Chirurg Chorzów? Dojedziesz do nas w 15 minut. Umów się już dziś!

Poradnia Chirurgiczna Ruda Śląska

Poradnia chirurgiczna w POST MEDICAL oferuje:

Cennik - Chirurg

Usługa Cena
Konsultacja chirurgiczna
180.00 zł

Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Kiedy udać się do poradni chirurgicznej?

Konsultacja chirurgiczna to przeważnie wstęp do leczenia zabiegowego – do chirurga ogólnego możesz zgłosić się ze wszystkimi, przykrymi dolegliwościami i defektami estetycznymi, które wymagają usunięcia. Do chirurga warto wybrać się, jeśli cierpisz z powodu wrastających paznokci, a także, jeśli chcesz pozbyć się zmian tkanki skórnej i podskórnej, takich jak m.in. tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, naczyniaki czy znamiona bądź blizny. Konsultacja chirurgiczna jest również zalecana w przypadku hemoroidów i przepuklin.

Wskazania do konsultacji u chirurga dziecięcego

Chirurg dziecięcy specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu operacyjnym i zabiegowym wszelkich chorób i wad okresu dziecięcego. Dziecko powinno regularnie być poddawane konsultacjom chirurgicznym w przypadku:

 • stwierdzonych uszkodzeń okołoporodowych,
 • wad wrodzonych,
 • nieprawidłowości i wad w rozwoju dziecka,
 • naczyniaków okresu niemowlęcego.

Wizyta u chirurga jest również zalecana w przypadku urazów powypadkowych. Podczas konsultacji, chirurg diagnozuje schorzenia wieku dziecięcego, planuje zabiegi, zaleca metody leczenia nieinwazyjnego, a także, w przypadku np. naczyniaków, kontroluje rozwój i wszelkie zmiany wady, aż do jej samoistnego zaniku.

Jak przebiega konsultacja chirurgiczna?

Pierwszy etap konsultacji u chirurga stanowi wywiad lekarski, podczas którego zbierane są informacje na temat dolegliwości. Z punktu widzenia diagnostyki, istotne jest:

 • kiedy zaczęły występować objawy, jaki mają charakter i czy występują po raz pierwszy,
 • na jakie inne choroby cierpi pacjent,
 • jakie choroby występowały w rodzinie,
 • czy pacjent poddawany był zabiegom operacyjnym,
 • jakie leki przyjmuje chory.

Jeśli pacjent posiada dokumentację medyczną, powinien zabrać ją ze sobą na pierwszą konsultację chirurgiczną.

Drugim etapem konsultacji jest dokładne badanie objętych schorzeniem rejonów ciała. W przypadku niektórych chorób, np. układu moczowego, tarczycy czy dotykających jamy brzucha, chirurg może zlecić dodatkowe badania, takie jak m.in. badania laboratoryjne czy obrazowe (USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). W takim przypadku, konieczne jest dostarczenie ich wyników na kolejną wizytę, w celu dokończenia diagnostyki.

Głównym celem konsultacji chirurgicznej jest stwierdzenie, czy dolegliwość pacjenta wymaga leczenia operacyjnego oraz czy zabieg można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych. W przypadku niektórych schorzeń, takich jak np. pewne rodzaje zmian skórnych, leczenie zabiegowe nie jest natychmiast konieczne – chirurg zaleca wtedy regularne wizyty kontrolne, podczas których obserwowany będzie rozwój zmiany.

Leczenie zabiegowe

W gabinetach chirurgicznych możliwe jest wykonywanie zabiegów tzw. chirurgii jednego dnia. Ta forma leczenia zabiegowego obejmuje przede wszystkim defekty estetyczne oraz zmiany w obrębie tkanki skórnej i podskórnej.

W gabinecie chirurga w Rudzie Śląskiej istnieje możliwość zabiegowego usunięcia m.in.:

 • blizn,
 • znamion,
 • włókniaków,
 • kaszaków,
 • naczyniaków,
 • tłuszczaków.

Wszelkie zmiany skórne po usunięciu są wysyłane do badania histopatologicznego.

Ponadto, wykonujemy zabiegi korygujące krzywiznę paznokci, zapobiegające ich ponownemu wrastaniu.

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja chirurgiczna, podczas ktorej lekarz oceni czy zmiana nadaje się do usunięcia w warunkach ambulatoryjnych.

Chirurg dla mieszkańców Chorzowa

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Chorzowem, znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowa 7.  Z oferty Post Medical korzystają pacjenci z całego Śląska w tym Katowic, Zabrza, Bytomia, Orzesza, Knurowa, Świętochłowic, Dąbrowy Górniczej i wielu innych miast.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 707 44 99.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99