Alergolog Świętochłowice? Dojedziesz do nas w 10 minut. Umów się już dziś!

Prywatna poradnia alergologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych oraz obrzęków naczynioruchomych u dzieci i dorosłych, otaczając pacjentów ze Świętochłowic opieką według najnowszych standardów i aktualnych rekomendacji. Poradnia działa na terenie Centrum Medycznego POST Medical w Rudzie Śląskiej - czas dojazdu ze Świętochłowic wynosi zaledwie 10 minut (ok. 6 km).

Poradnia alergologiczna dla pacjentów ze Świętochłowic

Poradnia alergologiczna dla pacjentów ze Świętochłowic diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

 • alergie wziewne
 • alergie pokarmowe
 • dermatologia alergologiczna (atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry)
 • zaburzenia odporności u dzieci i dorosłych
 • astmę oskrzelową

Poradnia alergologiczna dla pacjentów ze Świętochłowic oferuje:

 • konsultacje alergologiczne dzieci i osób dorosłych
 • diagnostykę - testy alergiczne

Cennik - Alergolog

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
180.00 zł
Pakiet alergologiczny
189.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Co to jest alergia?

Alergia to patologiczna reakcja tkanek na oddziaływanie tzw. alergenów, czyli różnych substancji obcych, najczęściej kurzu, pokarmu, sierści lub pyłków. W wyniku kontaktu z alergenem, w organizmie następuje reakcja immunologiczna i uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego. Alergia może objawiać się łagodnie, np. mieć postać kataru lub miejscowej wysypki, ale może też prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, stanowiąc poważne zagrożenie dla życia alergika. Nasilenie objawów uczulenia na konkretny alergen jest kwestią indywidualną. Istnieje kilka typów alergenów:

 • alergeny wziewne, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem (pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz);
 • alergeny pokarmowe, które znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (mleko krowie, jaja, owoce cytrusowe, orzechy, gluten, owoce morza);
 • alergeny kontaktowe, które wywołują reakcję uczuleniową w wyniku kontaktu ze skórą (tworzywa sztuczne, składniki kosmetyków, niektóre metale).

Kiedy nalezy udać się do poradni alergologicznej?

Alergolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do poradni alergologicznej warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty alergolog przeprowadza wywiad alergologiczny oraz zleca niezbędne badania.

Jak wygląda wizyta u lekarza alergologa?

Konsultację alergolog zawsze rozpoczyna od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu na temat odczuwanych dolegliwości, przebiegu alergii, sytuacji, w których objawy nasilają się, przyjmowanych leków czy predyspozycji do występowania chorób o podłożu alergicznym (posiadania alergików w najbliższej rodzinie). Dzięki pozyskanym informacjom, będzie mógł ocenić sytuację kliniczną pacjenta, zidentyfikować potencjalną przyczynę alergii oraz podjąć decyzję o wdrożeniu leczenia lub skierowaniu na badania.

Na pierwszą wizytę w poradni alergologicznej warto zabrać ze sobą:

 • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
 • dokumentację medyczną,
 • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

Jak wygląda leczenie alergii?

Gdy alergolog zdiagnozuje u pacjenta alergię i wykryje substancję uczulającą, może opracować plan leczenia. W leczeniu farmakologicznym stosuje się leki antyhistaminowe, glikokortykosteroidy oraz leki i wyroby medyczne łagodzące objawy alergii (np. krople do oczu). Powszechnie stosowaną metodą jest odczulanie.

Alergolog blisko Świętochłowic

Każdy, kto podejrzewa u siebie alergię albo posiada zdiagnozowane schorzenie alergiczne, powinien odwiedzić alergologa. Zapraszamy do umówienia wizyty w prywatnym centrum alergologii w Rudzie Śląskiej - jedynie ok. 6 km od Świętochłowic, zapraszamy również pacjentów z Zabrza, BytomiaKatowic, Mysłowic, Będzina, Łazisk Górnych, Knurowa, Gliwic, ChorzowaŚwiętochłowic, Siemianowic i innych miast Śląska. Prowadzimy konsultacje alergologiczne dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy alergologów, krótkie terminy oczekiwania na wizytę i brak kolejek. Istnieje możliwość wykonania testów alergicznych na miejscu. Na badania i konsultację umówisz się online.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99