Holter EKG i holter ciśnieniowy Ruda Śląska

Holter w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Holter w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Holter w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Badanie metodą Holtera wykorzystuje się do badania pracy serca lub ciśnienia tętniczego krwi. Metoda ta umożliwia precyzyjną diagnostykę różnorodnych schorzeń układu krążenia. 24-godzinny pomiar dostarcza wielu cennych informacji lekarzowi, a przy tym jest bezbolesny, nieinwazyjny i nieszkodliwy dla pacjenta. Oferujemy również pomiar pracy serca dłuższy, nawet 7-dniowy, w zależności od wskazań lekarskich. POST MEDICAL wykonuje badania EKG z wykorzystaniem Holtera dla pacjentów z Rudy Śląskiej oraz okolicznych miast jak: Katowice, Zabrze, Bytom, Gliwice czy Świętochłowice oraz wielu innych.  

Kiedy wykonać badanie EKG metodą Holtera?

Badanie holterowskie podstawowo stosuje się do diagnostyki chorób serca oraz do monitorowania skuteczności stosowanego leczenia kardiologicznego. W szczególności, holter EKG wykorzystuje się do:

  • wykrywania zaburzeń rytmu serca, choroby wieńcowej,
  • oceny skuteczności leczenia antyarytmicznego,
  • monitorowania stanu po zawale serca,
  • oceny rytmu serca po wszczepieniu rozrusznika,
  • obserwacji wrodzonych wad serca,
  • weryfikacji przyczyny omdleń, utraty przytomności, nawracającego kołatania serca.

Holter EKG oraz Holter ciśnieniowy - Cennik:

RODZAJ HOLTERA CENA
Holter ciśnieniowy 24-godzinny 200zł
Holter EKG 24-godzinny 200zł
Holter EKG 48-godzinny 260zł
Holter EKG 72-godzinny 320zł
Holter EKG 7-dniowy 500zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Na czym polega badanie Holterem EKG?

HOLTER EKG.jpg

Monitorowanie pracy serca holterem EKG trwa przeważnie 24 godziny,
w niektórych przypadkach wykonuje się dłuższe pomiary. Samo urządzenie składa się z siedmiu, przytwierdzanych do klatki piersiowej elektrod, oraz niewielkiego, mocowanego na pasku aparatu, monitorującego pracę serca i rejestrującego wyniki badania. Gdy masz już na sobie holter, rób to, co zwykle – pomiar powinien obrazować pracę Twojego serca w codziennych sytuacjach. Jeśli więc regularnie uprawiasz sport, nie przekładaj treningu z powodu badania holterem EKG. W trakcie pomiaru sprawdzaj, czy elektrody nie odczepiły się i czy są podłączone do aparatu. W przypadku, gdy odkleiły się, przymocuj je z powrotem do skóry plastrem bez opatrunku. Gdy doszło do odłączenia przewodu, wciśnij go do urządzenia.

Kiedy wykonać całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego?

Dzięki badaniu można wykryć lub monitorować leczenie takich chorób, jak:

  • Nadciśnienie
  • Zaburzenia ciśnienia tętniczego

Na czym polega badanie Holterem ciśnieniowym?

Holter ciśnieniowy

W przypadku badania holterem ciśnieniowym, na ramię pacjenta zakłada się specjalny mankiet, połączony z przyczepionym do pasa aparatem. Urządzenie automatycznie napełnia rękaw powietrzem, wykonuje pomiar i zapisuje jego wynik. Ciśnienie mierzone jest co 15 minut w ciągu dnia i co pół godziny w nocy. Jeżeli zastanawiasz się, jak się zachowywać mając holter ciśnieniowy to podobnie jak w przypadku holtera EKG, w trakcie badania powinieneś wykonywać wszelkie, codzienne czynności. Sprawdzaj również położenie mankietu i to, czy jest on podłączony do aparatu.

Jak przygotować się do badania holterem?

Niezależnie, czy przygotowujesz się do badania pracy serca, czy ciśnienia, umyj się przed założeniem holtera – przez najbliższe 24 godziny nie będziesz mógł skorzystać z kąpieli, gdyż aparatura pomiarowa nie jest wodoodporna i nie można zdjąć jej nawet na chwilę. Skóra nie może być natłuszczona balsamami – mogłoby to doprowadzić do zsuwania się elementów urządzenia. Dodatkowo, w przypadku holtera EKG, poddający się badaniu mężczyźni powinni ogolić klatkę piersiową, do której mocowane są elektrody.

Zaopatrz się również w notatnik – w zależności od zaleceń lekarza, podczas pomiaru będziesz musiał zapisywać informacje na temat swojej aktywności fizycznej, spożywanych posiłków, samopoczucia i występujących objawów.


Gdzie można wykonać badanie holterem?

Centrum Medyczne POST MEDICAL
Ruda Śląska - Wirek, ul. Pocztowa 7

Pn - Pt:  800 - 1900  

tel. 32 416 25 45


Pytania i odpowiedzi

Jak spać z Holterem EKG?

Podczas założonego Holtera EKG optymalną pozycją do snu będzie pozycja leżąca na plecach.

Czy Holter EKG wydaje dźwięki?

Holter EKG nie wydaje stałych dźwięków, może się jednak zdarzyć, że pojawią się pojedyncze sygnały dźwiękowe, jednak są one bardzo sporadyczne. Zazwyczaj związane są z pracą samego urządzenia, ewentualnie rozładowującą się baterią lub rejestracją zapisu.

Holter ciśnieniowy czy można zdjąć?

Optymalnym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do przychodni dokładnie po 24 godzinach w celu zdjęcia Holtera Ciśnieniowego. Jeżeli nie ma takiej możliwości, Holter powinien zostać ściągnięty przez pacjenta i bezpiecznie zapakowany. Równocześnie należy pamiętać o wyciągnięciu baterii.

Holter EKG i holter ciśnieniowy dla pacjentów z Rudy Śląskiej

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Chorzów ZabrzeŚwiętochłowice, Bytom, Gliwice, Katowice i wielu innych.

Umów się na wizytę już dziś: 

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL