Medycyna pracy Ruda Śląska w 1 dzień

Medycyna pracy Ruda Śląska - poradnia medycyny pracy
Medycyna pracy Ruda Śląska - wykonujemy badanie stężenia glukozy na czczo
Medycyna pracy Ruda Śląska - wykonujemy badanie ekg
Medycyna pracy Ruda Śląska - wykonujemy badanie audiogram
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia Medycyny Pracy w Rudzie Śląskiej

Rejestracja przez internet

Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL oferuje:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w Centrum Medycznym POST MEDICAL?

 • wszystkie badania wykonywane są w 1 dzień,
 • realizujemy na miejscu badania audiometryczne, EKG, spirometrię, badanie glukozy i pełnego lipidogramu
 • badany umawiany jest na konkretną godzinę,
 • pracownia psychologiczna i punkt pobrań krwi znajdują się na miejscu,
 • poradnia medycyny pracy znajduje się w dzielnicy Wirek blisko autostrady A4 i DTŚ, co umożliwia szybki dojazd z innych dzielnic (Bielszowice, Bykowina, Halemba, Kochłowice, Nowy Bytom itd.) i miast ościennych,
 • możliwość wykonania badań medycyny pracy przez pacjentów placówek Enel-Med, Lux Med, Medicover, Centermed, PZU Zdrowie, CMP, Compensa. 

Poradnia umożliwia również bezgotówkowe rozliczenie usług dla klientów:

Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się medycyna pracy?

Medycyna pracy ma jasno określone zadanie - jest nim sprawdzenie, czy stan zdrowia potencjalnego pracownika nie jest przeciwwskazaniem do pracy na danym stanowisku. Zajmuje się ona również oceną jakości zdrowia pracownika w ramach badań okresowych oraz profilaktyką stanu jego zdrowia - szczególnie pod kątem występowania chorób zawodowych i ich przyczyn. Medycyna pracy weryfikuje także czy w środowisku pracy występują czynniki mające szkodliwy wpływ na zdrowie zatrudnionych.Choroby zawodowe spowodowane są szkodliwymi czynnikami w miejscu pracy, które występują na wielu stanowiskach. Czynniki szkodliwe to m.in. hałas, stres, promieniowanie jonizujące, praca w wymuszonej pozycji ciała, praca w środowisku potencjalnie szkodliwym np. z dużym zapyleniem.

Kiedy należy udać się do lekarza medycyny pracy?

Wizyta u lekarza medycyny pracy jest konieczna przed podjęciem pracy oraz po upływie terminu ważności badań. Poradnia medycyny pracy POST MEDICAL przyjmuje na badania nie tylko pracowników, ale również uczniów szkół wyższych, policealnych oraz zawodowych. Do wykonania badań z zakresu medycyny pracy konieczne jest skierowanie wydane przez pracodawcę (lub szkołę). Pracodawca zobowiązany jest do wystawienia dokumentu skierowania na badanie profilaktyczne, na bazie którego odbędą się badania wstępne, okresowe lub kontrolne. Skierowanie zawiera informacje o tym, na jakim stanowisku pracy dana osoba będzie pracować lub już pracuje oraz na jakie czynniki szkodliwe na tym stanowisku będzie, lub jest narażona.

Medycyna pracy jak się przygotować?

Na badanie do lekarza medycyny pracy należy zawsze zabrać ze sobą:

 • skierowanie od pracodawcy (wzór skierowania na badanie profilaktyczne można pobrać tutaj.),
 • dowód tożsamości ze zdjęciem,
 • w przypadku niepełnosprawności należy zabrać ze sobą również orzeczenie potwierdzające stopień niepełnosprawności,
 • okulary lub soczewki kontaktowe,
 • listę przyjmowanych leków,
 • w przypadku występowania chorób przewlekłych należy zabrać dokumentację medyczną od lekarza prowadzącego.

W razie wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją.

Badania medycyny pracy jak wyglądają?

Badania powinny być realizowane w ramach godzin pracy, dzięki czemu pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia. Część zawodów wymaga dodatkowych, specjalistycznych badań np. oceny okulistycznej, laryngologicznej, neurologicznej czy badań krwi. Dla prac powiązanych z żywnością niezbędne jest również badania sanitarno-epidemiologiczne.

Wyróżnia się 3 podstawowe typy badań profilaktycznych:

Badania wstępne

Badania wstępne do pracy wykonuje się przed przyjęciem do pracy. W wyniku oceny przeprowadzonych badań lekarz wydaje orzeczenie informujące o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku. Natomiast, gdy wyniki wskazują możliwość szkodliwego wpływu pracy na zdrowie pracownika lub wskazują na obecność schorzeń stanowiących przeciwwskazania do wykonywania dalszej pracy, pracownik otrzymuje orzeczenie informujące o przeciwwskazaniach do wykonywania danej pracy.

Badania okresowe

Badania okresowe należy wykonać po wygaśnięciu terminu ważności badania wstępnego lub wcześniejszych badań okresowych. Okres, na jaki wydawane są orzeczenia, jest odmienny dla różnych zawodów i może wynosić od jednego roku do pięciu lat.

Badania kontrolne

Ostatnim rodzajem badań są badania kontrolne wykonywane po absencji w pracy wywołanej chorobą trwającą powyżej 30 dni. Powinny być wykonane w pierwszym dniu po zakończeniu zwolnienia lekarskiego. Na badania te należy przynieść (oprócz skierowania) dodatkowe dokumenty takie jak:

 • zaświadczenie od lekarza prowadzącego z informacją, od kiedy do kiedy trwało zwolnienie lekarskie oraz obligatoryjnie adnotację, w której zawarte są informacje o zaleconym postępowaniu, rozpoznaniu choroby oraz zakończeniu leczenia,
 • wypisy ze szpitala (np. po porodzie), jeśli taki pobyt miał miejsce w czasie zwolnienia lekarskiego,
 • kopię orzeczenia z poprzednich badań profilaktycznych.

Dodatkowo lekarz medycyny pracy może przeprowadzić badanie sanitarno-epidemiologiczne, w wyniku którego otrzymuje się orzeczenie dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Badanie to jest niezbędne m.in. dla pracowników zawodów gastronomicznych, osób zajmujących się dziećmi do lat 6 oraz osób, które w ramach pełnionych obowiązków zawodowych mogą przenosić zakażenie i/lub choroby wymienione w stosownych przepisach.

Medycyna pracy w Rudzie Śląskiej

Nasza poradnia posiada wielu wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, korzystających z nowoczesnego i sprawdzonego sprzętu medycznego. Otaczamy pacjentów kompleksową opieką, oferując badania:

 • okulistyczne,
 • neurologiczne,
 • laryngologiczne,
 • krwi,
 • EKG,
 • psychotechniczne,
 • i inne.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, czekamy na Twój telefon!

W jakim obszarze działa Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL?

Siedziba naszej przychodni znajduje się na ulicy Pocztowej 5 w Rudzie Śląskiej, co zapewnia bezproblemowy dojazd z różnych dzielnic - Goduli, Halemby, Wirku, Bielszowic, Bykowiny, Kochłowic czy Nowego Bytomia. Przyjmujemy również pracowników z firm poszukujących lekarza medycyny pracy w Zabrzu, Bytomiu, Chorzowie, Knurowie, Gliwicach, Orzeszu, Katowicach, Siemianowic, Tarnowskich Gór, Łazisk Górnych, Piekar Śląskich, Tych, Dąbrowy Górniczej, Radzionkowa, Będzina, Jaworzna, Mysłowic, Rybnika czy Świętochłowicach.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 pokaż numer.


Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99