Medycyna pracy Knurów? Dojedziesz do nas w 20 minut. Umów się już dziś!

Medycyna pracy Knurów - poradnia medycyny pracy
Medycyna pracy Knurów - wykonujemy badanie stężenia glukozy na czczo
Medycyna pracy Knurów - wykonujemy badanie ekg
Medycyna pracy Knurów - wykonujemy badanie audiogram
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Badania w 1 dzień - nowoczesna Poradnia Medycyny Pracy dla pracowników z Knurowa

Knurów jest doskonale skomunikowany z Rudą Śląską dzięki autostradom A1 i A4, co sprawia, że Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL jest chętnie odwiedzana przez pracowników firm z Knurowa.

Każdy pracodawca, zatrudniając pracownika na umowę o pracę, zobowiązany jest do skierowania go na badania medycyny pracy. POST MEDICAL jest rozwiązaniem dla mieszkańców Knurowa poszukujących profesjonalnego i doświadczonego lekarza medycyny pracy. Znajdujemy się, w dobrze skomunikowanej z Knurowem dzielnicy Rudy Śląskiej. Wszystkie badania medycyny pracy wykonujemy w 1 dzień, a pracowników umawiamy na konkretny termin.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne wykonujemy na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Określa ono charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z obowiązków realizowanych na danym stanowisku.

Jako Poradnia Medycyny Pracy oferujemy badania:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w POST MEDICAL?

 • doświadczona kadra medyczna
 • dogodna lokalizacja w centrum miasta
 • pracownia psychologiczna na miejscu
 • punkt pobrań materiału do badań na miejscu
 • badania realizowane w jeden dzień
 • badania umówione na konkretną godzinę.

Rejestracja przez internet

Poradnia umożliwia również bezgotówkowe rozliczenie usług dla klientów:

Nasi lekarze medycyny pracy

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda wizyta w poradni medycyny pracy?

Badania w przychodni medycyny pracy wymagają wcześniejszej rejestracji przez formularz lub rejestracji telefonicznej pod numerem 32 pokaż numer.

Na wizytę zabierz ze sobą:

 • skierowanie od pracodawcy (wzór skierowania na badanie profilaktyczne można pobrać tutaj),
 • dowód tożsamości ze zdjęciem,
 • w przypadku niepełnosprawności należy zabrać ze sobą również orzeczenie potwierdzające stopień niepełnosprawności,
 • okulary lub soczewki kontaktowe,
 • listę przyjmowanych leków,
 • w przypadku występowania chorób przewlekłych należy zabrać dokumentację medyczną od lekarza prowadzącego.

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań i najczęściej trwają do kilkunastu minut. W ich skład wchodzą: sprawdzenie wzroku, równowagi i słuchu. Podczas badania, przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz ustalane jest występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące pracować zawodowo na stanowisku kierowcy muszą wykonać dodatkowo badania psychologiczne. Mają one na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz ocenę osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, taksówkarz, operator maszyn i kierowca pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak zaleca się być wypoczętym.

Podczas badań nie są prowadzone żadne próby wysiłkowe czy inne testy wymagające naruszenia ciągłości tkanek. Badania na prawo jazdy i badania kierowców zawodowych należą do jednych z częściej realizowanych w POST MEDICAL.

Co zabrać na badania kierowców?

W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy we krwi na czczo. W razie potrzeby można je wykonać w naszej poradni. Należy ze sobą zabrać:

 • dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport),
 • dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz),
 • okulary w przypadku wady wzroku,
 • w przypadku cukrzycy, padaczki lub problemów kardiologicznych zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów.

Na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania stężenia glukozy we krwi, nie musi przychodzić na wizytę na czczo.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Przed podjęciem pracy na wysokości powyżej 3 metrów konieczne jest odbycie badań lekarskich, tzw. wysokościowych. Wymagają one oceny neurologicznej, okulistycznej, laryngologicznej oraz badania słuchu (tzw. audiometrii). Na ich podstawie lekarz ocenia zdolność do pracy na wysokości.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne dla osób z Knurowa

Centrum Medyczne POST MEDICAL znajduje się w miejscu, które jest bardzo dobrze skomunikowane z wieloma dzielnicami Knurowa. Nasza Przychodnia Medycyny Pracy specjalizuje się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań - od wstępnych przez okresowe po kontrolne.

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy, to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnione osoby bądź tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne różnią się w zależności od wykonywanych zawodów. Brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na danym stanowisku kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z brakiem przeciwwskazań do pracy.

Badania okresowe odbywają się z określoną częstotliwością. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu. 

Konieczność wykonania badań kontrolnych pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30-dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy blisko Knurowa

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w Knurowie lub pobliżu, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Knurowem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 5. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: ZabrzeBytomŚwiętochłowiceKatowiceChorzówGliwiceOrzeszeSiemianowiceTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBędzinJaworznoMysłowice, MikołówRybnik, Sosnowiec, Żory.

Umów wizytę już dziś! Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL