Poradnia psychiatryczna dla pacjentów z Orzesza i okolic
Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia psychiatryczna oferuje diagnostykę oraz leczenie zaburzeń psychicznych. Pod opieką lekarzy psychiatrów znajdują się pacjenci z Orzesza, którzy zmagają się z szerokim spektrum problemów dotyczących zdrowia psychicznego. Spotkanie z psychiatrą odbywa się w gabinecie w Rudzie Śląskiej - niedaleko Orzesza. Usługi w poradni świadczone są prywatnie.
Poradnia psychiatryczna diagnozuje i leczy zaburzenia oraz choroby:
- depresja
- depresja poporodowa
- zaburzenia lękowe
- nerwica
- trauma
- zaburzenia emocjonalne
Poradnia psychiatryczna wykonuje:
- konsultacje psychiatryczne dla osób dorosłych
Cennik wizyty psychiatrycznej
Usługa | Cena |
---|---|
Pierwsza konsultacja psychiatryczna |
300.00 zł
|
Kolejna konsultacja psychiatryczna |
250.00 zł
|
Tutaj zapłacisz kartą. |
Lekarze i specjaliści
lek. Szymon Florek
Specjalista psychiatra
Przyjmuje dorosłych
Godziny przyjęć:
- Środa 16:00-19:00
lek. Monika Ukraińska
Specjalista psychiatra
Przyjmuje dorosłych
Godziny przyjęć:
- Wtorek: 15:00 - 19:00
FAQ Pytania i odpowiedzi
Psychiatra
Psychiatra odpowiada za przebieg leczenia farmakologicznego koniecznego do wyleczenia depresji, zaburzeń afektywnych, zaburzeń afektywnych, psychosomatycznych, lękowych, osobowości czy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Nasz gabinet psychiatryczny to idealne miejsce na podjęcie leczenia psychiatrycznego popartego wieloletnim doświadczeniem i aktualną wiedzą naukową. Specjaliści POST MEDICAL otaczają pacjentów kompleksową opieką, diagnozując i lecząc w atmosferze pełnej zaufania i bezpieczeństwa.
Kiedy wymagana jest konsultacja psychiatryczna?
Do lekarza psychiatry pacjenci często kierowani są przez lekarza pierwszego kontaktu lub psychologa. Do poradni psychiatrycznej zgłaszają się także osoby zmagające się z różnymi problemami natury psychicznej, które utrudniają, a nawet uniemożliwiają im normalne, codzienne funkcjonowanie. Warto skonsultować swój stan zdrowia psychicznego z psychiatrą w przypadku m.in.:
- częstych wahań nastroju,
- utrzymującego się poczucia lęku, smutku lub osamotnienia,
- występowania omamów,
- nadużywania alkoholu, narkotyków, leków lub innych substancji psychoaktywnych,
- pojawienia się myśli samobójczych,
- nawracających bólów głowy lub brzucha, gdy badania wykluczyły choroby fizyczne (somatyczne),
- nieradzenia sobie z życiowymi trudnościami,
- innych, niepokojących pacjenta objawów, mogących wskazywać na chorobę psychiczną.
O co pyta psychiatra?
Podczas pierwszej wizyty, lekarz psychiatra zachęca pacjenta do swobodnego opowiedzenia o sobie i swoich problemach. Za pomocą dodatkowych pytań pomaga pacjentowi opisać odczuwane emocje i trudności, z którymi się zmaga. Zwraca uwagę na zdolność pacjenta do koncentracji i sposób udzielania odpowiedzi. Najczęściej psychiatra pyta o:
- objawy chorobowe, czas trwania i stopień nasilenia w różnych sytuacjach,
- zdiagnozowane u pacjenta choroby,
- częstotliwość sięgania po używki,
- sytuację rodzinną i zawodową,
- sposoby radzenia sobie z trudnościami,
- zdiagnozowane choroby i zaburzenia psychiczne u członków rodziny pacjenta.
Informacje te pozwalają lekarzowi dotrzeć do podłoża problemów psychicznych oraz wyznaczyć sposoby i kierunki dalszego postępowania.
Na pierwszą wizytę w poradni psychiatrycznej warto zabrać aktualne wyniki morfologii krwi i badania tarczycy. Zaleca się także odwiedzić lekarza rodzinnego, aby ocenił on ogólny stan zdrowia fizycznego.
Jakie choroby i zaburzenia psychiczne leczone są w poradni?
Lekarz psychiatra może postawić diagnozę i zaplanować przebieg leczenia na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem oraz dedykowanych kwestionariuszy. Na ich podstawie diagnozowane są m.in.:
- schizofrenia,
- katatonia,
- zaburzenia nastroju (np. depresja),
- zaburzenia lękowe,
- zaburzenia obsesyjno-kompulsywne,
- zaburzenia związane ze stresem (np. zespół stresu pourazowego),
- zaburzenia dysocjacyjne,
- zaburzenia jedzenia i odżywiania się (np. anoreksja, bulimia),
- zaburzenia wydalania,
- zaburzenia spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych lub zachowaniami uzależniającymi (np. uzależnienie od alkoholu),
- zaburzenia kontroli impulsów,
- zachowania destrukcyjne i aspołeczne,
- zaburzenia osobowości,
- zaburzenia neuropoznawcze (np. w przebiegu choroby Alzheimera),
- zaburzenia związane z ciążą, porodem i połogiem (np. depresja poporodowa),
- zaburzenia snu i czuwania,
- zaburzenia seksualne.
Jak przebiega wizyta u psychiatry?
Pierwsza wizyta w gabinecie psychiatry w Rudzie Śląskiej to rozmowa i wywiad z pacjentem. Lekarz zadaje pytania o relacje z najbliższymi osobami, nawiązuje do wydarzeń z dzieciństwa oraz okresu dojrzewania i pierwszych relacji interpersonalnych. Interesuje się również aktualnym fizycznym stanem zdrowia. Zwraca uwagę na zdolność pacjenta do koncentracji i sposób udzielania odpowiedzi. Pyta o aktualny stan emocjonalny. Psychiatra potrafi dotrzeć do przyszyny zaburzeń psychicznych, zdecydować o prowadzonej terapii. Całość wizyty odbywa się w bezpiecznej, spokojnej i komfortowej atmosferze.
Sposoby leczenia
Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i ewentualnych badań dodatkowych (testów psychologicznych, badań laboratoryjnych, konsultacji u neurologa), lekarz psychiatra ustala rodzaj terapeutycznego i/lub farmakologicznego wsparcia. W przypadku postawienia diagnozy i wprowadzenia leczenia farmakologicznego konieczne są kolejne, regularne wizyty, które pozwolą ocenić skuteczność zażywanych leków i stan psychiczny. Leczenie farmakologiczne może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, dlatego stała opieka lekarza jest niezbędna dla monitorowania postępów.
Psychiatra dla pacjentów Orzesza
Jeżeli potrzebujesz porady psychiatrycznej albo posiadasz zdiagnozowaną chorobę psychiczną i chcesz kontynuować leczenie pod opieką psychiatry, umów się na wizytę do Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy psychiatrów, kameralną atmosferę, możliwość wykonania pełnego zakresu badań laboratoryjnych na miejscu, krótkie terminy i brak kolejek.
Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Orzeszem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, Świętochłowice, Bytom, Chorzów, Katowice, Łaziska Górne, Mikołów i wielu innych.
Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.