Sprawdź czy miałeś kontakt z koronawirusem!

6 maja 2020

Centrum Medyczne POST MEDICAL z Rudy Śląskiej wprowadza do oferty testy serologiczne na obecność przeciwciał IgG na wirusa SARS-CoV-2. Jeżeli nie masz objawów koronawirusa, a chcesz... czy to z ludzkiej ciekawości, bądź tak na wszelki wypadek, skontrolować czy miałaś(-eś) kontakt z wirusem – możesz wykonać test serologiczny!

Co to są przeciwciała IgG?

Przeciwciała IgG mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 11-14 dni od zachorowania. Przeciwciała IgG są przeciwciałami „późnej fazy” infekcji. Wskazują na rozwinięcie odpowiedzi immunologicznej, która sprawia, że zaczynają wytwarzać się przeciwciała świadczące o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Wynik dodatni może świadczyć o przebytym, nieaktywnym zakażeniu. Badanie wskazane jest w przypadku “wykrywania” osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo, a także osób z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej, które nie były badane w kierunku koronawirusa.

Gdzie można wykonać test ?

Testy wykonujemy od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 10.00, bez skierowania od lekarza, po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 32 610 06 26.. 

Jaką metodą wykonywane jest badanie?

Laboratorium wykonuje testy metodą ELISA (nie są to testy kasetkowe). Metoda ELISA jest metodą powszechnie stosowaną w immunodiagnostyce. Pozwala na wykrycie i oszacowanie stężenia badanego białka (przeciwciał) we krwi pacjenta. Badanie należy traktować jako przesiewowe, czyli takie, które może być pomocne 
w rozpoznaniu przebytej infekcji na COVID-19.

Jaka jest czułość testów?

Czułość testów serologicznych jest ograniczona, jednak w obecnej chwili skalę błędnych wyników trudno jest precyzyjnie oszacować.

Ile kosztuje wykonanie badania?
Koszt badania wynosi 149 zł, a wyniki przekazywane są drogą elektroniczną.

Czy za badanie można zapłacić on-line?
Tak, za badanie można zapłacić przez Internet, przed odwiedzeniem Centrum Medycznego POST MEDICAL, po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 32 610 06 26
 
W trosce o bezpieczeństwo klientów i personelu, POST MEDICAL nie obsługuje osób z objawami infekcji (gorączka, kaszel, duszności).