Usuwanie tłuszczaków

Usuwanie tłuszczaków
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

Zabieg usunięcia tłuszczaka

sprawdź pierwszy wolny termin

W Centrum Medycznym POST MEDICAL oferujemy zabiegi chirurgiczne jednego dnia. Zajmujemy się usuwaniem tłuszczaków. W placówce zapewniamy profesjonalną opiekę lekarza specjalistę chirurgii jednego dnia, m.in. chirurga dr n. med. Janusza Kowalskiego.

Umów się »

Cennik zabiegu

Chirurgia jednego dnia Cena
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem
220.00 zł
Usunięcie jednego tłuszczaka
500.00 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym
100.00 zł

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK


Lekarze i specjaliści

FAQ Pytania i odpowiedzi

Czym jest tłuszczak?

Tłuszczak to podskórny, łagodny nowotwór wypełniony tłuszczem. Zazwyczaj występuje jako zmiana pojedyncza, jednak zdarzają się przypadki tłuszczaków mnogich. Tłuszczak ma kształt owalny, okrągły lub podłużny, rośnie wolno i nie wywołuje żadnych dolegliwości. Najczęściej pojawia się u osób po 40-tym roku życia, choć zarejestrowano również przypadki tłuszczaków u dzieci.

Jak usunąć tłuszczaki?

Najbardziej efektywną metodą usunięcia tłuszczaka jest zabieg chirurgiczny zakwalifikowany jako chirurgia jednego dnia. Wykonuje się go w bardzo krótkim czasie - około 20 minut, a pacjent może opuścić placówkę już po około 1-2 godzinach. Tylko chirurgia daje pewność, że tłuszczak został usunięty w całości.

Operacyjne usuwanie tłuszczaków jest niezbędne jeśli zmiany są bolesne, utrudniają poruszanie się lub jeśli do zmiany dostała się infekcja (np. wydziela się ropa).

Umów wizytę w POST MEDICAL