Badania kierowców i na prawo jazdy Ruda Śląska

Badanie na prawo jazdy
Badanie kierowców
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

Przyszli kierowcy jak i Ci zawodowi zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania kandydatów na kierowców nie odbiegają praktycznie od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają do godziny. Badania kierowców skupiają się na sprawdzeniu wzroku, równowagi i słuchu. Podczas wykonywanego badania, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Oferta badań kierowców i na prawo jazdy:

 • Badania dla przyszłych kierowców, których celem jest zweryfikowanie, czy nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 • Badania kandydatów na kierowców - kategorie A, B, A1, A2, AM, B1, B+E, T, C, D C+E, D+E
 • Przedłużenie ważności prawa jazdy - kategorie A, B, A1, A2, AM, B1, B+E, T, C, D C+E, D+E
 • Badania zgodnie z ustawą o transporcie drogowym do pracy o na stanowisku kierowca zawodowy - kategoria C, D, C+E, D+E
 • Badania pozostałych kierowców nie podlegających ustawie o transporcie drogowym

Cennik badań kierowców

Usługa Cena
Badanie dla osób ubiegających się o uzyskanie
lub przedłużających ważność uprawnień do kierowania pojazdami
w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, B+E i T*
200 zł
Badanie dla osób ubiegających się o uzyskanie
lub przedłużających ważność uprawnień do kierowania pojazdami
w zakresie prawa jazdy kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E*
200 zł *
Konsultacja okulistyczna kierowcy 70 zł
Konsulacja neurologiczna kierowcy 70 zł
Konsultacja laryngologiczna kierowcy 70 zł

*Cena nie zawiera konsultacji specjalistów. Dodatkowo należy doliczyć do badań cenę poszczególnych konsultacji specjalistycznych.

2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Lekarze i specjaliści

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi badaniami psychologicznymi. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz oceny osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką potoczną nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowcy pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężnych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy być wypoczętym.

Na badania kierowców zabierz:

 • Wynik badania laboratoryjnego: stężenie glukozy na czczo
  • badanie to można wykonać w naszej placówce w godzinach otwarcia Punktu Pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych tj. pn.-pt.: 6:00-13:00 sb: 7:00-10:00; badanie należy wykonać najpóźniej 1 dzień przed umówioną wizytą lekarską;
  • badanie można wykonać również bezpośrednio przed wizytą u lekarza medycyny pracy, ale ostatni posiłek należy spożyć najpóźniej 3 godziny przed badaniem
 • Dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport)
 • Dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz)
 • Okulary w przypadku wady wzroku
 • W przypadku cukrzycy lub padaczki zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów

Badania kierowców i na prawo jazdy w Rudzie Śląskiej

Na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających.

Centrum Medyczne POST MEDICAL mieszczące się w Rudzie Śląskiej przy ulicy Pocztowej 7 zaprasza przyszłych i obecnych kierowców na badania lekarskie kierowców. Z naszej oferty korzystają kierowcy z całego Śląska w tym Katowic, Chorzowa, Gliwic, Tychów, Częstochowy, Zabrza, Bytomia, Dąbrowy Górniczej czy Świętochłowic.


Uwaga:

Badania kierowców, którym cofnięto uprawnienia ze względu na stan zdrowia, alkohol lub podobnie działające substancje. a także poważne i uzasadnione zastrzeżenia co do stanu zdrowia oraz badania kierowców, którym odebrano prawo jazdy po wypadku, wykonuje wyłącznie Poradnia Dla Kierowców Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Sosnowcu przy ul. Staszica 44a. Orzeczenia wydane przez inne placówki nie są honorowane przez wydział komunikacji.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99