Kardiolog Bytom

Centrum Medyczne POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej od lat przyjmuje pacjentów z Bytomia i okolic, pomagając rozwiązywać ich problemy zdrowotne. Istniejemy na rynku od kilku lat, działając w nowoczesnej placówce, zapewniającej możliwość wykonywania większości niezbędnych badań na miejscu. Jednym z częściej odwiedzanych lekarzy w naszej poradni jest kardiolog. Choroby serca oraz układu naczyniowego to obok alergii jedne z najbardziej dokuczających dolegliwości dla ludzi z krajów rozwiniętych w 21 wieku.

Wraz ze zmianą trybu pracy na bardziej siedzący, zmniejszeniem codziennej dawki ruchu oraz często nieodpowiednią dietą doprowadzamy do nadmiernego obciążenia układu sercowo-naczyniowego co często prowadzi do poważnych chorób. Dostrzeżenie pierwszych symptomów problemów z sercem powinno być motywacją do odwiedzenia gabinetu kardiologa.

Jakie choroby wyleczy kardiolog?

Kardiolog kojarzy się z lekarzem od chorób serca i jest to skojarzenie prawdziwe, ale zbyt zawężone. Dobry kardiolog posiada również wiedzę na temat całego układu krążenia oraz chorób jakie go dotyczą.

Udając się do przychodni kardiologicznej można spodziewać się pomocy w problemach związanych z:

  • wrodzonymi i nabytymi chorobami serca i układu krążenia
  • miażdżycą
  • nadciśnieniem
  • migotaniem przedsionków
  • niewydolnością serca
  • arytmią
  • zapaleniem serca
  • wiele innych

Warto pamiętać, że serce to tak naprawdę mięsień sercowy, będący najważniejszym ze wszystkich w naszym ciele. Wszelkie odstępstwa od normy w pracy serca powinny być zbadane przez kardiologa, nie warto zwlekać.

Jak wygląda przebieg badania kardiologicznego?

Badanie kardiologiczne ma standardowy przebieg. Jeżeli odwiedzają nas Państwo pierwszy raz lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, w którym wypyta o moment powstania problemu, wcześniejsze choroby oraz zada kilka innych pytań, które pozwolą mu lepiej poznać Państwa przypadek. Następnie kardiolog osłucha serce, zbada ciśnienie i zależnie od efektów badań, wdroży leczenie albo skieruje na dalsze badania.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów z Bytomia?

Państwu jak i nam zależy na jak najszybszej diagnozie i likwidacji problemu związanego z układem sercowo-naczyniowym. Centrum Medyczne POST MEDICAL jest przychodnią, w której pracują najlepsi specjaliści w regionie Bytomia i całego Śląska, będący gwarantem postawienia dobrej diagnozy i doboru odpowiedniego leczenia.

Nie bez znaczenia jest również dobra komunikacja Bytomia z Rudą Śląską w której znajduje się nasza przychodnia. Równie istotnym jest aspekt dostępu do aparatury wykonującej EKG i inne badania serca na miejscu, co likwiduje problem odsyłania z jednego miejsca na drugie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego kardiologa oraz rejestracji online lub przez telefon.