Usuwanie kaszaków

Zabieg usunięcia kaszaka

Usuwanie kaszaków
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

W naszym Centrum Medycznym POST MEDICAL oferujemy zabiegi chirurgiczne jednego dnia. Zajmujemy się usuwaniem i wycinaniem zmian skórnych chorobowych i estetycznych. W naszej placówce zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy specjalistów chirurgii jednego dnia, m.in. znanego śląskiego chirurga dr n. med. Janusza Kowalskiego oraz lek. Joanny Polczyk.


Cennik zabiegu

Chirurgia jednego dnia Cena
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem
200.00 zł
Usunięcie jednego kaszaka
500.00 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym
80.00 zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Zachęcamy do umówienia wizyty online.

Umów się na wizytę


Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Co to jest kaszak?

Kaszak to guzowa zmiana skórna w postaci łagodnej torbieli łojowej. Inaczej zwany jest cystą naskórkową. Wygląda jak mały, podskórny guzek. Kaszaki to jedne z najpopularniejszych zmian skórnych, zaliczamy je do nowotworów łagodnych. Kaszak tworzy się w okolicach gruczołów łojowych, które się zaczopowały. Zbudowany jest z nabłonka wielowarstwowego, a wypełniają go komórki naskórka, elementy mieszków włosowych i substancje łojowe.

Kaszak - rozpoznanie

Kaszaki pojawiają się najczęściej w młodym wieku, zazwyczaj w 30-40 roku życia. Zdarzają się jednak przypadki rozpoznania u młodych ludzi, którzy mają problemy z trądzikiem - kaszaki to zmiany, które mogą być powiązane z gospodarką hormonalną i to właśnie trądzik może powodować uszkodzenia mieszków włosowych i powstanie cysty. Również w późniejszym wieku może dojść do powstania torbieli łojowych, szczególnie w przypadkach kiedy doszło do uszkodzenia skóry lub kiedy pacjent nie dba należycie o higienę. Kaszaki aż dwukrotnie częściej pojawiają się u mężczyzn niż u kobiet.

Wycinanie kaszaka

Kaszak nie zniknie sam - musi być należycie usunięty. Wszelkie próby samodzielnego pozbycia się cysty mogą doprowadzić w najlepszym razie do jej powiększenia i zakażenia bakteryjnego, w najgorszym - do komplikacji i zezłośliwienia tej łagodnej zazwyczaj zmiany. Z kaszakiem należy udać się do lekarza specjalisty, który zdiagnozuje rodzaj zmiany i jej charakter, a następnie skieruje pacjenta na zabieg usunięcia. Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne, na których lekarz oceni, czy dana zmiana kwalifikuje się do wycięcia, czy należy jeszcze wykonać dodatkowe badania. Chirurgiczne wycinanie kaszaka odbywa się w ramach chirurgii jednego dnia. Po zabiegu i krótkim odpoczynku pod obserwacją personelu pacjent może udać się do domu. Takie zabiegi usuwania kaszaków przeprowadzamy w naszym centrum medycznym POST MEDICAL W Rudzie Śląskiej.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99