem, podczas którego lekarz psychiatra wypytuje o różne aspekty życia jak relacje z rodziną czy zdrowie fizyczne. Celem wstępnej rozmowy jest próba odkrycia podłoża problemów psychicznych. Warto wiedzieć, że rozmowa jest prowadzona w bardzo spokojny sposób pozbawiony niepożądanych emocji. Psychiatra nie zajmuje się oceną wygłaszanych zdań przez pacjenta, zachowuje obiektywizm i pełną tajemnicę lekarską, to co zostanie powiedziane podczas wizyty nie wyjdzie poza próg gabinetu.

Dlaczego psychiatra w POST MEDICAL dla pacjentów z Zabrza?

Wybierając dobrego psychiatrę warto zapoznać się z już istniejącymi rekomendacjami. Centrum Medyczne POST MEDICAL zatrudnia specjalistów psychiatrii doskonale znających się na swojej pracy, którzy potwierdzili swoje umiejętności pomagając wielu osobom dorosłym. Poradnia psychiatryczna znajduje się w Rudzie Śląskiej w dogodnym miejscu dojazdu dla wszystkich pacjentów z Zabrza i okolic. Przychodnia jest dostosowana do obecnie panujących najwyższych standardów leczenia oraz pbsługi pacjentów. Zachęcamy do wizyty oraz rejestracji online bądź kontaktu telefonicznego.