Dermatolog Zabrze

Przychodnia dermatologiczna dla osób z Zabrza

Dermatolog jest jednym z tych lekarzy, do których część pacjentów pewnie nigdy nie zawita. Wynika to z tego, że dermatologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Problemy ze skórą najczęściej tyczą się aspektów wizualnych, jednak bardzo szybko mogą przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Nie można lekceważyć nienaturalnych zmian skórnych.

Jeżeli posiadają państwo problemy natury dermatologicznej i znajdują się w okolicach Zabrza zachęcamy do odwiedzenia naszej przychodni dermatologicznej, w której pracuje wykwalifikowany personel odpowiednio przygotowany do diagnozy i leczenia wszelkich objawów dermatologicznych.

Alergolog w Rudzie Śląskiej
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Dermatolog w Rudzie Śląskiej

Poradnia dermatologiczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby z zakresu dermatologii i wenerologii osób dorosłych i dzieci od 6 roku życia:

 • trądzik
 • trądzik pospolity
 • trądzik młodzieńczy
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca
 • alergie skórne
 • brodawki
 • brodawki łojotokowe
 • brodawki wirusowe
 • choroby skóry
 • wypryski
 • zmiany skórne
 • atopowe zapalenie skóry
 • opryszczka
 • znamiona
 • grzybica
 • choroby włosów i paznokci
 • choroby gruczołów łojowych i potowych

Cennik - Dermatolog

Usługa Cena
Konsultacja dermatologiczna+dermatoskopia
150.00 zł
Konsultacja wenerologiczna
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (1-3 zmian)
150.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (4-6 zmian)
200.00 zł
Wymrożenie zmian skórnych (powyżej 6 zmian)
250.00 zł
Domrażanie do 3 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
50.00 zł
Domrażanie 4-6 zmian skórnych (w ciągu miesiąca)
100.00 zł
Domrażanie powyżej 6 zmian skórnych (w ciągu mięsiaca)
150.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Jakie są choroby dermatologiczne?

Lista chorób, którymi zajmuje się dermatolog jest naprawdę długa i zawiera pozycje od niebezpiecznych po takie, które mogą wpływać na zdrowie, albo być objawami innych poważniejszych chorób. Przykładowe choroby:

 • Łuszczyca - choroba niezakaźna, wywołana nieprawidłowym działaniem układu autoimmunologicznego, cierpi na nią od 2 do 4 procent całej populacji. Przyczyny powstawania łuszczycy nie są w pełni znane, stąd nie ma lekarstwa na tę chorobę. Jednak istnieją pewne czynniki zaogniające chorobę i dermatolog jest w stanie pomóc łagodzić objawy łuszczycy przez odpowiednie maści albo naświetlania.
 • Brodawki tzw. kurzajki - występują najczęściej na dłoniach i są trudne do usunięcia. Można dokonać podziału na dwie główne metody walki: farmakologiczną oraz laserową.
 • Grzybica - tą chorobą bardzo łatwo się zakazić np. na basenach. Mając grzybicę koniecznie należy udać się do dermatologa. Domowe sposoby rzadko kiedy prowadzą do wyeliminowania problemu, choroba najczęściej powraca.
 • Liszaj - niebezpieczna choroba, występująca w jamie ustnej, na paznokciach, narządach płciowych oraz na skórze. Najgroźniejszą formą jest liszaj zajmujący błonę śluzową jamy ustnej, gdyż może skutkować powstaniem nowotworu jamy ustnej.

Pełna lista chorób z których objawami może pomóc dermatolog jest zdecydowanie dłuższa i zaliczają się do nich: łupież, odleżyny, nowotwory skóry, łysienie, egzema, bielactwo, trądzik czy atopowe zapalenie skóry.

Jakie są metody leczenie dermatologicznego?

W naszej poradni dermatologicznej podstawą każdego badania (dla nowych pacjentów) jest dokładny wywiad medyczny. Dobry dermatolog zaczyna od poznania obecnego stanu zdrowia pacjenta oraz próbuje się dowiedzieć, kiedy odnotowano pierwsze objawy. Pacjent zostanie zapytany również o przebyte choroby, obecną dietę, pracę, środowisko życia oraz czy inne osoby w rodzinie chorują na daną przypadłość, albo mają inne problemy dermatologiczne. Rozmowa ma przybliżyć lekarza do wydania dobrej diagnozy oraz podjęcia odpowiednich metod leczenia.

Kolejnym krokiem jest przyglądnięcie się skórze pacjenta. Dermatolog dokładnie oglądnie wskazane miejsca oraz sprawdzi ogólny stan skóry. Może wykorzystać do tego dermatoskop czyli lustro powiększające. W wyniku przeprowadzonych oględzin lekarz podejmie decyzję o leczeniu lub zleceniu dodatkowego badania jak wymaz, testy alergiczne czy badanie krwi.

Dermatolog dziecięcy blisko Zabrza

Jeżeli poszukują Państwo dermatologa dziecięcego dla swoich pociech również służymy pomocą. Doświadczenie i odpowiednie podejście do dzieci zapewnia badanie, które nie będzie stresujące dla dziecka. Nasz dermatolog posiada doświadczenie w leczeniu zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Zmiany skórne często zaczynają się w wieku dziecięcym i ni można ich lekceważyć, gdyż wcześnie wykryte i leczone mogą w późniejszym życiu mieć dużo mniejszy wpływ na komfort życia. Jeżeli poszukujesz dermatologa dziecięcego blisko Zabrza, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

Prywatny dermatolog dla osób z Zabrza

Jeżeli zauważyli państwo na swoim ciele niepokojące zmiany skórne, nawet najmniejsze, wyglądające niegroźnie, zapraszamy na wizytę. Lekceważenie objawów w pierwszym stadium może mieć negatywne konsekwencje.

Odpowiednio wczesna wizyta w poradni dermatologicznej pozwoli uniknąć problemów związanych z chorobą albo załagodzić jej rozprzestrzenianie. Poradnia dermatologiczna znajduje się w Rudzie Śląskiej, a mieszkańcy z Zabrza mają bardzo łatwy i szybki dojazd, zapraszamy również pacjentów z Bytomia, Świętochłowic i innych miast Śląska. Rejestrować można się telefonicznie bądź za pomocą formularza online.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99