Alergolog Będzin? Dojedziesz do nas w 25 minut. Umów się już dziś!

Lekarz alergolog dla pacjentów z Będzina

Prywatna poradnia alergologiczna zapewnia diagnostykę i leczenie alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej u dorosłych i dzieci. Pod opieką lekarzy alergologów znajdują się pacjenci z Będzina w trakcie diagnozy i po rozpoznaniu astmy oskrzelowej, alergicznego nieżytu nosa, alergicznego zapalenia spojówek, alergii pokarmowych, atopowego zapalenia skóry (AZS), obrzęku naczynioruchowego, dermografizmu oraz innych chorób o podłożu alergicznym. Poszukujesz alergologa dziecięcego i dla dorosłych? 

Poradnia alergologiczna dla pacjentów z Będzina

Poradnia alergologiczna diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

 • alergie wziewne
 • alergie pokarmowe
 • dermatologia alergologiczna (atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry)
 • zaburzenia odporności u dzieci i dorosłych
 • astmę oskrzelową

Poradnia alergologiczna oferuje:

 • konsultacje alergologiczne dzieci i osób dorosłych
 • diagnostykę - testy alergiczne

Cennik - Alergolog

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
180.00 zł
Spirometria
189.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Czym jest alergia?

Alergia to patologiczna reakcja tkanek na oddziaływanie tzw. alergenów, czyli różnych substancji obcych, najczęściej kurzu, pokarmu, sierści lub pyłków. W wyniku kontaktu z alergenem, w organizmie następuje reakcja immunologiczna i uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego. Alergia może objawiać się łagodnie, np. mieć postać kataru lub miejscowej wysypki, ale może też prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, stanowiąc poważne zagrożenie dla życia alergika. Nasilenie objawów uczulenia na konkretny alergen jest kwestią indywidualną. Istnieje kilka typów alergenów:

 • alergeny wziewne, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem (pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz);
 • alergeny pokarmowe, które znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (mleko krowie, jaja, owoce cytrusowe, orzechy, gluten, owoce morza);
 • alergeny kontaktowe, które wywołują reakcję uczuleniową w wyniku kontaktu ze skórą (tworzywa sztuczne, składniki kosmetyków, niektóre metale).

Kiedy należy udać się do lekarza alergologa?

Alergolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do poradni alergologicznej warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty alergolog przeprowadza wywiad alergologiczny oraz zleca niezbędne badania.

Jak przebiega konsultacja alergologiczna i leczenie alergii?

Konsultację alergolog zawsze rozpoczyna od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu na temat odczuwanych dolegliwości, przebiegu alergii, sytuacji, w których objawy nasilają się, przyjmowanych leków czy predyspozycji do występowania chorób o podłożu alergicznym (posiadania alergików w najbliższej rodzinie). Dzięki pozyskanym informacjom, będzie mógł ocenić sytuację kliniczną pacjenta, zidentyfikować potencjalną przyczynę alergii oraz podjąć decyzję o wdrożeniu leczenia lub skierowaniu na badania.

Na pierwszą wizytę w poradni alergologicznej warto zabrać ze sobą:

 • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
 • dokumentację medyczną,
 • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

Lekarz alergolog dziecięcy blisko Będzina

Alergia to problem nie tylko osób dorosłych, choroby na tle alergicznym zaczynają się już na wczesnym etapie życia. Większość z dzieci, która jest alergikami ma problemy z takimi alergenami jak: roztocza z kurzu domowego, pyłki roślin czy największa bolączka dla wielu dzieci, uczulenie na sierść zwierząt, co powoduje że w domu nie ma wymarzonego psa czy kota. Alergia jak wiele chorób może być dziedziczna. Podczas gdy oboje rodziców ma alergię jest większe prawdopodobieństwo, że dziecko też taką będzie miało.

Umów się do alergologa k. Będzina

Podejrzewasz u siebie alergię? Niepokoją Cię kolki, wysypka lub inne objawy u dziecka? Posiadasz zdiagnozowaną alergię i chcesz kontynuować leczenie pod opieką alergologa w Będzinie? Umów się na wizytę do Centrum Medycznego POST Medical w Rudzie Śląskiej - z centrum Będzina dojedziesz do nas w kilkanaście minut, zapraszamy również pacjentów z ZabrzaKatowic, Mysłowic, Siemianowic, Łazisk Górnych, Knurowa, Gliwic, ChorzowaŚwiętochłowic i innych miast Śląska. Zapewniamy opiekę doświadczonych alergologów, możliwość wykonania paneli alergicznych na miejscu, krótkie terminy oczekiwania na konsultację i brak kolejek. Wizytę u lekarza alergologa blisko Będzina zarezerwujesz przez Internet.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99