Okulista dla pacjenta z Bytomia i okolic

Gdy nic nam nie dolega nie doceniamy dobrego stanu zdrowia, tęsknić za nim zaczynamy, gdy zaczynają się problemy, szczególnie te, które zostają z nami do końca życia. Takimi dolegliwościami bywają wady wzroku jak krótkowzroczność i dalekowzroczność. Lekarzem, do którego udajemy się, gdy ze wzrokiem dzieją się niepożądane rzeczy jest okulista. Okulista to specjalista, który doskonale zna przyczyny występowania wad i chorób wzroku oraz potrafi zapobiegać ich pogarszaniu oraz leczyć.

Jeżeli poszukują Państwo dobrego okulisty w okolicach Bytomia zapraszamy do naszej siedziby w Rudzie Śląskiej, gdzie doświadczeni okuliści zadbają o Państwa zdrowie.

Kiedy udać się do okulisty?

Wizyta u okulisty powinna być normą minimum raz w roku, nawet gdy wydaje się nam, że z oczami jest wszystko w porządku. Profilaktyczne wizyty pozwalają zadbać o oczy, zapobiegać chorobom na wczesnym etapie oraz wykrywać wady wzroku u ich początku. Zarejestrować się na badania okulistyczne powinny wszystkie osoby obserwujące u siebie takie objawy jak:

  • światłowstręt
  • zawężenie pola widzenia
  • mroczki
  • przekrwienia oczu
  • pieczenie oczu

Wszelkie dolegliwości narządu wzroku powinny być czynnikiem alarmującym i zachęcającym do wizyty u okulisty. Problemy ze wzrokiem mogą informować nie tyle o samej chorobie oczu co o rodzących się problemach w ciele jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

Jakie choroby leczymy w przychodni okulistycznej?

Przed właściwym leczeniem konieczne jest wykonanie prawidłowej diagnozy. W naszej poradni okulistycznej diagnozujemy wady wzroku takie jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, choroby gałki ocznej i oczodołu oraz zapalenie spojówek. W tym celu wykonujemy badania ostrości wzroku, komputerowe badania wzroku oraz badanie dna oka.

Jak wygląda badanie u okulisty?

Wizyta u okulisty nie należy do najbardziej stresujących i prawidłowo, gdyż w zdecydowanej większości wypadków przeprowadzane badania nie są inwazyjne. Pierwsza wizyta u okulisty rozpoczyna się od wywiadu mającego na celu poznanie historii chorób pacjenta, chorób występujących w jego rodzinie, poznaniu warunków pracy oraz rozpoznaniu jakie leki zażywa.

Następnie przeprowadzone są badania właściwe, odmienne dla różnych objawów, ale zwyczajowo mamy do czynienia ze sprawdzeniem ostrości widzenia na bliskich i dalekich odległościach, sprawdzenia ogólnego stanu oczu, mierzenia ciśnienia śródgałkowego.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów z Bytomia?

Poradnia okulistyczna z rejonu Bytomia POST MEDICAL to idealny wybór dla osób ceniących profesjonalizm i szybko wdrożone leczenie. Nasi okuliści to doskonali fachowcy, którzy pomogli setkom pacjentów z całej Polski głównie z rejonu Śląska. Dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie poprawnie i szybko diagnozować wady i choroby oczu co ma przełożenie na wdrożenie skutecznego leczenia bez zbędnej zwłoki.

Niezależnie od tego czy potrzebują Państwo wizyt u okulisty do nowej pracy, przeprowadzenia konsultacji okulistycznej pod kątem wyboru okularów czy mają choroby oczu, okuliści z POST MEDICAL są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do naszej poradni okulistycznej znajdującej się w centrum Rudy Śląskiej i posiadającej dogodną komunikację z Bytomiem i innymi miastami Śląska. W celu umówienia się na wizytę zachęcamy do skorzystania z formularza online bądź kontaktu telefonicznego.