Usuwanie naczyniaków

Naczyniak jamisty - wypukły - płaski - chirurgiczne usuwanie

Usuwanie naczyniaków
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

W naszym Centrum Medycznym POST MEDICAL oferujemy zabiegi chirurgiczne jednego dnia. Zajmujemy się usuwaniem i wycinaniem zmian skórnych chorobowych i estetycznych. W naszej placówce zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy specjalistów chirurgii jednego dnia, m.in. znanego śląskiego chirurga dr n. med. Janusza Kowalskiego oraz lek. Joanny Polczyk.


Cennik zabiegu

Chirurgia jednego dnia Cena
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem
200.00 zł
Usunięcie jednego naczyniaka
500.00 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym
80.00 zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Umów się na wizytę


Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Jak rozpoznać naczyniak?

Naczyniak to zmiana skórna o łagodnym charakterze, która zazwyczaj występuje już u niemowlaków (u 70% dzieci pojawiają się w pierwszych tygodniach życia, 10% dzieci ma je już od urodzenia). Zbudowany jest z małych, poprzerastanych naczyń krwionośnych. Naczyniaki najczęściej występują pod postacią płaskich, bardzo mocno ukrwionych guzków. Powstają na głowie lub w jej obrębie, choć rejestruje się również wiele przypadków naczyniaków na innych częściach ciała (nogach i rękach). Częściej występują u płci żeńskiej i rasy białej (około 10%). Najbardziej narażone są na nie wcześniaki.

Rodzaje naczyniaków

Wśród tych łagodnych zmian skórnych wyróżniamy trzy rodzaje, które związane są z ich kształtem:

  • naczyniaki zwykłe - pojawiają się u niemowląt tuż po urodzeniu. Zazwyczaj są jasnoczerwone, wypukłe. Większość z nich zanika wraz z wiekiem - samoistnie.
  • naczyniaki płaskie - różowo-czerwone plamki w wyraźnie zaznaczonym obrzeżem. Najczęściej pojawiają się na głowie maluszka: w okolicach czoła, na powiekach, na szyi. Nie zanikają samoistnie. Naczyniak jest wrażliwy na ciepło i ciśnienie - nabiera intensywniejszej barwy podczas gorączki, wysokiej temperatury otoczenia czy podczas płaczu dziecka.
  • naczyniaki jamiste - tak zwane naczyniaki głębokie, sinoczerwone wypukłe zmiany skórne, miękkie w dotyku. Występują nie tylko naskórnie, ale również w jamie ustnej i na błonach śluzowych. Mogą zanikać samoistnie, często dopiero w wieku wczesnoszkolnym.

Czy naczyniaki się usuwa?

Naczyniaki nie stanowią zazwyczaj zagrożenia dla życia. Większość ze zmian zanika samoistnie w okresie przedszkolnym/wczesnoszkolnym. Jeśli jednak zmiany mają wpływ na podstawowe funkcjonalności, jak np. wzrok, czy na estetykę naszego wyglądu, można je z powodzeniem usunąć. Naczyniaki likwidowane są podczas zabiegów chirurgii jednego dnia i nie wymagają dłuższej hospitalizacji pacjenta. Zapraszamy do naszego Centrum na konsultacje specjalistyczne.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99