Badania laboratoryjne - Punkt Pobrań Laboratorium ŚLA

W Centrum Medycznym POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej działa punkt pobrań ŚLA, oferujący pełny wachlarz badań. Punkt pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-11:30 (pobieranie materiału do godz. 11:00) oraz w soboty od 7:00 do 10:30. Wyniki badań można sprawdzić jeszcze tego samego dnia przez Internet lub odebrać w formie tradycyjnej na dzień następny.


Dlaczego wykonuje się badania laboratoryjne?

Badania krwi

Laboratoryjne badanie krwi to jeden ze sposobów monitorowania stanu swojego zdrowia. Podczas choroby, wyniki krwi są nieodzowną pomocą podczas diagnozy lekarskiej.

Badania moczu

Ogólne badanie moczu dostarcza wielu informacji podczas diagnozy stanu zdrowia pacjenta. Ogólne wyniki przeprowadzonego badania należy interpretować indywidualnie, ponieważ na ich wpływ ma wiek, płeć, a nawet przyjmowane leki przez pacjenta.

Badania kału

Badanie to jest jednym z podstawowych badań podczas diagnozy choroby. Wykonuje się je także przy podejrzeniu zakażenia pasożytami lub podczas krwawienia z przewodu pokarmowego. 


Śląskie Laboratoria Analityczne

Śląskie Laboratoria Analityczne prowadzą badania laboratoryjne od 1991 roku. Wydały dotąd wyniki badań setkom tysięcy pacjentów.


Gdzie można wykonać badania laboratoryjne?

Punkt Pobrań Laboratorium ŚLA 
Ruda Śląska - Wirek, ul. Pocztowa 7

Pn - Pt:  600 - 1130  

  • pobieranie materiału do 1100,
  • odbiór wyników do 1130

Sb:   700 - 1015

tel. 32 416 25 45