Wrastające paznokcie

Wrastający paznokieć boli?

Tak. I to czasem bardzo. W zaawansowanym stadium tworzą się bolesne, tak zwane "papuże dzioby", a tkanka wokół paznokcia zachodzi ropą. Ale warto zaznaczyć, że najczęściej jest to schorzenie "na własne życzenie". Albo złe praktyki przy obcinaniu paznokci u stóp, albo zbyt ciasne obuwie doprowadzają do tego stanu zapalnego, który w konsekwencji może stać się groźny dla naszego zdrowia.

Wrastający paznokieć - leczenie domowe.

Przede wszystkim trzeba zmienić nawyki: nie należy obcinać paznokci na "okrągło" tylko "prosto", gdyż paznokieć rośnie prostopadle do kierunku obcinania. Można również łagodnie odginać na bok tkankę z płytki paznokcia (po kąpieli, namaczaniu w mydlinach zmiękczających paznokcie). Można stosować okłady odkażające, maści lub pasty z antybiotykami. Co jednak, kiedy nasz wrastający pod skórę paznokieć jest już nie do uratowania domowymi metodami?

Chirurgiczne korygowanie wrastającego paznokcia

W przypadku małej skuteczności domowych sposobów, trzeba zwrócić się po pomoc do chirurga. Lekarz specjalista wykona zabieg, który skoryguje krzywiznę paznokcia, a tym samym usunie bolesne schorzenie. Dzięki temu paznokieć będzie odrastał prawidłowo. Nie ma obaw co do zabiegu - nie jest to usunięcie płytki paznokcia! To zabieg korygujący jej kierunek odrastania. Wszystko wykonywane jest w ramach chirurgii jednego dnia, a pacjent po 1-2 godzinach może wrócić do domu.

Umów się na wizytę

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!