Medycyna pracy Bytom? Dojedziesz do poradni w 20 minut. Umów się już dziś!

Medycyna pracy Bytom - poradnia medycyny pracy
Medycyna pracy Bytom - wykonujemy badanie stężenia glukozy na czczo
Medycyna pracy Bytom - wykonujemy badanie ekg
Medycyna pracy Bytom - wykonujemy badanie audiogram
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia medycyny pracy dla pracowników z Bytomia

Bytom jest doskonale skomunikowany z Rudą Śląską co sprawia, że nasza Poradnia Medycyny Pracy jest chętnie odwiedzana przez pracowników bytomskich i innych śląskich firm.

Każdy pracodawca, zatrudniając nowego pracownika na umowę o pracę, jest zobowiązany do skierowania go na badania wstępne, potwierdzające zdolność danej osoby do wykonywania powierzonych obowiązków. POST MEDICAL jest rozwiązaniem dla osób z Bytomia poszukujących sprawdzonych lekarzy medycyny pracy i kompleksowej oferty. Znajdujemy się w nowoczesnym obiekcie, który dostosowany jest do osób z niepełnosprawnością oraz posiada punkt pobrań, dzięki czemu wszystkie badania jesteśmy w stanie realizować w jednym miejscu. W naszej Przychodni Medycyny Pracy zrealizujemy m.in. badania wysokościowe, badania okresowe i badania na prawo jazdy.

Badania wstępne, okresowe oraz kontrolne wykonywane są na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Poradnia medycyny pracy w Rudzie Śląskiej oferuje:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w Centrum Medycznym POST MEDICAL?

 • doświadczona kadra medyczna
 • dogodna lokalizacja w centrum miasta
 • pracownia psychologiczna na miejscu
 • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

Nasi lekarze medycyny pracy

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy?

Badania w Przychodni Medycyny Pracy POST MEDICAL wymagają wcześniejszej rejestracji przez formularz lub rejestracji telefonicznej pod numerem 32 pokaż numer. Gdy już umówisz się na konkretną godzinę, zabierz ze sobą:

 • skierowanie od pracodawcy (wzór skierowania na badanie profilaktyczne można pobrać tutaj),
 • dowód tożsamości ze zdjęciem,
 • w przypadku niepełnosprawności, należy zabrać ze sobą również orzeczenie potwierdzające stopień niepełnosprawności,
 • okulary lub soczewki,
 • przyjmowane leki,
 • w przypadku występowania chorób przewlekłych - należy zabrać dokumentację medyczną od lekarza prowadzącego dotyczącą choroby.

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania kandydatów na kierowców nie odbiegają od innych badań stosowanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają ok. godzinę. Badania kierowców skupiają się na ocenie wzroku, równowagi, słuchu oraz układu ruchu. Podczas wykonywanego badania lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć pracę zawodową na stanowisku kierowcy muszą wykonać dodatkowo badania psychologiczne. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz ocenę osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczą kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawody takie jak: instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowca pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak zaleca się być wypoczętym.

Badania na prawo jazdy i badania kierowców zawodowych należą do jednych z częściej wykonywanych w naszej Poradni Medycyny Pracy POST MEDICAL.

Co zabrać na badania kierowców?

W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy we krwi na czczo. Badania te można wykonać w naszej placówce. Należy ze sobą zabrać:

 • dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport),
 • dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz),
 • okulary w przypadku wady wzroku,
 • w przypadku cukrzycy, padaczki lub problemów kardiologicznych zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów.

Na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania stężenia glukozy we krwi, nie musi przychodzić do lekarza na czczo.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Przed podjęciem pracy na wysokości powyżej 3 metrów konieczne jest odbycie badań lekarskich, tzw. badań wysokościowych. Badania wysokościowe wymagają dodatkowych badań specjalistycznych tj. oceny neurologicznej, okulistycznej, laryngologicznej oraz badania słuchu (tzw. audiometrii). Na podstawie przeprowadzonych badań lekarz medycyny pracy ocenia zdolność do wykonywania pracy na wysokości.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne

Centrum POST MEDICAL specjalizuję się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań - od wstępnych przez okresowe po kontrolne. Nasza Przychodnia Medycyny Pracy specjalizuje się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań - od wstępnych przez okresowe po kontrolne.

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnionych pracowników lub tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne różnią się w zależności od wykonywanych zawodów. Brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na danym stanowisku kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z pozwoleniem na rozpoczęcie nowej pracy.

Badania okresowe wykonywane są z określoną częstotliwością. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu.

Badania kontrolne to najrzadsza forma badań wymagających wizyty u lekarza medycyny pracy. Konieczność ich realizacji pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30-dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy blisko Bytomia

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Bytomia, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Bytomiem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: ZabrzeŚwiętochłowiceKatowiceChorzówKnurówGliwiceOrzeszeSiemianowiceTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBędzinJaworznoMysłowiceRybnik, Sosnowiec, Żory

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99