USG piersi dzieci i dorosłych przez lek. Magdalenę Rybę

13 marca 2024

Wśród wysoko wykwalifikowanych radiologów w Centrum Medycznym POST MEDICAL, serdecznie witamy lek. Magdalenę Rybę, która przynosi ze sobą bogate doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę m.in. w zakresie badań USG piersi u pacjentów w każdym wieku.

Badanie ultrasonograficzne (USG) piersi jest bezbolesną i nieinwazyjną procedurą diagnostyczną, która wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazu wewnętrznych struktur piersi. Jest to cenna metoda pozwalająca na wczesne wykrycie ewentualnych zmian, takich jak guzy czy torbiele, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Dzięki precyzyjnemu obrazowaniu USG, lekarz ma możliwość oceny struktury i ewentualnych nieprawidłowości w tkance piersi, co stanowi kluczowy element diagnostyki oraz monitorowania zdrowia piersi.

Ponadto, badanie USG piersi może być szczególnie wartościowe u młodych pacjentek, w przypadku których badanie mammograficzne jest niewskazane ze względu na rozwijający się jeszcze układ gruczołowy piersi. Dzięki temu USG piersi stanowi istotne narzędzie diagnostyczne w profilaktyce i wczesnym wykrywaniu ewentualnych problemów zdrowotnych.

Zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na badania USG online, bądź telefonicznie pod numerem 32 707 44 99.

Poprzednia aktualność