Kardiolog Ruda Śląska

Kardiolog Ruda Śląska - poradnia kardiologiczna
Kardiolog Ruda Śląska - wykonujemy badanie echo serca
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - choroba wieńcowa serca
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - nadciśnienie
Kardiolog Ruda Śląska - leczenie - niewydolność serca
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia kardiologiczna Ruda Śląska

sprawdź pierwszy wolny termin

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

 • nadciśnienie
 • niewydolność serca
 • wady serca
 • chorobę wieńcową
 • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej wykonuje:

Cennik - Kardiolog Ruda Śląska

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
200.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
250.00 zł
UKG (echo) serca
180.00 zł
Holter EKG 24-godzinny
150.00 zł
Holter ciśnieniowy 24-godzinny
150.00 zł
Pakiet kardiologiczny Serce jak dzwon
449.00 zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Lekarze i specjaliści


Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog to specjalista w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób i wad serca oraz układu krążenia. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem takich schorzeń jak m.in. ostra lub przewlekła niewydolność serca, arytmie komorowe i nadkomorowe, chorobą wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, wady serca zastawkowe wrodzone oraz nabyte, kardiomiopatie, zapalenie mięśnia sercowego.

W naszej prywatnej poradni kardiologicznej leczymy osoby dorosłe mające problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Z konsultacji kardiologicznej bezwzględnie powinna skorzystać każda osoba u której ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia jest podwyższone! Wizyta zalecana jest w przypadku palaczy, osób żyjących w ciągłym stresie, a także prowadzących siedzący tryb życia, obciążonych rodzinnie zawałem serca, cukrzycą, nadciśnieniem, wadami serca (szczególnie wrodzonymi. Do kardiologa należy się udać, jeśli:

 • stale odczuwasz zmęczenie, szybko męczysz się, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • masz zawroty głowy, zdarzają Ci się omdlenia,
 • obserwujesz u siebie zmiany w rytmie serca,
 • odczuwasz gniecenie, ucisk w klatce piersiowej,
 • czujesz częste uderzenia krwi do głowy,
 • masz obrzęki twarzy i kończyn
 • masz duszności.

Przygotowanie do wizyty u kardiologa

Przed wizytą w naszej poradni kardiologa w Rudzie Śląskiej, warto wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, cholesterol całkowity, HDL,LDL, trójglicerydy, elektrolity, TSH (u osób z arytmią) i badanie ogólne moczu. Pacjenci, którzy posiadają aktualne i/lub starsze wyniki badań, powinni zabrać je ze sobą - porównanie aktualnych i starych badań pozwoli lekarzowi na wychwycenie indywidualnych tendencji do nieprawidłowości. Nie należy zapominać również o spisie przyjmowanych leków wraz z ich dawkami - zamieść w nim wszystkie preparaty, również suplementy i leki bez recepty.

Przebieg konsultacji kardiologicznej

Wizyta u kardiologa rozpoczyna się wywiadem – lekarz zadaje pacjentowi pytania, dotyczące przyczyny wizyty i zaobserwowanych, niepokojących objawów, a także Twojego trybu życia, używek (papierosy, alkohol), schorzeń i historii leczenia, przyjmowanych leków oraz występowania chorób układu krążenia w rodzinie. Następnie, kardiolog przystępuje do standardowych badań - pomiaru ciśnienia krwi, tętna oraz osłuchania pracy serca i wykonania badania EKG. Lekarz sprawdza również, czy występują u pacjenta obrzęki. Kardiolog może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak m.in. echo serca, czy holter EKG.

Badania wykonywane u kardiologa w Rudzie Śląskiej

Jeśli w Twoim przypadku konieczne są dodatkowe badania kardiologiczne, możesz wykonać je w naszym gabinecie kardiologicznym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam wykonanie takich badań jak:

 • elektrokardiografia (EKG),
 • echo serca,
 • Holter EKG lub ciśnieniowy

Echo Serca

Echo serca jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą badania pracy i rytmu serca. Dzięki badaniu echokardiografii można ocenić jak funkcjonują zastawki serca, sprawdzić czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi, w jamach serca oraz ocenić wielkość i pracę serca jako mięśnia (pompy).

USG serca jest badaniem opierającym się na falach ultradźwiękowych, które trafiając na badane struktury, są zwracane w formie obrazu wyświetlanego na monitorze urządzenia. Taki obraz podlega późniejszemu wydrukowi lub zapisaniu w formie wideo, które jest interpretowane przez lekarza specjalistę.

Kiedy wykonać echo serca?

Istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia badania echo Serca, a samo badanie jest najczęściej zlecane przez kardiologa lub lekarza rodzinnego. Najczęstszymi objawami problemów z sercem są bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania lub duszności.

Ile trwa badanie?

Czas trwania badania jest bardzo krótki i zamyka się w kilku bądź kilkunastu minutach. Istotne jest, że echo serca nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i może być wykonywane wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Jak zadbać o układ krążenia?

Dobra informacja jest taka, że o układ krążenia można w dużym stopniu zadbać samemu. Zmiana diety, rzucenie palenia, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz unikanie stresujących sytuacji wpływają na nasze samopoczucie, a przede wszystkim wspomagają pracę serca. Nasze Centrum Medyczne POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej posiada doświadczonych kardiologów, którzy trafnie diagnozują choroby i wprowadzają skuteczne leczenie dopasowane do indywidualnego przypadku pacjenta.

W jakim obszarze działa przychodnia kardiologiczna POST MEDICAL?

Do naszej przychodni kardiologicznej zapraszamy pacjentów z całej Polski, a w szczególności ze Śląska. Od lat leczymy pacjentów z problemami natury kardiologicznej mieszkających na co dzień w takich miejscowościach jak Chorzów, Katowice, Zabrze, Bytom, Orzesze, Mikołów, Łaziska Górne czy Świętochłowice. Jeżeli dostrzegasz u siebie lub swoich bliskich objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, nie warto zwlekać. Zapraszamy na konsultacje i wykonanie niezbędnych badań.

Promocje

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99