Usuwanie blizn

Kiedy powstają blizny?

Blizna to ślad po zranieniu, który jest w pełni naturalną oznaką jej gojenia się. Blizny powstawać mogą z bardzo różnych przyczyn, najczęściej wyróżnia się blizny pourazowe, pooperacyjne, pozapalne i pooparzeniowe. Blizny przybierają różne formy i kształty, a ich wygląd zależy również od tego jak je “traktujemy”. Ich wygląd w dużej mierze zależy od skłonności genetycznych, ekspozycji na promienie słoneczne czy też od tego, czy masowaliśmy miejsca zabliźnione (stosowanie się do zaleceń lekarza).

Kto powinien usunąć bliznę?

Jeśli blizna jest bardzo widoczna i przeszkadza nam w życiu codziennym - pod względem funkcjonalnym lub estetycznym, możemy zdecydować się na jej usunięcie (korekcja blizny). Najczęściej decydują się na to osoby, które posiadają blizny wysoce nieestetyczne, a wręcz szpecące oraz takie, które ograniczają funkcjonalność narządów (m.in ruchu).

Chirurgiczne usuwanie blizn

Jeśli chcesz się pozbyć swojej blizny, zapraszamy do naszej chirurgii jednego dnia. Zabieg usunięcia blizny polega na jej wycięciu i zszyciu na nowo. Blizna nie zniknie całkowicie, jednak będzie tak cienka i płaska, że niemal niewidoczna.

Cennik zabiegów

CHIRURGIA JEDNEGO DNIA CENA
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem 150 zł
Ostrzykiwanie blizn 400 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym 60 zł

 

Umów się na wizytę