Badania kierowców zawodowych i na prawo jazdy Knurów

Badania lekarskie kierowców do prawa jazdy
Badania lekarskie kierowców zawodowych
Badania lekarskie kandydatów na kierowców
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

Badania lekarskie kierowców i badania na prawo jazdy dla mieszkańców Knurowa

Umów się już dziś »

Centrum Medyczne POST MEDICAL znajduje się w dzielnicy Rudy Śląskiej, która jest bardzo dobrze skomunikowana z Knurowem. Dzięki temu, jest chętnie odwiedzane przez kierowców zawodowych i kandydatów na kierowców z tego miasta. Czas dojazdu wynosi ok. 20 minut

Kandydaci na kierowców i kierowcy zawodowi zobowiązani są do wykonania badań lekarskich, które uprawniają ich do prowadzenia pojazdów. 

Badania kierowców zawodowych lub na prawo jazdy nie odbiegają szczególnie od innych badań wykonywanych w poradni medycyny pracy dla mieszkańców Knurowa. Badania kierowców skupiają się na ocenie stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem oceny wzroku, poczucia równowagi i sprawności układu ruchu. Lekarz przeprowadza z badanym dokładny wywiad i ustala brak lub istnienie przeciwwskazań do kierowania pojazdami. 

W przypadku osób, które chcą podjąć pracę na stanowisku kierowcy, konieczne będą również badania psychotechniczne, zwane potocznie psychotestami. Badania te sprawdzają m.in. koncentrację, sprawność psychomotoryczną oraz osobowość i dojrzałość społeczną. To jeden z dodatkowych elementów, który odróżnia badania kierowców zawodowych, od standardowych badań na prawo jazdy.

Co wyróżnia badania kierowców w POST MEDICAL?

 • dobry dojazd z dzielnic Knurowa takich jak Krywałd, Szczygłowice, czy Stary Knurów,
 • badania wykonywane w 1 dzień, a czas badań ok. 1 do 3 godzin,
 • brak kolejek - kierowca lub kandydat na kierowcę umawiany jest na konkretny dzień i godzinę,
 • na miejscu pracownia psychologiczna.

Umów się na badania kierowcy »

Oferta badań lekarskich kierowców i na prawo jazdy dla osób z Knurowa

 • badania kandydatów na kierowców - kategorie C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E, T (ustawa o kierujących pojazdami),
 • badania do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego - kategoria C, D, C+E, D+E (ustawa o transporcie drogowym),
 • przedłużenie ważności prawa jazdy - kategorie C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E, T (ustawa o kierujących pojazdami),
 • badania instruktorów oraz egzaminatorów nauki jazdy i kandydatów na te stanowiska (ustawa o kierujących pojazdami),
 • badania kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne (ustawa o kierujących pojazdami),
 • badania osób kierujący tramwajem (ustawa o kierujących pojazdami);
 • badania taksówkarzy i innych kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób (ustawa o transporcie drogowym),
 • badania kierowców samochodów o DMC do 3,5 tony wykonujących transport międzynarodowy (ustawa o transporcie drogowym).

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:


Lekarze i specjaliści

FAQ Pytania i odpowiedzi

Czy wszystkie badania kierowcy w POST MEDICAL można wykonać w 1 dzień?

Badania lekarskie na prawo jazdy i kierowców zawodowych w 1 dzieńW Centrum Medycznym POST MEDICAL badania kierowcy można wykonać w 1 dzień. W zależności od kategorii prawa jazdy czas badań może wynieść od 1 do 3 godzin.

Czy trzeba umawiać się na badania kierowcy w POST MEDICAL?

Rejestracja na badania lekarskie kierowcyW POST MEDICAL kierowcy umawiani są na konkretny termin, tj. dzień i godzinę. Na badania kierowcy można umówić się telefonicznie pod numerem 32 pokaż numer.

Zapisanie się na badania kierowcy należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem:

 • w sytuacji rozpoczęcia kursu na prawo jazdy badania lekarskie należy wykonać przed rozpoczęciem kursu.
 • gdy kończy się ważność dokumentu prawa jazdy, na badania należy zgłosić się co najmniej kilkanaście dni wcześniej.

Co należy zabrać na badanie kierowcy lub na prawo jazdy?

Co należy zabrać na badania lekarskie kierowcy?Na badania kierowcy należy ze sobą zabrać:

Jeżeli kierowca posiada wynik badania psychologicznego wykonanego w innej poradni, powinien zabrać go ze sobą, a obsługa rejestracji na badania sprawdzi, czy jest wystarczający.

