Dermatolog Świętochłowice

Lekarz dermatolog przynależy do bardzo szerokiej specjalności medycznej. Zasadniczo skupia się na analizie zmian skórnych, ale to mogą zostać wywołane przez wiele chorób. Dermatolodzy to specjaliści posiadający dużą wiedzę nie tylko na temat samych chorób skóry, ale również innych chorób dla których owe zmiany będą tylko objawem a nie samą chorobą. Występują również takie choroby jak łuszczyca, która w swojej normalnej formie jest widoczna gołym okiem na powierzchni ciała, ale odmiana łuszczycowego zapalenia stawów nie musi koniecznie równać się łuszczycy na skórze. Dlatego warto wybrać doświadczonego dermatologa, który zapracował na swoją pozytywną opinię wśród pacjentów dobrą pracą.

Dermatolog dla mieszkańców Świętochłowic

W POST MEDICAL znajdziesz specjalistów, od dermatologii których szukasz. Nasza przychodnia dermatologiczna znajduje się w Rudzie Śląskiej, która jest doskonale skomunikowana ze Świętochłowicami. Posiadamy wielu pacjentów z tego miasta, którzy doceniają nie tylko kadrę, ale również nowy budynek i lokalizację. Jeżeli szukałeś "Dermatolog Świętochłowice" nie mogłeś lepiej trafić.

Występują również takie choroby jak łuszczyca, która w swojej normalnej formie jest widoczna gołym okiem na powierzchni ciała, ale odmiana łuszczycowego zapalenia stawów nie musi koniecznie równać się łuszczycy na skórze.

Alergolog w Rudzie Śląskiej
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Dermatolog w Rudzie Śląskiej

Poradnia dermatologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby z zakresu dermatologii i wenerologii osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia:

 • trądzik
 • trądzik pospolity
 • trądzik młodzieńczy
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca
 • alergie skórne
 • brodawki
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe
 • choroby skóry
 • wypryski
 • zmiany skórne
 • atopowe zapalenie skóry
 • opryszczka
 • znamiona
 • grzybica
 • choroby włosów i paznokci
 • choroby gruczołów łojowych i potowych

Cennik - Dermatolog

Usługa Cena
Konsultacja dermatologiczna+dermatoskopia
150.00 zł
Konsultacja wenerologiczna
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (1-3 zmian)
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (4-6 zmian)
200.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (powyżej 6 zmian)
250.00 zł
Domrażanie do 3 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
50.00 zł
Domrażanie 4-6 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
100.00 zł
Domrażanie powyżej 6 zmian skórnych (w ciągu mięsiaca)
150.00 zł

Pytania i odpowiedzi

W czym pomoże mi dermatolog?

Podstawowym zadaniem dermatologa jest zdiagnozowanie choroby dokuczającej pacjentowi. Często diagnoza pacjenta, poparta osobistymi przypuszczeniami nie jest prawidłowa. Wywiad, który jest przeprowadzany podczas pierwszej wizyty pozwala, poznać podłoże problemu i dobrać odpowiednie metody leczenia. Lekarz dermatologii zajmuje się leczenie pospolitych chorób jak łupież, trądzik czy łysienie oraz bardziej skomplikowanych jak kurzajki, grzybica, łuszczyca czy nowotwory skóry. Podstawą do stwierdzenia czy jest potrzebna wizyta u dermatologa są zmiany skórne powstałe w niewyjaśnionych okolicznościach. Największe zaniepokojenie powinny wzbudzać zmiany, które z czasem się powiększają, obserwując taki rozrost, wizyta w gabinecie dermatologicznym jest więcej niż wskazana.

Jak się leczy zmiany dermatologiczne?

Dobór metody leczenia zależy w głównej mierze od choroby i jej zaawansowania. Najłagodniejsze metody leczenia oparte są na maściach w tym w pełni naturalnych, szamponach i kremach. Innym rozwiązaniem jest przepisanie leków przeciwbakteryjnych oraz przeciwwirusowych. Niektóre zmiany mogą wymagać naświetlań albo zabiegów laserowych jak np. usunięcie kurzajki. Najbardziej inwazyjne są metody polegające na wycięciu zmian, ta jest zalecana głównie w przypadku dużego ryzyka zezłośliwienia.

Jak wygląda badanie u dermatologa dla dzieci

Droga dziecka do dermatologa jest podobna do tej jaką przebywa osoba dorosła. Zazwyczaj zaczyna się od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz często w momencie zaobserwowania zmian skórnych wypisuje opiekunowi dziecka skierowanie do dermatologa. Nasza przychodnia nie wymaga skierowania i wcześniejszej wizyty u lekarza rodzinnego. Pierwsza wizyta dziecka jak i każda kolejna w gabinecie dermatologa wygląda tak samo jak w przypadku osób dorosłych, z tą różnicą, że wywiad jest prowadzony głównie z osobą dorosłą. Przyjmujemy dzieci od 6 roku życia. Przed wizytą należy pamiętać, aby skóra dziecka była naturalna bez pudrów i innych kremów.

Dermatolog dla pacjentów ze Świętochłowic

Nasza poradnia znajduje się w Rudzie Śląskiej, dokładne wskazówki dojazdu oraz numer telefoniczny znajdą Państwo tutaj. Rejestracji do dermatologa oraz innych specjalizacji można również dokonać za pomocą formularza online. Zapraszamy pacjentów z miast Świętochłowice, Zabrze, Bytom oraz okolic do skorzystania z naszej oferty. Na miejscu można zapisać się również na badania z zakresu alergii i wielu innych chorób.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99