Alergolog Bytom? Dojedziesz do nas w 20 minut. Umów się już dziś!

Alergolog Bytom - poradnia alergologiczna
Alergolog Bytom - leczenie - astma oskrzelowa
Alergolog Bytom - leczenie - alergia pokarmowa
Alergolog Bytom - leczenie - alergia wziewna
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia alergologiczna dla pacjentów z Bytomia i okolic

sprawdź pierwszy wolny termin

Działająca w Centrum Medycznym POST MEDICAL poradnia alergologiczna dla dzieci i dorosłych, zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej. Pod opieką lekarzy alergologów znajdują się pacjenci z Bytomia, którzy zmagają się z szerokim spektrum schorzeń. Placówka znajduje się w Rudzie Śląskiej - niedaleko Bytomia. Usługi w poradni świadczone są prywatnie.

Diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

 • alergie wziewne
 • alergie pokarmowe
 • dermatologia alergologiczna (atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry)
 • zaburzenia odporności u dzieci i dorosłych
 • astmę oskrzelową

Przychodnia oferuje:

 • konsultacje alergologiczne dzieci i osób dorosłych
 • diagnostykę - testy alergiczne

Cennik - Alergolog

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
200.00 zł
Pakiet alergologiczny
219.00 zł
W POST MEDICAL zapłacisz kartą.Tutaj zapłacisz kartą.

 

Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Czym jest alergia?

Alergia to patologiczna reakcja tkanek na oddziaływanie tzw. alergenów, czyli różnych substancji obcych, najczęściej kurzu, pokarmu, sierści lub pyłków. W wyniku kontaktu z alergenem, w organizmie następuje reakcja immunologiczna i uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego. Alergia może objawiać się łagodnie, np. mieć postać kataru lub miejscowej wysypki, ale może też prowadzić do wstrząsu anafilaktyczego, stanowiąc poważne zagrożenie dla życia alergika. Nasilenie objawów uczulenia na konkretny alergen jest kwestią indywidualną. Istnieje kilka typów alergenów:

 • alergeny wziewne, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem (pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz);
 • alergeny pokarmowe, które znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (mleko krowie, jaja, owoce cytrusowe, orzechy, gluten, owoce morza);
 • alergeny kontaktowe, które wywołują reakcję uczuleniową w wyniku kontaktu ze skórą (tworzywa sztuczne, składniki kosmetyków, niektóre metale).

Kiedy należy udać się do lekarza alergologa?

Alergolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do specjalisty warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty doktor przeprowadza wywiad alergologiczny oraz zleca niezbędne badania.

Jak przebiega konsultacja alergologiczna i leczenie alergii?

Konsultacja zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu na temat odczuwanych dolegliwości, przebiegu alergii, sytuacji, w których objawy nasilają się, przyjmowanych leków czy predyspozycji do występowania chorób o podłożu alergicznym (posiadania alergików w najbliższej rodzinie). Dzięki pozyskanym informacjom, będzie mógł ocenić sytuację kliniczną, zidentyfikować potencjalną przyczynę alergii oraz podjąć decyzję o wdrożeniu kuracji lub skierowaniu na badania.

Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą:

 • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
 • dokumentację medyczną,
 • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

Jak leczy się alergię?

Gdy alergolog zdiagnozuje u pacjenta alergię i wykryje substancję uczulającą, może opracować plan leczenia. W leczeniu farmakologicznym stosuje się leki antyhistaminowe, glikokortykosteroidy oraz leki i wyroby medyczne łagodzące objawy alergii (np. krople do oczu). Powszechnie stosowaną metodą jest odczulanie.

Lekarz alergolog dziecięcy blisko Bytomia

Alergia to problem nie tylko osób dorosłych, dolegliwości na tle alergicznym zaczynają się już na wczesnym etapie życia. Większość z dzieci, która jest alergikami ma problemy z takimi alergenami jak: roztocza z kurzu domowego, pyłki roślin czy największa bolączka dla wielu dzieci, uczulenie na sierść zwierząt. Alergia u dzieci jak wiele chorób może być dziedziczna. Podczas gdy oboje rodziców ma alergię jest większe prawdopodobieństwo, że dziecko też taką będzie miało. W naszej poradni alergologicznej dla dzieci można skorzystać z szerokiego zakresu specjalistycznych usług, aby skutecznie poradzić sobie z alergią.

Alergolog dla pacjentów z Bytomia

Jeżeli podejrzewasz u siebie lub u swojego dziecka alergię i chcesz kontynuować kurację pod opieką zdrowotną alergologa, zapraszamy do rejestracji w Centrum Medycznym POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej. Oferujemy konsultacje alergologiczne dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy alergologów, możliwość wykonania paneli alergicznych na miejscu, krótkie terminy i brak kolejek.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Bytomiem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: ZabrzeMikołówŚwiętochłowiceKatowiceMysłowiceŁaziska GórneBędzinKnurówGliwice
ChorzówSiemianowice, Orzesze i wielu innych.

Umów się na wizytę już dziś: 

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Promocja

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99