Alergolog Zabrze? Dojedziesz do nas w 20 minut. Umów się już dziś!

Poradnia alergologiczna dla osób z Zabrza i okolic

Poradnia alergologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem alergii wziewnej, pokarmowej i skórnej. Pod opieką lekarzy alergologów znajdują się pacjenci z Zabrza, cierpiący na astmę oskrzelową, alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek, alergie pokarmowe, atopowe zapalenie skóry (AZS), obrzęki naczynioruchowe, dermografizm oraz inne choroby alergiczne. Prywatna poradnia alergologiczna znajduje się w Centrum Medycznym POST Medical w Rudzie Śląskiej - czas dojazdu z Zabrza wynosi zaledwie kilkanaście minut.

Lekarz alergolog blisko Zabrza

Poradnia alergologiczna diagnozuje i leczy choroby alergiczne:

 • alergie wziewne
 • alergie pokarmowe
 • dermatologia alergologiczna (atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenia skóry)
 • zaburzenia odporności u dzieci i dorosłych
 • astmę oskrzelową

Poradnia alergologiczna oferuje:

 • konsultacje alergologiczne dzieci i osób dorosłych
 • diagnostykę - testy alergiczne

Cennik - Alergolog

Usługa Cena
Konsultacja alergologiczna
180.00 zł
Pakiet alergologiczny
189.00 zł

Pytania i odpowiedzi

Co to jest alergia?

Alergia to patologiczna reakcja tkanek na oddziaływanie tzw. alergenów, czyli różnych substancji obcych, najczęściej kurzu, pokarmu, sierści lub pyłków. W wyniku kontaktu z alergenem, w organizmie następuje reakcja immunologiczna i uwolnione zostają mediatory stanu zapalnego. Alergia może objawiać się łagodnie, np. mieć postać kataru lub miejscowej wysypki, ale może też prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, stanowiąc poważne zagrożenie dla życia alergika. Nasilenie objawów uczulenia na konkretny alergen jest kwestią indywidualną. Istnieje kilka typów alergenów:

 • alergeny wziewne, które dostają się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem (pyłki, roztocza, zarodniki grzybów, kurz);
 • alergeny pokarmowe, które znajdują się w produktach spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego (mleko krowie, jaja, owoce cytrusowe, orzechy, gluten, owoce morza);
 • alergeny kontaktowe, które wywołują reakcję uczuleniową w wyniku kontaktu ze skórą (tworzywa sztuczne, składniki kosmetyków, niektóre metale).

Kiedy należy udać się do poradni alergologicznej?

Alergolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywoływanych przez określone alergeny. Do poradni alergologicznej warto się wybrać po stwierdzeniu nasilających się w okresie pylenia objawów takich jak: wodnisty katar, świąd skóry, wysypka, przekrwienie spojówek, napady kichania. Podczas wizyty alergolog przeprowadza wywiad alergologiczny oraz zleca niezbędne badania.

Jak wygląda wizyta u lekarza alergologa?

Konsultację alergolog zawsze rozpoczyna od przeprowadzenia wnikliwego wywiadu na temat odczuwanych dolegliwości, przebiegu alergii, sytuacji, w których objawy nasilają się, przyjmowanych leków czy predyspozycji do występowania chorób o podłożu alergicznym (posiadania alergików w najbliższej rodzinie). Dzięki pozyskanym informacjom, będzie mógł ocenić sytuację kliniczną pacjenta, zidentyfikować potencjalną przyczynę alergii oraz podjąć decyzję o wdrożeniu leczenia lub skierowaniu na badania.

  Na pierwszą wizytę w poradni alergologicznej warto zabrać ze sobą:

  • wyniki badań krwi: morfologia oraz IgE całkowite,
  • dokumentację medyczną,
  • spisać na kartce listę przyjmowanych na stałe leków.

  Ułatwi to lekarzowi diagnostykę.

  Jak leczy się alergię?

  Gdy alergolog zdiagnozuje u pacjenta alergię i wykryje substancję uczulającą, może opracować plan leczenia. W leczeniu farmakologicznym stosuje się leki antyhistaminowe, glikokortykosteroidy oraz leki i wyroby medyczne łagodzące objawy alergii (np. krople do oczu). Powszechnie stosowaną metodą jest odczulanie.

  Alergolog dziecięcy dla pacjentów z Zabrza

  Alergia to problem nie tylko osób dorosłych, choroby na tle alergicznym zaczynają się już na wczesnym etapie życia. Większość z dzieci, która jest alergikami ma problemy z takimi alergenami jak: roztocza z kurzu domowego, pyłki roślin czy największa bolączka dla wielu dzieci, uczulenie na sierść zwierząt. Alergia jak wiele chorób może być dziedziczna. Podczas gdy oboje rodziców ma alergię jest większe prawdopodobieństwo, że dziecko też taką będzie miało.

  Umów się do alergologa k. Zabrza

  Jeżeli podejrzewasz u siebie lub u swojego dziecka alergię albo posiadasz zdiagnozowaną alergię i chcesz kontynuować leczenie pod opieką alergologa, zapraszamy do rejestracji w centrum alergologii w Rudzie Śląskiej - jedynie 12 km od Zabrza, zapraszamy również pacjentów z Bytomia, ŚwiętochłowicKatowic, Mysłowic, Będzina, Łazisk Górnych, Knurowa, Gliwic, Chorzowa, Siemianowic i innych miast Śląska. Oferujemy konsultacje alergologiczne dla dzieci i dorosłych. Zapewniamy opiekę doświadczonych lekarzy alergologów, możliwość wykonania paneli alergicznych na miejscu, krótkie terminy i brak kolejek. Wizytę u lekarza alergologa blisko Zabrza zarezerwujesz online.

  X

  Chcesz umówić się do lekarza?
  Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

  Odwołanie lub przełożenie wizyty
  Skorzystaj z formularza.

  Badania w punkcie pobrań
  Dowiedz się więcej.

  Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99