Medycyna pracy Bytom

Bytom jest doskonale skomunikowany z Rudą Śląską co sprawia, że nasza Poradnia Medycyny Pracy jest chętnie odwiedzana przez pracowników bytomskich i innych śląskich firm.

Każdy pracodawca zatrudniając nowego pracownika na umowę o pracę zobowiązany jest do odesłania go na badania wstępne, potwierdzające zdolność danej osoby do wykonywania powierzonych obowiązków. POST MEDICAL jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających sprawdzonych lekarzy medycyny pracy i kompleksowej oferty. Znajdujemy się w nowoczesnym obiekcie, który dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych oraz posiada punkt pobrań, dzięki czemu wszystkie badania jesteśmy w stanie realizować w jednym miejscu i w szybkim tempie.

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy?

Żeby badania w przychodni medycyny pracy mogły się odbyć, wcześniej trzeba się zarejestrować przez formularz dostępny na stronie, lub telefonicznie. Gdy już jest się umówionym na konkretną godzinę, należy zabrać ze sobą skierowanie oraz dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Osoby chore są zobowiązane do poinformowania lekarza o przyjmowanych lekach, osoby z wadą wzroku powinna przyjść ze swoimi okularami bądź soczewkami, a osoby z uszkodzonym słuchem z aparatem słuchowym.

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas której lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje. Badania nie różnią się znacząco od tych z którymi można spotkać się w codziennym życiu. Należy spodziewać się badania ciśnienia krwi, odsłuchu klatki piersiowej.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne

Centrum POST MEDICAL specjalizuję się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań, od wstępnych przez okresowe, po kontrolne. Lekarz medycyny pracy jest tym, który będzie odwiedzany wielokrotnie przez wszystkie osoby zatrudnione na etacie. Warto więc już na samym początku zadbać o wybór sprawdzonej i dobrze ocenianej Poradni Medycyny Pracy dla osób z rejonów Bytomia i całej Aglomeracji Śląskiej.

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy, to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnionych pracowników lub tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne wyglądają inaczej dla różnych zawodów, a brak przeciwwskazań kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z pozwoleniem na rozpoczęcie pracy.

Następnie mamy badania okresowe, które jak sama nazwa wskazuje wykonywane są w określonej częstotliwości. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu. To jak często będziesz gościł w Poradni Medycyny Pracy uzależnione jest od tego w jakim środowisku będzie prowadzona praca. Co istotne pracownik powinien mieć możliwość wykonania badań okresowych w godzinach pracy, bez ryzyka zmniejszenia wynagrodzenia.

Badania kontrolne to najrzadsza forma badań wymagających wizyty u lekarza medycyny pracy. Konieczność ich realizacji pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30 dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy w pobliżu Bytomia

Jeżeli Państwa firma poszukuje Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Bytomia zapewniającej kompleksową obsługę oraz wykwalifikowany personel, którego umiejętności poparte są licznymi pozytywnymi opiniami zachęcamy do współpracy.

Jako pracownik, któremu zależy na sprawnie przeprowadzonych badaniach w nowoczesnych gabinetach z profesjonalnym personelem, masz możliwość skorzystania z oferty POST MEDICAL w bezpośredniej okolicy Bytomia.

Zapraszamy do rejestrowania się, a w razie dodatkowych pytań kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza.