Okulista dla pacjenta z Bytomia i okolic

Gdy nic nam nie dolega nie doceniamy dobrego stanu zdrowia, tęsknić za nim zaczynamy, gdy zaczynają się problemy, szczególnie te, które zostają z nami do końca życia. Takimi dolegliwościami bywają wady wzroku jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Lekarzem, do którego udajemy się, gdy ze wzrokiem dzieją się niepożądane rzeczy jest okulista. Okulista to specjalista, który doskonale zna przyczyny występowania wad i chorób wzroku, potrafi zapobiegać ich pogłębianiu i wprowadzają skuteczne leczenie.

Jeżeli poszukują Państwo dobrego okulisty w okolicach Bytomia zapraszamy do naszej siedziby w Rudzie Śląskiej, gdzie doświadczeni okuliści zadbają o Państwa zdrowie.

Kiedy udać się do okulisty?

Wizyta u okulisty powinna być normą minimum raz w roku, nawet gdy wydaje się nam, że z oczami jest wszystko w porządku. Profilaktyczne wizyty pozwalają zadbać o oczy, zapobiegać chorobom na wczesnym etapie oraz wykrywać wady wzroku u ich początku. Zarejestrować się na badania okulistyczne powinny wszystkie osoby obserwujące u siebie takie objawy jak:

  • światłowstręt
  • zawężenie pola widzenia
  • mroczki
  • przekrwienia oczu
  • pieczenie oczu

Wszelkie dolegliwości narządu wzroku powinny być czynnikiem alarmującym i zachęcającym do wizyty u okulisty. Problemy ze wzrokiem mogą informować nie tyle o samej chorobie oczu co o rodzących się problemach w ciele jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Jakie choroby leczymy w przychodni okulistycznej?

Przed właściwym leczeniem konieczne jest wykonanie prawidłowej diagnozy. W naszej poradni okulistycznej diagnozujemy wady wzroku takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, choroby gałki ocznej i oczodołu oraz zapalenie spojówek. W tym celu wykonujemy badania ostrości wzroku, komputerowe badania wzroku oraz badanie dna oka.

Jak wygląda badanie u okulisty?

Wizyta u okulisty nie należy do najbardziej stresujących i prawidłowo, gdyż w zdecydowanej większości wypadków przeprowadzane badania nie są inwazyjne. Pierwsza wizyta u okulisty rozpoczyna się od wywiadu mającego na celu poznanie historii chorób pacjenta, chorób występujących w jego rodzinie, poznaniu warunków pracy oraz rozpoznaniu jakie leki zażywa.

Następnie przeprowadzone są badania właściwe, odmienne dla różnych objawów, ale zwyczajowo mamy do czynienia ze sprawdzeniem ostrości widzenia na bliskich i dalekich odległościach, sprawdzenia ogólnego stanu oczu, mierzenia ciśnienia śródgałkowego.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów z Bytomia?

Poradnia okulistyczna POST MEDICAL to idealny wybór dla osób ceniących profesjonalizm i szybko wdrożone leczenie. Nasi okuliści to doskonali fachowcy, którzy pomogli setkom pacjentów z całej Polski głównie z rejonu Śląska. Dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie poprawnie i szybko diagnozować wady i choroby oczu co ma przełożenie na wdrożenie skutecznego leczenia.

Niezależnie od tego czy potrzebują Państwo wizyt u okulisty do nowej pracy, przeprowadzenia konsultacji okulistycznej pod kątem wyboru okularów czy mają choroby oczu, okuliści z POST MEDICAL są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do naszej poradni okulistycznej znajdującej się w centrum Rudy Śląskiej. Przychodnia posiada dogodną komunikację z Bytomiem i innymi miastami Śląska. W celu umówienia się na wizytę zachęcamy do skorzystania z formularza online bądź kontaktu telefonicznego.