Lekarz alergolog dla pacjentów z Bytomia

Zapraszamy do naszej przychodni alergologicznej dzieci i dorosłych z okolic Bytomia cierpiących na alergię. Wbrew pozorom, alergia nie jest rzadkim zjawiskiem, aż 40 procent Polaków jest alergikami, a w krajach zachodnich te procenty są nawet wyższe.

Alergia jest nazywana chorobą 21 wieku, gdyż wzrost zachorowań od początku wieku jest bardzo duży i ciągle rośnie. O alergenach wiemy całkiem sporo, dzięki czemu jesteśmy w stanie łagodzić objawy alergii przez odpowiednie postawienie diagnozy i przepisanie właściwych leków.

Alergia jest niczym innym jak błędną odpowiedzią układu immunologicznego na zewnętrzne czynniki, które u zdrowych osób nie wywołują żadnej reakcji.

Co robi alergolog na pierwszej wizycie?

Zauważyliśmy, że wielu pacjentów zastanawia się jak wygląda pierwsza wizyta u alergologa, więc chętnie odpowiemy na to pytanie. Nie różni się ona w sposób znaczący od standardowej wizyty u każdego innego lekarza.

Pierwsza wizyta wymaga przeprowadzanie dobrego wywiadu lekarza z pacjentem. Alergolog zadaje pytania mające na celu wychwycenie korelacji między tym jakie objawy dokuczają pacjentowi a narażeniem na występowanie konkretnych alergenów.

Jakie objawy daje alergia?

Alergia to choroba, której podłoże jest w miarę łatwe do zidentyfikowania, szczególnie gdy ta przebiega w sposób gwałtowny. Wielu pacjentów jest w stanie samemu podjąć się wstępnej diagnozy na podstawie swoich objawów np. kichanie w okresie wiosenno-letnim często wskazuje na katar sienny. Jednak zawsze zalecamy wizytę u lekarza w celu uzyskania prawidłowej diagnozy i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Alergia może być sezonowa lub całoroczna, pierwsza zazwyczaj dotyczy pyłków roślin, natomiast druga np. zwierząt domowych.

Do najpoważniejszych objawów alergii należą: duszności, wymioty, utrata przytomności czy spadek ciśnienia tętniczego. Nie można lekceważyć alergii, gdy zaobserwują państwo u siebie lub bliskich objawy tej choroby zapraszamy do kontaktu.

Jak walczyć z alergią?

Skutecznie i nie na własną rękę. Alergia objawia się pod wieloma postaciami i często może być mylona z innymi chorobami, a w przypadku zmian skórnych łatwo wybrać gabinet dermatologiczny zamiast alergologicznego.

Gdy zauważą Państwo jakąś nietypową reakcję na ostatnio spożywany pokarm, który nie znajduje się standardowo w menu, należy go odstawić, możliwe, że doszło do alergii pokarmowej. W przypadku pyłków roślin wywołujących katar i pieczenie spojówek skutecznie uprzykrzających życie również w pierwszej kolejności warto skorzystać z porady lekarza. Domowe metody leczenia często nie są skuteczne i tylko przedłużają powrót do zdrowia.

Alergolog dla dorosłych i dzieci

Gabinet alergologiczny w Centrum Medycznym POST MEDICAL gwarantuje opiekę alergologiczną dzieci i dorosłych. Zatrudniamy doświadczonych lekarzy, którzy szybko i trafnie są w stanie wskazać przyczyny choroby. Jeżeli poszukują Państwo sprawdzonego lekarza alergologa dla swoich dzieci albo samych siebie w okolicach Bytomia zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby w Rudzie Śląskiej, kontaktu telefonicznego bądź rejestracji online.