Poradnia dermatologiczna Bytom

Dermatolog to lekarz w głównej mierze zajmujący się zmianami skórnymi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób oraz wdrażanie metod leczenia. Podczas badań dermatolog jest również w stanie stwierdzić czy problemy zdrowotne na pewno wynikają z problemów ze skórą, czy są one wynikiem innych chorób w tym alergii i nowotworów.

Zasadniczo dermatologię dzieli się na dwie specjalności, dermatologię kliniczną oraz doświadczalną.

W naszym gabinecie dermatologicznym zajmujemy się dermatologią kliniczną, czyli diagnozowaniem i leczeniem zmian skórnych, wśród osób z Bytomia i okolic. Prowadzimy dermatologię dziecięcą dla młodych pacjentów powyżej 6 roku życia oraz dla dorosłych.

Jakie symptomy wskazują na problemy dermatologiczne?

W całym nieszczęściu związanym z chorobą, dobra wiadomość jest taka, że problemy skórne są widoczne często gołym okiem i łatwo jest stwierdzić, że ma się problem podlegający leczeniu dermatologicznemu. Nawet najmniejsze zmiany skórne powinny wywołać niepokój i skłonić do wizyty u dermatologa. Zarazem nie należy panikować w przypadku pryszczy, czy innych okresowych objawów.

Istnieje pewien zakres zmian, które wskazują na konieczność odbycia wizyty w klinice dermatologii. Można do nich zaliczyć wysypkę, swędzenie skóry np. na stopach, brodawki, znamiona czy nawet wypadanie włosów w dużej ilości.

Jeżeli dostrzegamy niepokojące zmiany, zwłaszcza takie które postępują, warto zarejestrować się na wizytę w celu rozpoznania problemu i leczeniu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dermatologa?

Wizyty u dermatologa nie należy się obawiać, jest to istotne szczególnie w przypadku dzieci. Pierwsza wizyta to w dużej mierze rozmowa z pacjentem na temat tego z jakim problemem przychodzi. Dermatolog stara się dowiedzieć, jak długo pacjent choruje, jakie są objawy, czy ktoś w rodzinie ma podobne problemy itd. Wywiad ma prowadzić do poznania możliwych czynników wpływających na powstanie albo zaostrzenie danej choroby.

Po odbytej rozmowie lekarz przystępuje do przeglądu wskazanych zmian oraz skóry. Najczęściej wykorzystuje do tego urządzenie powiększające zwane dermatoskopem, dzięki któremu jest w stanie podać trafną diagnozę.

Za leczenie jakich chorób odpowiada dermatolog?

Tak jak zostało wspomniane, dermatologia zajmuje się chorobami skórnymi zwanymi również dermatozami. Choroby o podłożu dermatologicznym mogą być krótkotrwałe lub przewlekłe. Najczęściej występujące choroby to: łupież, grzybica czy opryszczka. Zdecydowanie trudniejszymi do leczenia chorobami są łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy liszaj.

Dermatolog jest również w stanie diagnozować choroby przenoszone drogą płciową jak kiła czy kłykciny kończyste.

Odwiedź sprawdzonego dermatologa w okolicy Bytomia

Prywatny gabinet POST MEDICAL cieszy się dużym zaufaniem mieszkańców Bytomia i okolic. Każdego dnia nasi pracownicy diagnozują nowych pacjentów i wdrażają leczenie. Jeżeli poszukują Państwo dermatologa dziecięcego albo dla dorosłych, zachęcamy do odwiedzenia naszej nowej placówki i skorzystania z profesjonalnej porady dermatologicznej. W celu rejestracji można skorzystać z rejestracji telefonicznej bądź formularza online.