Wrastające paznokcie

Wrastający paznokieć boli?

Tak. I to czasem bardzo. W zaawansowanym stadium tworzą się bolesne, tak zwane "papuże dzioby", a tkanka wokół paznokcia zachodzi ropą. Ale warto zaznaczyć, że najczęściej jest to schorzenie "na własne życzenie". Albo złe praktyki przy obcinaniu paznokci u stóp, albo zbyt ciasne obuwie doprowadzają do tego stanu zapalnego, który w konsekwencji może stać się groźny dla naszego zdrowia.

Wrastający paznokieć - leczenie domowe.

Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki: nie należy obcinać paznokci na "okrągło" tylko "prosto", gdyż paznokieć rośnie prostopadle do kierunku obcinania. Można również łagodnie odginać na bok tkankę z płytki paznokcia (po kąpieli, namaczaniu w mydlinach zmiękczających paznokcie). Można stosować okłady odkażające, maści lub pasty z antybiotykami. Co jednak, kiedy nasz wrastający pod skórę paznokieć jest już nie do uratowania domowymi metodami?

Chirurgiczne korygowanie wrastającego paznokcia

W przypadku małej skuteczności domowych sposobów, trzeba zwrócić się po pomoc do chirurga. Lekarz specjalista wykona zabieg, który skoryguje krzywiznę paznokcia, a tym samym usunie bolesne schorzenie. Dzięki temu paznokieć będzie odrastał prawidłowo. Nie ma obaw co do zabiegu - nie jest to usunięcie płytki paznokcia! To zabieg korygujący jej kierunek odrastania. Wszystko wykonywane jest w ramach chirurgii jednego dnia, a pacjent po 1-2 godzinach może wrócić do domu.

Cennik zabiegów

CHIRURGIA JEDNEGO DNIA CENA
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem 150 zł
Zabieg wrastającego paznokcia 400 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym 60 zł

 

Umów się na wizytę