Alergolog dziecięcy Ruda Śląska

Alergolog dziecięcy - Poradnia alergologiczna dla dzieci w Rudzie Śląskiej
Alergolog dziecięcy - Leczymy alergie pokarmowe
Alergolog dziecięcy - Leczymy alergie wziewne
Alergolog dziecięcy - Leczymy astmę oskrzelową
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia alergologiczna dla dzieci z Rudy Śląskiej i okolic

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia alergologiczna dla dzieci i dorosłych zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej. Pod opieką lekarzy alergologów znajdują się pacjenci z Rudy Śląskiej i okolic, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Usługi w poradni świadczone są prywatnie.

Poradnia alergologiczna dla dzieci w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

 • alergia wziewna
 • alergia pokarmowa
 • atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry (dermatologia alergologiczna)
 • zaburzenia odporności u dzieci
 • astma oskrzelowa

Przychodnia dla dzieci w Rudzie Śląskiej oferuje:

Umów się >>

Cennik wizyty i badań alergologicznych dzieci

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
250.00 zł
Testy skórne: 1 alergen
12.00 zł

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:

Obsługa pacjentów Saltus Ubezpieczenia
Obsługa pacjentów CMP Puławska

Lekarze i specjaliści

FAQ Pytania i odpowiedzi

Kiedy udać się do Alergologa?

Specjalista z zakresu alergologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do doktora warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka lub inne zmiany skórne, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty alergolog przeprowadza rozpoznanie dolegliwości - wywiad alergologiczny oraz zleca niezbędne badania (np. testy skórne).

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą:

 • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
 • dokumentację medyczną,
 • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

Kiedy wykonać spirometrię?

Spirometria to nieinwazyjne badanie pozwalające ocenić pracę poszczególnych elementów układu oddechowego. Na wydolność układu oddechowego mają wpływ nie tylko płuca, ale także oskrzela i klatka piersiowa. Spirometrię należy wykonać w przypadku odczuwania dolegliwości takich jak:

 • duszność,
 • kaszel,
 • ból w klatce piersiowej,
 • odkrztuszanie wydzieliny.

Jak przygotować się do badania spirometrycznego?


 • Warto założyć luźne ubranie, które nie krępuje ruchów
 • Nie należy spożywać obfitych posiłków minimum na 2 godziny przed badaniem
 • Spirometrii nie można wykonywać zaraz po wysiłku fizycznym

Samo badanie spirometryczne wymaga dużego zaangażowania pacjenta. Należy we właściwy sposób nabierać i wypuszczać powietrze. Ważne jest, aby uważnie słuchać zaleceń osoby, która przeprowadza badanie.

Spirometria u chorych na astmę

Badanie to odgrywa szczególną rolę w diagnostyce i leczeniu astmy. Objawy astmy znacznie potęguje zwężenie oskrzeli, utrudniając tym samym ruch powietrza w czasie wydechu. Zmiany te są doskonale widoczne na spirometrii.

Lekarz alergolog dziecięcy

Alergia to problem nie tylko osób dorosłych, dolegliwości związane z alergią zaczynają się już na wczesnym etapie życia. Większość dzieci, która jest alergikami, ma problemy z takimi alergenami jak: roztocza z kurzu domowego, pyłki roślin czy największa bolączka dla wielu dzieci, uczulenie na sierść zwierząt. Alergia u dzieci jak wiele chorób może być dziedziczna. Podczas gdy oboje rodziców ma alergię, jest większe prawdopodobieństwo, że dziecko też taką będzie miało.

Są szczególne sytuacje, gdzie nie wolno lekceważyć leczenia chorób alergicznych u dzieci, między innymi mogą występować takie objawy: ciężka wysypka i pokrzywka; obrzęk twarzy, języka lub krtani; duszności lub trudności z oddychaniem; silny ból brzucha lub biegunka; drgawki lub zaburzenia pracy serca. Jeśli wystąpią te objawy, należy niezwłocznie zasięgnąć porady doktora lub udać się do najbliższego szpitala.


Czy w POST MEDICAL przyjmuje alergolog dziecięcy z Rudy Śląskiej na NFZ?

Centrum Medyczne POST MEDICAL z Rudy Śląskiej na ten moment nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyty w poradni alergologicznej dla dzieci świadczone są prywatnie. Na stronie poradni dla dzieci można sprawdzić pierwszy wolny termin do alergologa dziecięcego.

W jakim obszarze działa poradnia alergologiczna POST MEDICAL?

Jeżeli podejrzewasz u swojego dziecka alergię i chcesz kontynuować leczenie pod opieką alergologa, zapraszamy do rejestracji w Centrum Medycznym POST MEDICAL. Oferujemy konsultacje alergologiczne dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy alergologów, możliwość wykonania paneli alergicznych na miejscu, krótkie terminy i brak kolejek.

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, Mikołów, Bytom, Świętochłowice, Katowice, Mysłowice, Łaziska Górne, Będzin, Knurów, Gliwice, Chorzów, Orzesze, Siemianowice i wielu innych.

Umów się na wizytę już dziś:

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL