Alergolog Ruda Śląska

Alergolog Ruda Śląska - poradnia alergologiczna
Alergolog Ruda Śląska - leczenie - astma oskrzelowa
Alergolog Ruda Śląska - leczenie - alergia pokarmowa
Alergolog Ruda Śląska - leczenie - alergia wziewna
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia alergologiczna Ruda Śląska

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia alergologiczna dla dzieci i dorosłych zajmuje się diagnostyką i leczeniem alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej. Pod opieką lekarzy alergologów znajdują się pacjenci z Rudy Śląskiej i okolic, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Usługi w poradni świadczone są prywatnie.

 Poradnia w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

  • alergie wziewne
  • alergie pokarmowe
  • atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry (dermatologia alergologiczna)
  • zaburzenia odporności u dzieci i dorosłych
  • astmę oskrzelową

Przychodnia oferuje:

Umów się »

Cennik wizyty i badań alergologicznych

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
250.00 zł
Testy skórne: 1 alergen
12.00 zł
Konsultacja zdalna w formie videokonsultacji, teleporad, chat (za uprzednią zgodą lekarza)
200.00 zł

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:

Obsługa pacjentów Saltus Ubezpieczenia
Obsługa pacjentów CMP Puławska

Lekarze i specjaliści

FAQ Pytania i odpowiedzi

Czym jest alergia?

To patologiczna reakcja tkanek na oddziaływanie tzw. alergenów, czyli różnych substancji obcych, najczęściej kurzu, pokarmu, sierści lub pyłków. W wyniku kontaktu z substancją uczulającą, w organizmie następuje reakcja immunologiczna i uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego. Alergia może objawiać się łagodnie, np. mieć postać kataru lub miejscowej wysypki, ale może też prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, stanowiąc poważne zagrożenie dla życia alergika. Nasilenie objawów uczulenia na konkretny alergen jest kwestią indywidualną. Istnieje ich kilka typów:

  • wziewne, które dostają się do organizmu wraz ze wdychanym powietrzem (pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz);
  • pokarmowe, które znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (mleko krowie, jaja, owoce cytrusowe, orzechy, gluten, owoce morza);
  • kontaktowe, które wywołują reakcję uczuleniową w wyniku kontaktu ze skórą (tworzywa sztuczne, składniki kosmetyków, niektóre metale).

Kiedy udać się do lekarza alergologa?

Alergolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do specjalisty warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad oraz zleca niezbędne badania.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Konsultacja zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu na temat odczuwanych dolegliwości, przebiegu alergii, sytuacji, w których objawy nasilają się, przyjmowanych leków czy predyspozycji do występowania chorób o podłożu alergicznym (historia alergii w najbliższej rodzinie). Dzięki pozyskanym informacjom będzie mógł ocenić sytuację kliniczną pacjenta, zidentyfikować potencjalną przyczynę alergii oraz podjąć decyzję o wdrożeniu leczenia lub skierowaniu na badania.

Na pierwszą wizytę ze specjalistą warto zabrać ze sobą:

  • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
  • dotychczasową dokumentację medyczną,
  • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

Jak leczy się alergię?

Gdy alergolog zdiagnozuje u pacjenta alergię i wykryje substancję uczulającą, może opracować plan leczenia. W leczeniu farmakologicznym stosuje się leki antyhistaminowe, glikokortykosteroidy oraz leki i wyroby medyczne łagodzące objawy alergii (np. krople do oczu). Powszechnie stosowaną metodą jest odczulanie.

Przeciwwskazania do przyjęcia szczepionki alergologicznej

Szczepionki alergologiczne są skutecznym narzędziem w leczeniu alergii, jednak istnieją sytuacje, w których ich podanie powinno być odroczone. Pacjent nie może przyjąć szczepionki w przypadku, gdy:

  • jest przeziębiony,
  • ma miesiączkę,
  • jest w ciąży.

W takich sytuacjach zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia najlepszego momentu na rozpoczęcie lub kontynuację terapii. Zawsze należy kierować się zaleceniami specjalisty, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

Kiedy wykonać spirometrię?

Spirometria to nieinwazyjne badanie pozwalające ocenić pracę poszczególnych elementów układu oddechowego. Na wydolność układu oddechowego mają wpływ nie tylko płuca, ale także oskrzela i klatka piersiowa. Spirometrię należy wykonać w przypadku odczuwania dolegliwości takich jak:

  • duszność,
  • kaszel,
  • ból w klatce piersiowej,
  • odkrztuszanie wydzieliny.

Spirometrię regularnie raz na 2 lata powinni wykonywać także palacze po ukończeniu 40. roku życia, nawet jeżeli nie występują u nich żadne z wymienionych objawów.

Jak przygotować się do badania spirometrycznego?

  • Nie należy palić papierosów i pić alkoholu minimum na 4 godziny przed badaniem (najlepiej przez 24h)
  • Warto założyć luźne ubranie, które nie krępuje ruchów
  • Nie należy spożywać obfitych posiłków minimum na 2 godziny przed badaniem
  • Spirometrii nie można wykonywać zaraz po wysiłku fizycznym

Samo badanie spirometryczne wymaga dużego zaangażowania pacjenta. Należy we właściwy sposób nabierać i wypuszczać powietrze. Ważne jest, aby uważnie słuchać zaleceń osoby, która przeprowadza badanie.

Spirometria u chorych na astmę

Badanie to odgrywa szczególną rolę w diagnostyce i leczeniu astmy. Objawy astmy znacznie potęguje zwężenie oskrzeli, utrudniając tym samym ruch powietrza w czasie wydechu. Zmiany te są doskonale widoczne na spirometrii.

Czy w POST MEDICAL przyjmuje alergolog z Rudy Śląskiej na NFZ?

Centrum Medyczne POST MEDICAL z Rudy Śląskiej na ten moment nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyty w poradni alergologicznej świadczone są prywatnie. Na stronie poradni można sprawdzić pierwszy wolny termin do alergologa.

Lekarz alergolog dziecięcy Ruda Śląska

Alergia to problem nie tylko osób dorosłych. Dolegliwości na tle alergicznym zaczynają się już na wczesnym etapie życia. Większość z dzieci, która jest alergikami, ma problemy z takimi alergenami jak: roztocza kurzu domowego, pyłki roślin czy największa bolączka dla wielu dzieci, uczulenie na sierść zwierząt. Alergia u dzieci jak wiele chorób może być dziedziczna. Gdy oboje rodziców cierpi na alergię, wzrasta prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie miało. 
Zarezerwuj wizytę u alergologa dziecięcego w naszej poradni. Możesz skorzystać z szerokiego zakresu specjalistycznych usług, aby skutecznie poradzić sobie z alergią.

Alergolog dla pacjentów Rudy Śląskiej i okolic

Jeżeli podejrzewasz u siebie lub u swojego dziecka alergię i chcesz kontynuować kurację pod opieką alergologa, zapraszamy do rejestracji w Centrum Medycznym POST MEDICAL. Oferujemy konsultacje alergologiczne dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy alergologów, możliwość wykonania paneli alergicznych z krwi na miejscu, krótkie terminy i brak kolejek.

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, KatowiceŚwiętochłowice, BytomMysłowiceŁaziska GórneBędzinKnurówGliwice, MikołówChorzówSiemianowice, Orzesze i wielu innych. 

Umów się na wizytę już dziś:

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL