Okulista Świętochłowice

Okulista dla pacjentów ze Świętochłowic

W Centrum Medycznym POST Medical pacjenci ze Świętochłowic mają możliwość korzystania z prywatnych konsultacji okulistycznych. Czas dojazdu ze Świętochłowic wynosi zaledwie 10 minut (ok. 6 km). W poradni okulistycznej diagnozowane, konsultowane i leczone są schorzenia oczu u dzieci i dorosłych. Wizyty w naszym gabinecie okulistycznym odbywają się prywatnie co oznacza, że na badanie nie wymagamy skierowania.

Okulista w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia okulistyczna w Rudzie Śląskiej diagnozuje i leczy choroby narządu wzroku:

 • wady wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność)
 • choroby gałki ocznej
 • choroby oczodołu
 • zapalenie spojówek (bakteryjne, wirusowe, kontaktowe)

Poradnia okulistyczna w Rudzie Śląskiej oferuje:

 • konsultacje okulistyczne
 • konsultacje okulistyczne z zakresu medycyny pracy
 • badanie ostrości wzroku
 • komputerowe badanie wzroku
 • pomiar ciśnienia śródgałkowego

Cennik - Okulista

Usługa Cena
Konsultacja okulistyczna
150.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się okulistyka?

Okulistyka jest dziedziną medycyny, zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń oczu. Lekarze okuliści ustalają, czy istnieją wskazania do zabiegów chirurgicznych, przeprowadzają kompleksowe badania okulistyczne, konsultują pacjentów po leczeniu szpitalnym, pomagają w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych, a przede wszystkim diagnozują i leczą:

 • wady wzroku (krótko- i dalekowzroczność),
 • zaćmę,
 • schorzenia soczewki,
 • chorobę zezową,
 • jaskrę,
 • choroby naczyniówki,
 • choroby siatkówki,
 • choroby narządu łzowego,
 • choroby oczodołu,
 • zapalenie spojówek (bakteryjne, wirusowe, kontaktowe),
 • inne schorzenia w obrębie narządu wzroku.

Kiedy należy zgłosić się do poradni okulistycznej?

Najczęściej do wizyty w poradni okulistycznej skłaniają dolegliwości i niepokojące pacjenta objawy, jak przymglenie, nieostrość widzenia, zniekształcenia obrazu lub plamy, stopniowe pogarszanie się wzroku, uczucie pieczenia lub ciała obcego w oku, przekrwienie, mrużenie lub ból oczu, częste mruganie, nawracające stany zapalne powiek i spojówek, światłowstręt oraz bóle głowy bez innej, zdiagnozowanej przyczyny. Pod stałą opieką okulisty znajdują się pacjenci ze Świętochłowic po leczeniu szpitalnym, osoby mające problemy z oczami oraz noszące okulary korekcyjne.

Jednak nawet wtedy, gdy nic złego się nie dzieje, okulistę warto odwiedzać profilaktycznie co pewien czas. Choroby narządu wzrokowego rozwijają się często latami i warto im zapobiegać na wczesnym etapie. Warto jeszcze wspomnieć, że wizyta u okulisty nie wymaga specjalnego przygotowania, niemniej w przypadku używania okularów, szkieł czy zażywaniu leków, należy poinformować o tym lekarza.

Jak wygląda wizyta u okulisty?

Pierwszą konsultacja okulistyczna rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, ukierunkowanym na postawienie prawidłowej diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Okulista zadaje pacjentowi pytania dotyczące odczuwanych dolegliwości, czasu ich trwania, występowania podobnych objawów w przeszłości, umiejscowienia dolegliwości (w jednym oku czy w obu oczach), ogólnego stanu zdrowia i zdiagnozowanych chorób, przyjmowanych leków, warunków pracy lub nauki oraz występowania chorób oczu w rodzinie.

Podczas konsultacji okulistycznej może zostać przeprowadzone komputerowe badanie wzroku oraz inne badania diagnostyczne, w tym badanie OCT, badanie USG, wymaz z worka spojówkowego czy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Metody diagnostyczne będą się różnić w zależności od sytuacji klinicznej pacjenta. Decyduje o tym lekarz. Pełne badanie okulistyczne może potrwać do ok. 60 minut. Po badaniu, z uwagi na podane krople, nie zaleca się prowadzenia samochodu.

Umów się do okulisty k. Świętochłowic

Szukasz “okulista Świętochłowice”? Zapraszamy do poradni okulistycznej w Centrum Medycznym POST Medical w Rudzie Śląskiej, gdzie przyjmują doświadczeni lekarze okuliści, wyposażeni w najnowocześniejsze narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne. Prowadzimy jednorazowe konsultacje okulistyczne oraz otaczamy stałą opieką pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami. Posiadamy terminy na cito. Ze Świętochłowic dojedziesz do nas w 10 minut, zapraszamy również pacjentów z Zabrza, Bytomia, Chorzowa i innych miast Śląska. Umówić możesz się przez Internet lub telefonicznie. Wizyta u okulisty nie wymaga szczególnego przygotowania. Zabierz ze sobą noszone okulary korekcyjne, listę przyjmowanych leków i posiadaną dokumentację medyczną (o ile taką posiadasz). Badania okulistyczne to tylko część z naszej oferty w razie problemów z sercem zapraszamy na wizytę do kardiologa, w przypadku zmian skórnych do dermatologa, a gdy męczy Cię alergia warto sprawdzić nasz gabinet alergologiczny

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99