Medycyna pracy dla pacjentów z Zabrza

Nasza Poradnia Medycyny Pracy znajduje się w dobrze skomunikowanej części Śląska dzięki czemu jest łatwo dostępne dla pracowników z Zabrza chcących skorzystać z lekarza medycyny pracy. Oferujemy szeroki zakres badań dla osób chcących podjąć zatrudnienie na umowę o pracę. Badania wykonujemy na podstawie skierowania wydanego przez pracodawcę.

Jak przygotować się do badań?

Większość badań nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedynie osoby pracujące na niektórych stanowiskach powinny pamiętać o tym, by przyjść na badanie na czczo. Dotyczy to m.in. kierowców czy osób kierujących pojazdami w ramach obowiązków służbowych jak np. przedstawiciele handlowi, ponieważ muszą mieć dodatkowo badane stężenie glukozy we krwi na czczo.

Z aspektów formalnych należy pamiętać o posiadaniu skierowania oraz dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość.

Jak przebiegają badania?

Lekarz medycyny pracy wykonuje badania niezbędne do określenia możliwości wykonywania powierzonych zadań przez pracownika. Wiele stanowisk wymaga jedynie konsultacji lekarza medycyny pracy, dzięki czemu wizyta może ograniczyć się do krótkiego wywiadu i podstawowych badań, które potrwają mniej niż godzinę.
Osoby przyjmujące się do prac, w których jest się narażonym na czynniki szkodliwe takie jak np. hałas, praca przy komputerze, praca na wysokości będą musiały odbyć rozszerzony zakres badań np. konsultację okulistyczną czy badania krwi.

Jaki jest zakres badań u lekarza medycyny pracy Zabrze?

Medycyna pracy to szeroki zakres badań, które muszą być wykonywane dla każdego pracownika wykonującego swoje obowiązki w oparciu o umowę o pracę. Centrum Medyczne POST MEDICAL zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy, dzięki czemu może zapewnić świadczenie usług z zakresu badań:

  • Badania wstępne – są obowiązkowe dla nowo przyjmowanych pracowników lub zmieniających dotychczasowe stanowisko na inne.
  • Badania okresowe – wykonywane są u pracowników pracujących na danym stanowisku, którym skończyła się data ważności poprzednich badań. Częstotliwość badań okresowych różni się w zależności od wykonywanych obowiązków.
  • Badania kontrolne – na takie badania powinna zostać wysłana osoba, która przebywała co najmniej 30 dni na zwolnieniu lekarskim i chce wrócić do wykonywania swoich zadań.
  • Badania przy zmianie stanowiska pracy
  • Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych – głównie wykonuje się je u osób mających styczność z żywnością.
  • Badania kierowców – każdy kierowca zobowiązany jest do przejścia badań, potwierdzających możliwość prowadzenia pojazdów lub maszyn.
  • Badania wysokościowe – przeznaczone dla osób pracujących na wysokościach powyżej 3 metrów.
  • Badania osób narażonych na promieniowanie jonizujące – narażeni na działanie promieniowania jonizującego są głównie pracownicy służby zdrowia.
  • Badania czynnościowe (EKG, spirometria, audiometria)

Odwiedź sprawdzonego lekarza medycyny pracy

Zapraszamy do przeprowadzania badań w naszej Poradni Medycyny Pracy wszystkie osoby z Zabrza i okolic. Doświadczona kadra jest gwarancją prawidłowo przeprowadzonych badań, natomiast dogodna lokalizacja oraz punkt pobrań na miejscu gwarantują możliwie szybkie załatwienie wszystkich potrzebnych spraw. Nasza placówka znajduje się w Rudzie Śląskiej, więcej informacji o dojeździe i numer telefonu znajdą Państwo tutaj, zapraszamy również do skorzystania z rejestracji online.