Dermatolog Bytom

Dermatolog dla pacjentów z Bytomia

Dermatolog to lekarz w głównej mierze zajmujący się zmianami skórnymi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób oraz wdrażanie metod leczenia. Podczas badań dermatolog jest również w stanie stwierdzić czy problemy zdrowotne na pewno wynikają z problemów ze skórą, czy są one wynikiem innych chorób w tym alergii i nowotworów.

Zasadniczo dermatologię dzieli się na dwie specjalności, dermatologię kliniczną oraz doświadczalną.

W naszym gabinecie dermatologicznym zajmujemy się dermatologią kliniczną, czyli diagnozowaniem i leczeniem zmian skórnych, wśród osób z Bytomia i okolic. Prowadzimy dermatologię dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Co istotne prywatna wizyta u dermatologa nie wymaga skierowania.

Alergolog w Rudzie Śląskiej
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Dermatolog w Rudzie Śląskiej

Poradnia dermatologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby z zakresu dermatologii i wenerologii osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia:

 • trądzik
 • trądzik pospolity
 • trądzik młodzieńczy
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca
 • alergie skórne
 • brodawki
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe
 • choroby skóry
 • wypryski
 • zmiany skórne
 • atopowe zapalenie skóry
 • opryszczka
 • znamiona
 • grzybica
 • choroby włosów i paznokci
 • choroby gruczołów łojowych i potowych

Cennik - Dermatolog

Usługa Cena
Konsultacja dermatologiczna+dermatoskopia
150.00 zł
Konsultacja wenerologiczna
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (1-3 zmian)
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (4-6 zmian)
200.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (powyżej 6 zmian)
250.00 zł
Domrażanie do 3 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
50.00 zł
Domrażanie 4-6 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
100.00 zł
Domrażanie powyżej 6 zmian skórnych (w ciągu mięsiaca)
150.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Jakie symptomy wskazują na problemy dermatologiczne?

W całym nieszczęściu związanym z chorobą, dobra wiadomość jest taka, że problemy skórne są widoczne często gołym okiem i łatwo jest stwierdzić, że ma się problem podlegający leczeniu dermatologicznemu. Nawet najmniejsze zmiany skórne powinny wywołać niepokój i skłonić do wizyty u dermatologa. Zarazem nie należy panikować w przypadku pryszczy, czy innych okresowych objawów.

Istnieje pewien zakres zmian, które wskazują na konieczność odbycia wizyty w klinice dermatologii. Można do nich zaliczyć wysypkę, swędzenie skóry np. na stopach, brodawki, znamiona czy nawet wypadanie włosów w dużej ilości.

Jeżeli dostrzegamy niepokojące zmiany, zwłaszcza takie które postępują, warto zarejestrować się na wizytę w celu rozpoznania problemu i leczeniu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dermatologa?

Wizyty u dermatologa nie należy się obawiać, jest to istotne szczególnie w przypadku dzieci. Pierwsza wizyta to w dużej mierze rozmowa z pacjentem na temat tego z jakim problemem przychodzi. Dermatolog stara się dowiedzieć, jak długo pacjent choruje, jakie są objawy, czy ktoś w rodzinie ma podobne problemy itd. Wywiad ma prowadzić do poznania możliwych czynników wpływających na powstanie albo zaostrzenie danej choroby.

Po odbytej rozmowie lekarz przystępuje do przeglądu wskazanych zmian oraz skóry. Najczęściej wykorzystuje do tego urządzenie powiększające zwane dermatoskopem, dzięki któremu jest w stanie podać trafną diagnozę.

Warto pamiętać, że osoby z przewlekłymi chorobami (łuszczyca, AZS itd.) skóry powinny regularnie odwiedzać gabinet dermatologa. Leczenie pod stałą kontrolą dermatologa może być skuteczniejsze. Przy regularnych wizytach dermatolog jest w stanie ocenić efekty wdrożonego leczenia. Wizyta u dermatologa zarówno w przypadku dzieci jak i dorosłych odbywa się na tych samych zasadach. Lekarze w naszej placówce podejmują się leczenie chorób skórnych u dzieci od 6 roku życia. Młodzi pacjenci mogą liczyć na przyjazną atmosferę.

Jakie choroby leczy dermatolog? ?

Dermatologia zajmuje się chorobami skórnymi zwanymi również dermatozami. Choroby o podłożu dermatologicznym mogą być krótkotrwałe lub przewlekłe. Najczęściej występujące choroby to: łupież, grzybica czy opryszczka. Zdecydowanie trudniejszymi do leczenia chorobami są łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy liszaj.

Dermatolog jest również w stanie diagnozować choroby przenoszone drogą płciową jak kiła czy kłykciny kończyste.

Dermatolog dziecięcy

Problemy dermatologiczne niestety nie omijają dzieci, a wręcz zaczynają się często w okresie dojrzewania. U nas wykonasz również badania dermatologiczne dzieci, które pozwolą na wczesnym etapie wyleczyć chorobę, albo zastopować jej rozwój. Im wcześniej zostanie postawiona trafna diagnoza tym szybiciej dziecko odczuje poprawę i będzie miało to przełożenie na komfort dorosłego życia. Zapraszamy do dermatologa dziecięcego młodych pacjentów z rodzicami z okolic Bytomia, Świętochłowic, Zabrza i całego Śląska.

Odwiedź dermatologa w okolicy Bytomia

Prywatny gabinet dermatologiczny POST MEDICAL cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Bytomia i okolic. Jeżeli poszukujesz dermatologa dziecięcego lub dla dorosłych, zachęcamy do odwiedzenia naszej nowej placówki i skorzystania z profesjonalnej porady dermatologicznej.. W celu rejestracji można skorzystać z rejestracji telefonicznej bądź formularza online.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99