Czy na badania lekarskie kierowcy lub na prawo jazdy potrzebne jest skierowanie?

Skierowanie na badania kierowcyNa badanie lekarskie kandydatów na kierowców oraz w celu przedłużenia dotychczasowego prawa jazdy nie jest potrzebne skierowanie.

W przypadku kierowców zawodowych wykonujących badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne), pracodawca wypełnia obowiązkowe skierowanie na badania lekarskie. Na skierowaniu pracodawca zaznacza rodzaj badań, datę wydania skierowania, a następnie uzupełnia dane pracownika (imię, nazwisko, adres, PESEL lub numer paszportu), stanowisko pracy oraz opis wykonywanych czynności wraz z czynnikami szkodliwymi występującymi na stanowisku pracy.

Kierowcy zawodowi prowadzący własną działalność gospodarczą wypełniają w poradni wniosek o objęcie profilaktyczną opieką zdrowotną, który stanowi formę skierowania na badania profilaktyczne.

Czy badanie stężenia glukozy we krwi można wykonać w innym laboratorium?

Badanie stężenia glukozy we krwiBadanie stężenia glukozy we krwi można wykonać w dowolnym laboratorium. Jeżeli pacjent posiada aktualny wynik badania (nie starszy niż 1 miesiąc), nie musi przychodzić na wizytę na czczo.

Jeżeli pacjent nie posiada aktualnych wyników badania stężenia glukozy we krwi, może wykonać takie badanie z wykorzystaniem glukometru w POST MEDICAL. Poradnia nie honoruje wyników pomiaru z glukometru wykonanych samodzielnie przez pacjenta.

Czy kierowca musi wykonać badanie okulistyczne?

Badanie wzroku kierowcyKierowcy, którzy chcą uzyskać lub przedłużyć prawo jazdy, nie muszą wcześniej udawać się do okulisty. Lekarz uprawniony do badania kierowców dokona oceny ostrości widzenia, a jeżeli uzna to za koniecznie, skieruje pacjenta do specjalisty.

Jakie badania musi wykonać kierowca taksówki?

Badanie kierowcy TAXI, Uber, BoltKierowcy wykonujący zarobkowy przewóz osób są zobligowani do realizowania co 5 lat badań lekarskich i psychologicznych, podobnie jak kierowcy samochodów o DMC powyżej 3,5 tony.

Kierowcy taxi lub inni przewoźnicy (Uber, Bolt, itp.) wykonują badania lekarskie sprawdzające ostrość wzroku, poczucie równowagi i sprawność układu ruchu. Przechodzą również przez badania psychotechniczne sprawdzające m.in. koncentrację, sprawność psychomotoryczną oraz osobowość i dojrzałość społeczną.

Czy w POST MEDICAL można wykonać badania kierowców, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu?

Badania kierowców po alkoholuBadania kierowców, którym cofnięto uprawnienia ze względu na kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub podobnie działającej substancji, a także ze względu na poważne i uzasadnione zastrzeżenia co do stanu zdrowia, wykonuje wyłącznie Poradnia Dla Kierowców Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy znajdująca się w Sosnowcu przy ul. Staszica 44a.

Czy za badania kierowcy można zapłacić kartą?

Płatność kartą lub blikiemTak, za badania kierowcy w POST MEDICAL można zapłacić kartą i BLIKiem. Pacjent może również zapłacić za badanie gotówką i częściowo kartą, jeżeli nie posiada wystarczającej ilości środków.

Czy za badania kierowcy można otrzymać fakturę VAT?

Faktura VAT za badaniaTak, za badania kierowcy w POST MEDICAL można otrzymać fakturę VAT lub fakturę imienną.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, po wystawieniu paragonu bez nr NIP firmy, nie można wystawić faktury na dane firmy. Dlatego prośbę o wystawienie faktury należy zgłosić podczas rejestracji na badania.

Badania kierowców blisko Knurowa

Jeżeli poszukujesz badań lekarskich kierowców w pobliżu Knurowa, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasza poradnia jest doskonale skomunikowana z Knurowem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 5. Z oferty POST MEDICAL korzystają kierowcy i kandydaci na kierowców z takich miast jak: ZabrzeŚwiętochłowiceKatowiceChorzów, BytomGliwice, MikołówOrzeszeSiemianowiceTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBędzinJaworznoMysłowiceRybnik, Sosnowiec, Żory

Umów wizytę już dziś! Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL