Kardiolog dziecięcy Ruda Śląska

Kardiolog dziecięcy Ruda Śląska - Poradnia kardiologiczna dziecięca
Kardiolog dziecięcy Ruda Śląska - Niewydolność serca
Kardiolog dziecięcy Ruda Śląska - Leczymy zaburzenia rytmu serca
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia kardiologiczna dla dzieci Ruda Śląska

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia kardiologiczna dla dorosłych i dzieci zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem wad układu sercowo-naczyniowego. Pod opieką doświadczonych lekarzy kardiologów dziecięcych znajdują się pacjenci Rudy Śląskiej i okolic, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Usługi w poradni, świadczone są prywatnie. 

Poradnia kardiologiczna dla dzieci w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

 • nadciśnienie
 • niewydolność serca
 • wady i choroby serca
 • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna dla dzieci w Rudzie Śląskiej wykonuje:

Umów się »

Cennik wizyty i badań kardiologicznych

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
270.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
320.00 zł
Konsultacja kardiologiczna dziecka z EKG
350.00 zł
Konsultacja kardiologiczna dziecka z EKG+UKG (echo) serca
400.00 zł
Konsultacja zdalna w formie videokonsultacji, teleporad, chat (za uprzednią zgodą lekarza)
260.00 zł

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:

Obsługa pacjentów JP Medica
Obsługa pacjentów Saltus Ubezpieczenia
Obsługa pacjentów CMP Puławska

Lekarze i specjaliści


FAQ Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog dziecięcy?

Kardiolog dziecięcy to specjalista w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób i wad serca oraz układu krążenia. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem takich schorzeń jak m.in. ostra lub przewlekła niewydolność serca, arytmie komorowe i nadkomorowe, wady serca zastawkowe wrodzone oraz nabyte, kardiomiopatie, zapalenie mięśnia sercowego, ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej, przerost prawej komory.

W naszej prywatnej poradni kardiologicznej leczymy dzieci i osoby dorosłe mające problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Kiedy należy udać się do kardiologa dziecięcego?

Z dziecięcej konsultacji kardiologicznej powinno skorzystać każde dziecko, u którego ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia jest podwyższone oraz istnieje szereg niepokojących objawów! Do kardiologa należy się udać, jeśli u twojej pociechy występują:


 • stale odczuwalne zmęczenie, szybko męczy się, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • zawroty głowy, zdarzają się omdlenia,
 • zmiany w rytmie serca,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • czuje częste uderzenia krwi do głowy,
 • obrzęki twarzy i kończyn,
 • duszności.

Przygotowanie do wizyty u kardiologa dziecięcego

Odpowiednie przygotowanie do wizyty w naszej poradni u kardiologa dziecięcego w Rudzie Śląskiej może pomóc w zapewnieniu skutecznej i efektywnej konsultacji lekarskiej. Należy zebrać wszystkie istotne informacje na temat zdrowia dziecka, w tym historię chorób, wyniki poprzednich badań, hospitalizacje czy zabiegi. Nie należy zapominać również o spisie przyjmowanych leków przez pociechy wraz z ich dawkami - zamieść w nim wszystkie preparaty, również suplementy i leki bez recepty.

Przebieg konsultacji kardiologicznej u dzieci

Wizyta u kardiologa dziecięcego rozpoczyna się wywiadem – lekarz zadaje rodzicom dziecka pytania, dotyczące przyczyny wizyty i zaobserwowanych, niepokojących objawów, a także trybu życia, schorzeń i historii leczenia, przyjmowanych leków oraz występowania chorób układu krążenia w rodzinie. Następnie, kardiolog przystępuje do standardowych badań - pomiaru ciśnienia krwi, tętna oraz osłuchania pracy serca i wykonania badania EKG. Lekarz sprawdza również, czy występują u pacjenta obrzęki. Kardiolog może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak m.in. echo serca, czy holter EKG.

Badania wykonywane u kardiologa dziecięcego w Rudzie Śląskiej

Jeśli w przypadku Twojej pociechy konieczne są dodatkowe badania kardiologiczne, możesz wykonać je w naszym gabinecie kardiologicznym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam wykonanie takich badań jak:


 • elektrokardiografia (EKG),
 • echo serca,
 • Holter EKG lub ciśnieniowy.

Echo Serca

Echo Serca jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą badania pracy i rytmu serca. Dzięki badaniu echokardiografii można ocenić, jak funkcjonują zastawki serca, sprawdzić, czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi, w jamach serca oraz ocenić wielkość i pracę serca jako mięśnia (pompy).

USG serca jest badaniem opierającym się na falach ultradźwiękowych, które trafiając na badane struktury, są zwracane w formie obrazu wyświetlanego na monitorze urządzenia. Taki obraz podlega późniejszemu wydrukowi lub zapisaniu w formie wideo, które jest interpretowane przez lekarza specjalistę.

Kiedy wykonać echo serca?

Istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia badania echo Serca, a samo badanie jest najczęściej zlecane przez kardiologa lub lekarza rodzinnego. Najczęstszymi objawami problemów z sercem są bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania lub duszności.

Ile trwa badanie?

Czas trwania badania jest bardzo krótki i zamyka się w kilku bądź kilkunastu minutach. Istotne jest, że echo serca nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i może być wykonywane wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Jak zadbać o układ krążenia?

Dobra informacja jest taka, że o układ krążenia można w dużym stopniu zadbać samemu. Zmiana diety, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz unikanie stresujących sytuacji wpływają na nasze samopoczucie, a przede wszystkim wspomagają pracę serca. Nasze Centrum Medyczne POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej posiada doświadczonych kardiologów, którzy trafnie diagnozują choroby i wprowadzają skuteczne leczenie dopasowane do indywidualnego przypadku pacjenta.

Czy w POST MEDICAL przyjmuje kardiolog dziecięcy z Rudy Śląskiej na NFZ?

Centrum Medyczne POST MEDICAL z Rudy Śląskiej na ten moment nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyty w poradni kardiologicznej dla dzieci są świadczone prywatnie. Na stronie poradni można sprawdzić pierwszy wolny termin do kardiologa dziecięcego.

W jakim obszarze działa przychodnia kardiologiczna dla dzieci POST MEDICAL?

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice i wielu innych miast.

Jeżeli dostrzegasz u swojej pociechy, u siebie lub swoich bliskich objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, nie warto zwlekać. Zapraszamy na konsultacje i wykonanie niezbędnych badań.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL