Poradnia okulistyczna dla pacjentów ze Świętochłowic

Pacjentów ze Świętochłowic zapraszamy do poradni okulistycznej mieszczącej się w Rudzie Śląskiej. Realizujemy w niej szereg badań okulistycznych pomagających zdiagnozować i leczyć wady oraz choroby oczu. Wizyta w gabinecie okulistycznym powinna być traktowana jako profilaktyka dla oczu i zaleca się minimum jedną wizytę u okulisty w roku. Gdy jest już za późno na profilaktyczne podejście i trzeba przejść do leczenia, okuliści z poradni POST MEDICAL pomogą w skutecznym leczeniu.

Jakie są symptomy sugerujące konieczność wizyty u okulisty?

Takich symptomów jest wiele i w przeciwieństwie do wielu schorzeń dotyczących innych organów są łatwo wykrywalne. Krótkowzroczność i dalekowzroczność zazwyczaj nie pojawią się nagle i łatwo można zorientować się, że pewne rzeczy są gorzej widoczne pomimo tego, że jakiś czas temu były całkiem „ostre”. W przypadku chorób oczu mamy zazwyczaj objawy skutecznie uprzykrzające życie jak:

  • swędzenie
  • łzawienie
  • pojawienie się mroczków
  • zawężenie pola widzenia
  • światłowstręt
  • ból oczodołów

Wyżej wymienione przypadłości powinny być sygnałem mówiącym o konieczności odwiedzenia gabinetu okulistycznego.

Jak leczy okulista?

Wizyta w gabinecie okulistycznym często przebiega tak samo. Większość pacjentów była w swoim życiu chociaż raz u okulisty na badaniach jako dziecko, albo na badaniach medycyny pracy. Leczenie w POST MEDICAL rozpoczyna się od dokładnego wywiadu okulisty z pacjentem na temat tego jakie choroby zostały przez niego przebyte, jakie leki są zażywane, jak wygląda jego stanowisko pracy oraz jakie choroby występują w rodzinie.

Pozyskane informacje mogą pomóc w przedstawieniu dobrej diagnozy i wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Podczas badania zostanie sprawdzona ostrość wzroku na bliskich i dalekich odległościach, pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie oczu (osadzenia, dna oka, źrenic). Dobór odpowiednich metod badania zależy od okulisty i mogą się one różnić ze względu na objawy z jakimi na badanie stawił się pacjent.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów ze Świętochłowic?

Świętochłowice znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej przychodni okulistycznej z Rudy Śląskiej. Dobry dojazd i konkurencyjne ceny to tylko dwa z argumentów przemawiających na naszą korzyść. Zdecydowanie ważniejszym jest w pełni profesjonalny i doświadczony personel lekarski o specjalizacji okulistycznej. Lekarze pracujący w POST MEDICAL są gwarantem dobrego podejścia do pacjenta, odpowiedniego diagnozowania i wdrożenia skutecznego leczenia. Zapraszamy wszystkie osoby poszukujące dobrego okulisty w okolicach Świętochłowic do rejestracji za pośrednictwem formularza bądź telefonicznie.