Kardiolog Ruda Śląska

Kardiolog Ruda Śląska - poradnia kardiologiczna
Kardiolog Ruda Śląska - wykonujemy badanie echo serca
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - choroba wieńcowa serca
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - nadciśnienie
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - niewydolność serca
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia kardiologiczna Ruda Śląska

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia kardiologiczna zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem wad układu sercowo-naczyniowego. Pod opieką doświadczonych lekarzy kardiologów znajdują się pacjenci Rudy Śląskiej i okolic, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Usługi w poradni, świadczone są prywatnie. 

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

 • nadciśnienie
 • niewydolność serca
 • wady serca
 • chorobę wieńcową
 • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej wykonuje:

Umów się »

Cennik wizyty i badań kardiologicznych

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
250.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
300.00 zł
UKG (echo) serca
180.00 zł
Holter EKG 24-godzinny
180.00 zł
Holter ciśnieniowy 24-godzinny
180.00 zł
Pakiet kardiologiczny Serce jak dzwon
539.00 zł
Konsultacja zdalna w formie videokonsultacji, teleporad, chat (za uprzednią zgodą lekarza)
240.00 zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Poradnia umożliwia również bezgotówkowe rozliczenie usług dla klientów:

Medica
Saltus Ubezpieczenia
centrum medyczne puławska

Lekarze i specjaliści


Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog to specjalista w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób i wad serca oraz układu krążenia. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem takich schorzeń jak m.in. ostra lub przewlekła niewydolność serca, arytmie komorowe i nadkomorowe, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, wady serca zastawkowe wrodzone oraz nabyte, kardiomiopatie, zapalenie mięśnia sercowego.

W naszej prywatnej poradni kardiologicznej leczymy osoby dorosłe mające problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Z konsultacji kardiologicznej bezwzględnie powinna skorzystać każda osoba, u której ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia jest podwyższone! Wizyta zalecana jest w przypadku palaczy, osób żyjących w ciągłym stresie, a także prowadzących siedzący tryb życia, obciążonych rodzinnie zawałem serca, cukrzycą, nadciśnieniem, wadami serca (szczególnie wrodzonymi). Do kardiologa należy się udać, jeśli:


 • stale odczuwasz zmęczenie, szybko męczysz się, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • masz zawroty głowy, zdarzają Ci się omdlenia,
 • obserwujesz u siebie zmiany w rytmie serca,
 • odczuwasz gniecenie, ucisk w klatce piersiowej,
 • czujesz częste uderzenia krwi do głowy,
 • masz obrzęki twarzy i kończyn,
 • masz duszności.

Przygotowanie do wizyty u kardiologa

Przed wizytą w naszej poradni kardiologa w Rudzie Śląskiej, warto wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, cholesterol całkowity, HDL,LDL, trójglicerydy, elektrolity, TSH (u osób z arytmią) i badanie ogólne moczu. Pacjenci, którzy posiadają aktualne i/lub starsze wyniki badań, powinni zabrać je ze sobą - porównanie aktualnych i starych badań pozwoli lekarzowi na wychwycenie indywidualnych tendencji do nieprawidłowości. Nie należy zapominać również o spisie przyjmowanych leków wraz z ich dawkami - zamieść w nim wszystkie preparaty, również suplementy i leki bez recepty.

Przebieg konsultacji kardiologicznej

Wizyta u kardiologa rozpoczyna się wywiadem – lekarz zadaje pacjentowi pytania, dotyczące przyczyny wizyty i zaobserwowanych, niepokojących objawów, a także Twojego trybu życia, używek (papierosy, alkohol), schorzeń i historii leczenia, przyjmowanych leków oraz występowania chorób układu krążenia w rodzinie. Następnie, kardiolog przystępuje do standardowych badań - pomiaru ciśnienia krwi, tętna oraz osłuchania pracy serca i wykonania badania EKG. Lekarz sprawdza również, czy występują u pacjenta obrzęki. Kardiolog może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak m.in. echo serca, czy holter EKG.

Badania wykonywane u kardiologa w Rudzie Śląskiej

Jeśli w Twoim przypadku konieczne są dodatkowe badania kardiologiczne, możesz wykonać je w naszym gabinecie kardiologicznym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam wykonanie takich badań jak:


 • elektrokardiografia (EKG),
 • echo serca,
 • Holter EKG lub ciśnieniowy.

Echo Serca

Echo Serca jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą badania pracy i rytmu serca. Dzięki badaniu echokardiografii można ocenić, jak funkcjonują zastawki serca, sprawdzić, czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi, w jamach serca oraz ocenić wielkość i pracę serca jako mięśnia (pompy).

USG serca jest badaniem opierającym się na falach ultradźwiękowych, które trafiając na badane struktury, są zwracane w formie obrazu wyświetlanego na monitorze urządzenia. Taki obraz podlega późniejszemu wydrukowi lub zapisaniu w formie wideo, które jest interpretowane przez lekarza specjalistę.

Kiedy wykonać echo serca?

Istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia badania echo Serca, a samo badanie jest najczęściej zlecane przez kardiologa lub lekarza rodzinnego. Najczęstszymi objawami problemów z sercem są bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania lub duszności.

Ile trwa badanie?

Czas trwania badania jest bardzo krótki i zamyka się w kilku bądź kilkunastu minutach. Istotne jest, że echo serca nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i może być wykonywane wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Jak zadbać o układ krążenia?

Dobra informacja jest taka, że o układ krążenia można w dużym stopniu zadbać samemu. Zmiana diety, rzucenie palenia, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz unikanie stresujących sytuacji wpływają na nasze samopoczucie, a przede wszystkim wspomagają pracę serca. Nasze Centrum Medyczne POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej posiada doświadczonych kardiologów, którzy trafnie diagnozują choroby i wprowadzają skuteczne leczenie dopasowane do indywidualnego przypadku pacjenta.

W jakim obszarze działa przychodnia kardiologiczna POST MEDICAL?

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice i wielu innych miast.

Jeżeli dostrzegasz u siebie lub swoich bliskich objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, nie warto zwlekać. Zapraszamy na konsultacje i wykonanie niezbędnych badań.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99