Kardiolog Ruda Śląska

kardiolog ruda śląska

Poradnia kardiologiczna Ruda Śląska

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia kardiologiczna dla dzieci i dorosłych zajmuje się diagnostyką, profilaktyką oraz leczeniem wad układu sercowo-naczyniowego. Pod opieką doświadczonych lekarzy kardiologów znajdują się pacjenci Rudy Śląskiej i okolic, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Usługi w poradni, świadczone są prywatnie. 

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby układu krążenia:

 • nadciśnienie
 • niewydolność serca
 • wady serca
 • chorobę wieńcową
 • zaburzenia rytmu serca

Poradnia kardiologiczna w Rudzie Śląskiej wykonuje:

Umów się »

Cennik wizyty i badań kardiologicznych

Usługa Cena
Konsultacja kardiologiczna z EKG
270.00 zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG+UKG (echo) serca
320.00 zł
UKG (echo) serca
200.00 zł
Holter EKG 24-godzinny
200.00 zł
Holter ciśnieniowy 24-godzinny
200.00 zł
Pakiet kardiologiczny Serce jak dzwon
659.00 zł
Konsultacja zdalna w formie videokonsultacji, teleporad, chat (za uprzednią zgodą lekarza)
260.00 zł

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:

Obsługa pacjentów JP Medica
Obsługa pacjentów Saltus Ubezpieczenia
Obsługa pacjentów CMP Puławska

Lekarze i specjaliści


FAQ Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog to specjalista w zakresie diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób i wad serca oraz układu krążenia. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem takich schorzeń jak m.in. ostra lub przewlekła niewydolność serca, arytmie komorowe i nadkomorowe, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, wady serca zastawkowe wrodzone oraz nabyte, kardiomiopatie, zapalenie mięśnia sercowego.

W naszej prywatnej poradni kardiologicznej leczymy osoby dorosłe mające problemy z układem sercowo-naczyniowym.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Z konsultacji kardiologicznej bezwzględnie powinna skorzystać każda osoba, u której ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia jest podwyższone! Wizyta zalecana jest w przypadku palaczy, osób żyjących w ciągłym stresie, a także prowadzących siedzący tryb życia, obciążonych rodzinnie zawałem serca, cukrzycą, nadciśnieniem, wadami serca (szczególnie wrodzonymi). Do kardiologa należy się udać, jeśli:


 • stale odczuwasz zmęczenie, szybko męczysz się, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • masz zawroty głowy, zdarzają Ci się omdlenia,
 • obserwujesz u siebie zmiany w rytmie serca,
 • odczuwasz gniecenie, ucisk w klatce piersiowej,
 • czujesz częste uderzenia krwi do głowy,
 • masz obrzęki twarzy i kończyn,
 • masz duszności.

Przygotowanie do wizyty u kardiologa

Przed wizytą w naszej poradni kardiologa w Rudzie Śląskiej, warto wykonać podstawowe badania, takie jak morfologia krwi, cholesterol całkowity, HDL,LDL, trójglicerydy, elektrolity, TSH (u osób z arytmią) i badanie ogólne moczu. Pacjenci, którzy posiadają aktualne i/lub starsze wyniki badań, powinni zabrać je ze sobą - porównanie aktualnych i starych badań pozwoli lekarzowi na wychwycenie indywidualnych tendencji do nieprawidłowości. Nie należy zapominać również o spisie przyjmowanych leków wraz z ich dawkami - zamieść w nim wszystkie preparaty, również suplementy i leki bez recepty.

Przebieg konsultacji kardiologicznej

Wizyta u kardiologa rozpoczyna się wywiadem – lekarz zadaje pacjentowi pytania, dotyczące przyczyny wizyty i zaobserwowanych, niepokojących objawów, a także Twojego trybu życia, używek (papierosy, alkohol), schorzeń i historii leczenia, przyjmowanych leków oraz występowania chorób układu krążenia w rodzinie. Następnie, kardiolog przystępuje do standardowych badań - pomiaru ciśnienia krwi, tętna oraz osłuchania pracy serca i wykonania badania EKG. Lekarz sprawdza również, czy występują u pacjenta obrzęki. Kardiolog może zalecić wykonanie badań dodatkowych, takich jak m.in. echo serca, czy holter EKG.

Badania wykonywane u kardiologa w Rudzie Śląskiej

Jeśli w Twoim przypadku konieczne są dodatkowe badania kardiologiczne, możesz wykonać je w naszym gabinecie kardiologicznym. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam wykonanie takich badań jak:


 • elektrokardiografia (EKG),
 • echo serca,
 • Holter EKG lub ciśnieniowy.

Echo Serca

Echo Serca jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą badania pracy i rytmu serca. Dzięki badaniu echokardiografii można ocenić, jak funkcjonują zastawki serca, sprawdzić, czy nie ma zaburzeń w przepływie krwi, w jamach serca oraz ocenić wielkość i pracę serca jako mięśnia (pompy).

USG serca jest badaniem opierającym się na falach ultradźwiękowych, które trafiając na badane struktury, są zwracane w formie obrazu wyświetlanego na monitorze urządzenia. Taki obraz podlega późniejszemu wydrukowi lub zapisaniu w formie wideo, które jest interpretowane przez lekarza specjalistę.

Kiedy wykonać echo serca?

Istnieją pewne wskazania do przeprowadzenia badania echo Serca, a samo badanie jest najczęściej zlecane przez kardiologa lub lekarza rodzinnego. Najczęstszymi objawami problemów z sercem są bóle w klatce piersiowej, uczucie kołatania lub duszności.

Ile trwa badanie?

Czas trwania badania jest bardzo krótki i zamyka się w kilku bądź kilkunastu minutach. Istotne jest, że echo serca nie ma negatywnego wpływu na zdrowie i może być wykonywane wielokrotnie, w krótkich odstępach czasowych.

Jak zadbać o układ krążenia?

Dobra informacja jest taka, że o układ krążenia można w dużym stopniu zadbać samemu. Zmiana diety, rzucenie palenia, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz unikanie stresujących sytuacji wpływają na nasze samopoczucie, a przede wszystkim wspomagają pracę serca. Nasze Centrum Medyczne POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej posiada doświadczonych kardiologów, którzy trafnie diagnozują choroby i wprowadzają skuteczne leczenie dopasowane do indywidualnego przypadku pacjenta.

Czy w POST MEDICAL przyjmuje kardiolog z Rudy Śląskiej na NFZ?

Centrum Medyczne POST MEDICAL z Rudy Śląskiej na ten moment nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wizyty w poradni kardiologicznej są świadczone prywatnie. Na stronie poradni można sprawdzić pierwszy wolny termin do kardiologa.

W jakim obszarze działa przychodnia kardiologiczna POST MEDICAL?

Nasz gabinet znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: Zabrze, Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Orzesze, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice i wielu innych miast.

Jeżeli dostrzegasz u siebie lub swoich bliskich objawy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, nie warto zwlekać. Zapraszamy na konsultacje i wykonanie niezbędnych badań.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.

Promocja

Pakiet kardiologiczny Serce jak dzwon

Umów wizytę w POST MEDICAL