Wrastające paznokcie

Usuwanie wrastających paznokci
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Zarejestruj się do lekarza

W naszym Centrum Medycznym POST MEDICAL oferujemy zabiegi chirurgiczne jednego dnia. Zajmujemy się usuwaniem i wycinaniem zmian skórnych chorobowych i estetycznych. W naszej placówce zapewniamy profesjonalną opiekę lekarzy specjalistów chirurgii jednego dnia, m.in. znanego śląskiego chirurga dr n. med. Janusza Kowalskiego oraz lek. Joanny Polczyk.

Cennik zabiegu

Chirurgia jednego dnia Cena
Konsultacja chirurgiczna przed zabiegiem
200.00 zł
Usunięcie jednego wrastającego paznokcia
500.00 zł
Konsultacja kontrolna po zabiegu chirurgicznym
80.00 zł
2036.jpgW POST MEDICAL zapłacisz kartą.

Zachęcamy do umówienia wizyty online.

Umów się na wizytę


Lekarze i specjaliści

Pytania i odpowiedzi

Wrastający paznokieć boli?

Tak. I to czasem bardzo. W zaawansowanym stadium tworzą się bolesne, tak zwane "papuże dzioby", a tkanka wokół paznokcia zachodzi ropą. Ale warto zaznaczyć, że najczęściej jest to schorzenie "na własne życzenie". Albo złe praktyki przy obcinaniu paznokci u stóp, albo zbyt ciasne obuwie doprowadzają do tego stanu zapalnego, który w konsekwencji może stać się groźny dla naszego zdrowia.

Wrastający paznokieć - leczenie domowe

Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki: nie należy obcinać paznokci na "okrągło" tylko "prosto", gdyż paznokieć rośnie prostopadle do kierunku obcinania. Można również łagodnie odginać na bok tkankę z płytki paznokcia (po kąpieli, namaczaniu w mydlinach zmiękczających paznokcie). Można stosować okłady odkażające, maści lub pasty z antybiotykami. Co jednak, kiedy nasz wrastający pod skórę paznokieć jest już nie do uratowania domowymi metodami?

Chirurgiczne korygowanie wrastającego paznokcia

W przypadku małej skuteczności domowych sposobów, trzeba zwrócić się po pomoc do chirurga. Lekarz specjalista wykona zabieg, który skoryguje krzywiznę paznokcia, a tym samym usunie bolesne schorzenie. Dzięki temu paznokieć będzie odrastał prawidłowo. Nie ma obaw co do zabiegu - nie jest to usunięcie płytki paznokcia! To zabieg korygujący jej kierunek odrastania. Wszystko wykonywane jest w ramach chirurgii jednego dnia, a pacjent po 1-2 godzinach może wrócić do domu.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99