Medycyna pracy blisko Bytomia w 1 godzinę

Przychodnia medycyny pracy dla osób z Bytomia

Bytom jest doskonale skomunikowany z Rudą Śląską co sprawia, że nasza Poradnia Medycyny Pracy jest chętnie odwiedzana przez pracowników bytomskich i innych śląskich firm.

Każdy pracodawca zatrudniając nowego pracownika na umowę o pracę zobowiązany jest do odesłania go na badania wstępne, potwierdzające zdolność danej osoby do wykonywania powierzonych obowiązków. POST MEDICAL jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających sprawdzonych lekarzy medycyny pracy i kompleksowej oferty. Znajdujemy się w nowoczesnym obiekcie, który dostosowany jest do osób niepełnosprawnych oraz posiada punkt pobrań, dzięki czemu wszystkie badania jesteśmy w stanie realizować w jednym miejscu. W naszej przychodni medycyny pracy zrealizują Państwo m.in. badania wysokościowe, badania okresowe i badania na prawo jazdy.

Medycyna pracy w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Badania medycyny pracy obowiązują każdego pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę. Badania wstępne, okresowe, kontrolne, wykonywane są na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Poradnia medycyny pracy w Rudzie Śląskiej oferuje:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w Centrum Medycznym POST MEDICAL?

  • doświadczona kadra medyczna
  • dogodna lokalizacja w centrum miasta
  • pracownia psychologiczna na miejscu
  • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

lek. Maria Iwańska

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog
Badania osób kierujących pojazdami

Godziny przyjęć: 

  • Wtorek: 13:00 - 16:00
  • Piątek: 16:20 - 18:30
Najbliższy wolny termin:
2021-06-15 14:20

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy?

Badania w przychodni medycyny pracy wymagają wcześniejszej rejestracji przez formularz lub rejestracji telefonicznej pod numerem 32 707 44 99 . Gdy już jest się umówionym na konkretną godzinę, należy zabrać ze sobą skierowanie oraz dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Osoby chore są zobowiązane do poinformowania lekarza o przyjmowanych lekach, osoby z wadą wzroku powinny przyjść ze swoimi okularami bądź soczewkami, a osoby z uszkodzonym słuchem z aparatem słuchowym.

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje. Należy spodziewać się badania ciśnienia krwi, odsłuchu klatki piersiowej.

Jak przebiegają badania kierowców?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badań na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań stosowanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają do kilkunastu minut. Badania kierowców skupiają się na sprawdzeniu wzroku, równowagi, słuchu oraz układu ruchu. Podczas wykonywanego badania, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi badaniami psychologicznymi. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz oceny osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców dotyczą kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawody takie jak: instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn, kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy zgłosić się wypoczętym.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Przed podjęciem pracy na wysokości powyżej 3 metrów konieczne jest odbycie badań lekarskich.

Badania wysokościowe wymagają dodatkowych badań specjalistycznych tj. konsultacja neurologa, okulisty, laryngologa oraz należy wykonać badanie słuchu tzw. audiometr. Na podstawie przeprowadzonych badań, lekarz medycyny pracy ocenia zdolność do wykonywania pracy na wysokości.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne

Centrum POST MEDICAL specjalizuję się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań, od wstępnych przez okresowe, po kontrolne. Lekarz medycyny pracy jest tym, który będzie odwiedzany wielokrotnie przez osoby zatrudnione na etacie. Warto więc już na samym początku zadbać o wybór Poradni Medycyny Pracy Post-Medical przez osoby z Bytomia i innych śląskich miast.

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy, to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnionych pracowników lub tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne różnią się dla różnych zawodów, a brak przeciwwskazań do wykonywania pracy kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z pozwoleniem na rozpoczęcie pracy.

Badania okresowe, które jak sama nazwa wskazuje wykonywane są w określonej częstotliwości. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu. To jak często będziesz gościł w Poradni Medycyny Pracy uzależnione jest od tego w jakim środowisku będzie prowadzona praca. 

Badania kontrolne to najrzadsza forma badań wymagających wizyty u lekarza medycyny pracy. Konieczność ich realizacji pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30 dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy blisko Bytomia

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Bytomiu, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do współpracy z Centrum Medycznym POST MEDICAL z Rudy Śląskiej. Zapraszamy pacjentów z całego Śląska w szczególności pobliskich miast jak Chorzów, Katowice, Tychy, Zabrze, Orzesze, Dąbrowa Górnicza, Świętochłowice, Knurów, Mikołów czy Gliwice.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 707 44 99.