Dermatolog Świętochłowice

Lekarz dermatolog przynależy do bardzo szerokiej specjalności medycznej. Zasadniczo skupia się na analizie zmian skórnych, ale to mogą zostać wywołane przez wiele chorób. Dermatolodzy to specjaliści posiadający dużą wiedzę nie tylko na temat samych chorób skóry, ale również innych chorób dla których owe zmiany będą tylko objawem a nie samą chorobą.

Występują również takie choroby jak łuszczyca, która w swojej normalnej formie jest widoczna gołym okiem na powierzchni ciała, ale odmiana łuszczycowego zapalenia stawów nie musi koniecznie równać się łuszczycy na skórze.

Dlatego warto wybrać sprawdzonego dermatologa, który zapracował na swoją pozytywną opinię wśród pacjentów dobrą pracą. W POST MEDICAL znajdziesz specjalistów, od dermatologii których szukasz. Nasza przychodnia dermatologiczna znajduje się w Rudzie Śląskiej, która jest doskonale skomunikowana ze Świętochłowicami. Posiadamy wielu pacjentów z tego miasta, którzy doceniają nie tylko kadrę, ale również nowy budynek i lokalizację.

W czym pomoże mi dermatolog?

Podstawowym zadaniem dermatologa jest zdiagnozowanie choroby dokuczającej pacjentowi. Często diagnoza pacjenta, poparta osobistymi przypuszczeniami nie jest prawidłowa. Wywiad, który jest przeprowadzany podczas pierwszej wizyty pozwala, poznać podłoże problemu i dobrać odpowiednie metody leczenia.

Lekarz dermatologii zajmuje się leczenie pospolitych chorób jak łupież, trądzik czy łysienie oraz bardziej skomplikowanych jak kurzajki, grzybica, łuszczyca czy nowotwory skóry.

Podstawą do stwierdzenia czy jest potrzebna wizyta u dermatologa są zmiany skórne powstałe w niewyjaśnionych okolicznościach. Największe zaniepokojenie powinny wzbudzać zmiany, które z czasem się powiększają, obserwując taki rozrost, wizyta w gabinecie dermatologicznym jest więcej niż wskazana.

Jak się leczy zmiany dermatologiczne?

Dobór metody leczenia zależy w głównej mierze od choroby i jej zaawansowania.
Najłagodniejsze metody leczenia oparte są na maściach w tym w pełni naturalnych, szamponach i kremach. Innym rozwiązaniem jest przepisanie leków przeciwbakteryjnych oraz przeciwwirusowych. Niektóre zmiany mogą wymagać naświetleń albo zabiegów laserowych jak np. usunięcie kurzajki. Najbardziej inwazyjne są metody polegające na wycięciu zmian, ta jest zalecana głównie w przypadku dużego ryzyka zezłośliwienia.

Zapraszamy pacjentów ze Świętochłowic

Nasza poradnia znajduje się w Rudzie Śląskiej, dokładne wskazówki dojazdu oraz numer telefoniczny znajdą Państwo tutaj. Rejestracji do dermatologa oraz innych specjalizacji można również dokonać za pomocą formularza online.