Klinika dermatologii Zabrze

Dermatolog jest jednym z tych lekarzy, do których część pacjentów pewnie nigdy nie zawita. Wynika to z tego, że dermatologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Problemy ze skórą najczęściej tyczą się aspektów wizualnych, jednak bardzo szybko mogą przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Nie można lekceważyć nienaturalnych zmian skórnych.

Jeżeli posiadają państwo problemy natury dermatologicznej i znajdują się w okolicach Zabrza zachęcamy do odwiedzenia naszej przychodni dermatologicznej, w której pracuje wykwalifikowany personel odpowiednio przygotowany do diagnozy i leczenia wszelkich objawów dermatologicznych.

Jakie są choroby dermatologiczne?

Lista chorób, którymi zajmuje się dermatolog jest naprawdę długa i zawiera pozycje od niebezpiecznych po takie, które mogą wpływać na zdrowie, albo być objawami innych poważniejszych chorób. Przykładowe choroby:

  • Łuszczyca - choroba niezakaźna, wywołana nieprawidłowym działaniem układu autoimmunologicznego, cierpi na nią od 2 do 4 procent całej populacji. Przyczyny powstawania łuszczycy nie są w pełni znane, stąd nie ma lekarstwa na tę chorobę. Jednak istnieją pewne czynniki zaogniające chorobę i dermatolog jest w stanie pomóc łagodzić objawy łuszczycy przez odpowiednie maści albo naświetlania.
  • Brodawki tzw. kurzajki - występują najczęściej na dłoniach i są trudne do usunięcia. Można dokonać podziału na dwie główne metody walki: farmakologiczną oraz laserową.
  • Grzybica - tą chorobą bardzo łatwo się zakazić np. na basenach. Mając grzybicę koniecznie należy udać się do dermatologa. Domowe sposoby rzadko kiedy prowadzą do wyeliminowania problemu, choroba najczęściej powraca.
  • Liszaj - niebezpieczna choroba, występująca w jamie ustnej, na paznokciach, narządach płciowych oraz na skórze. Najgroźniejszą formą jest liszaj zajmujący błonę śluzową jamy ustnej, gdyż może skutkować powstaniem nowotworu jamy ustnej.

Pełna lista chorób z których objawami może pomóc dobry dermatolog jest zdecydowanie dłuższa i zaliczają się do nich: łupież, odleżyny, nowotwory skóry, łysienie, egzema, bielactwo, trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Jakie są metody leczenie dermatologicznego?

W naszej poradni dermatologicznej podstawą każdego badania (dla nowych pacjentów) jest dokładny wywiad medyczny. Dobry dermatolog zaczyna od poznania obecnego stanu zdrowia pacjenta oraz próbuje się dowiedzieć, kiedy odnotowano pierwsze objawy. Pacjent zostanie zapytany również o przebyte choroby, obecną dietę, pracę, środowisko życia oraz czy inne osoby w rodzinie chorują na daną przypadłość, albo mają inne problemy dermatologiczne. Rozmowa ma przybliżyć lekarza do wydania dobrej diagnozy oraz podjęcia odpowiednich metod leczenia.

Kolejnym krokiem jest przyglądnięcie się skórze pacjenta. Dermatolog dokładnie oglądnie wskazane miejsca oraz sprawdzi ogólny stan skóry. Może wykorzystać do tego dermatoskop czyli lustro powiększające. W wyniku przeprowadzonych oględzin lekarz podejmie decyzję o leczeniu lub zleceniu dodatkowego badania jak wymaz, testy alergiczne czy badanie krwi.

Prywatny dermatolog dla osób z Zabrza

Jeżeli zauważyli państwo na swoim ciele niepokojące zmiany skórne, nawet najmniejsze, wyglądające niegroźnie, zapraszamy na wizytę. Lekceważenie objawów w pierwszym stadium może mieć negatywne konsekwencje.

Odpowiednio wczesna wizyta w poradni dermatologicznej pozwoli uniknąć problemów związanych z chorobą albo załagodzić jej rozprzestrzenianie. Poradnia dermatologiczna znajduje się w Rudzie Śląskiej, a mieszkańcy z Zabrza mają bardzo łatwy i szybki dojazd. Rejestrować można się telefonicznie bądź za pomocą formularza online.