Kardiolog Ruda Śląska

Kardiolog w Rudzie Śląskiej
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia kardiologiczna Ruda Śląska

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

 • nadciśnienie
 • niewydolność serca
 • wady serca
 • chorobę wieńcową
 • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej wykonuje:

Cennik - Kardiolog Ruda Śląska

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
150.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
200.00 zł
UKG (echo) serca
120.00 zł
Holter EKG 24-godzinny
120.00 zł
Holter ciśnieniowy 24-godzinny
120.00 zł
W POST MEDICAL zapłacisz kartą.Tutaj zapłacisz kartą.

 

Lekarze i specjaliści

lek. Maria Iwańska

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog
Badania osób kierujących pojazdami

Godziny przyjęć:

 • Wtorek: 13:00 - 16:00
 • Piątek: 16:20 - 18:30
Najbliższy wolny termin:
2021-10-22 16:50

Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog to specjalista w zakresie chorób i wad serca oraz układu krążenia. Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem takich schorzeń jak m.in. ostra lub przewlekła niewydolność serca, arytmia, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, wady serca i zastawkowe wrodzone oraz nabyte, kardiomiopatie, zapalenie mięśnia sercowego.

W naszej prywatnej poradni kardiologicznej leczymy osoby dorosłe mające problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Z konsultacji kardiologicznej bezwzględnie powinna skorzystać każda osoba po 40. roku życia – ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia i serca jest u nich znacznie wyższe! Wizyta zalecana jest również w przypadku palaczy, osób żyjących w ciągłym stresie, prowadzących siedzący tryb życia. Do kardiologa udaj się również, jeśli:

 • stale odczuwasz zmęczenie, szybko męczysz się, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • masz zawroty głowy, zdarzają Ci się omdlenia,
 • obserwujesz u siebie zmiany w rytmie serca,
 • odczuwasz gniecenie, ucisk w klatce piersiowej,
 • czujesz częste uderzenia krwi do głowy,
 • masz obrzęki twarzy i kończyn
 • masz duszności.

Przygotowanie do wizyty u kardiologa

Przed wizytą w naszej poradni kardiologa w Rudzie Śląskiej, warto wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia krwi i badanie ogólne moczu. Jeśli masz dawniejsze wyniki badań, również weź je ze sobą – porównanie aktualnych i starych rezultatów pozwoli lekarzowi na wychwycenie indywidualnych tendencji do nieprawidłowości. Przygotuj również spis przyjmowanych leków wraz z ich dawkami – zamieść w nim wszystkie preparaty, również suplementy i leki bez recepty. Jeśli posiadasz dokumentację medyczną, także zabierz ją ze sobą na konsultację.

Przebieg konsultacji kardiologicznej

Wizyta u kardiologa rozpoczyna się wywiadem – lekarz zada Ci pytania, dotyczące przyczyny wizyty i obserwowanych, niepokojących objawów, a także Twojego trybu życia, używek (papierosy, alkohol), schorzeń i historii leczenia, przyjmowanych leków oraz występowania chorób układu krążenia w rodzinie. Następnie, kardiolog zmierzy Ci ciśnienie krwi, osłucha w specjalistyczny sposób serce i płuca, a także zmierzy tętno na tętnicach obwodowych szyjnych, kończyn górnych i dolnych. Lekarz sprawdzi również, czy występują u Ciebie obrzęki oraz określi ich pochodzenie. Jeśli wyniki badań są niepokojące, kardiolog może skierować Cię na badania dodatkowe, takie jak m.in. echo serca, EKG czy holter EKG.

Badania wykonywane u kardiologa w Rudzie Śląskiej

Jeśli w Twoim przypadku konieczne są dodatkowe badania kardiologiczne, możesz wykonać je w naszym gabinecie kardiologicznym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam wykonanie takich badań jak:

 • elektrokardiografia (EKG),
 • echo serca,
 • holter EKG lub ciśnieniowy

Echo Serca

Wypada zacząć od uspokojenia wszystkich, którzy obawiają się tego badania. Echo jest zupełnie nieinwazyjną i bezbolesną metodą badania pracy serca. Głównie stosowane jest u osób z wadami mięśnia sercowego. Dzięki badaniu echokardiografii można ocenić jak funkcjonują jamy i zastawki serca, zweryfikować budowę naczyń krwionośnych oraz sprawdzić czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi.

Potocznie USG serca jest badaniem opierającym się na falach ultradźwiękowych, które trafiając na badane struktury, są zwracane w formie obrazu wyświetlanego na monitorze urządzenia. Taki obraz podlega późniejszemu wydrukowi lub zapisaniu w formie wideo.

Istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia badania Echo Serca, a samo badanie jest najczęściej zlecane przez kardiologa lub lekarza rodzinnego. Podstawą do skierowania na badanie jest zaobserwowanie wad podlegających dalszej obserwacji i diagnostyce. Najczęstszymi objawami problemów z sercem są bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania lub duszności.

Czas trwania badania jest bardzo krótki i zamyka się w kilku bądź kilkunastu minutach. Istotne jest, że echo serca nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i może być wykonywane wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Wad układu krążenia nie można lekceważyć, ponieważ prowadzą do największej ilości przedwczesnych śmierci w naszym kraju. Dodatkowym elementem zmuszającym do stałej diagnostyki i szczególnego dbania o siebie są wady genetyczne. Dobra informacja jest taka, że o układ krążenia można w dużym stopniu zadbać samemu. Zmiana diety, rzucenie palenia, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz unikanie stresujących sytuacji wpływają na nasze samopoczucie, a przede wszystkim wspomagają pracę serca. Nasze Centrum Medyczne Post Medical w Rudzie Śląskiej posiada doświadczonych kardiologów, którzy trafnie diagnozują choroby oraz wprowadzają skuteczne leczenia.

W jakim obszarze działa przychodnia kardiologiczna POST MEDICAL?

Do naszej przychodni kardiologicznej zapraszamy pacjentów z całej Polski, a w szczególności ze Śląska. Od lat leczymy pacjentów z problemami natury kardiologicznej mieszkających na co dzień w takich miejscowościach jak Katowice, Zabrze, Bytom czy Świętochłowice. Jeżeli dostrzegą Państwo u siebie lub bliskich objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, nie warto zwlekać zapraszamy na konsultacje i wykonanie niezbędnych badań.

Promocje

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99