Kardiolog Świętochłowice

Znalezienie dobrego kardiologa w okolicach Świętochłowic nie jest łatwe, ale w POST MEDICAL z Rudy Śląskiej znajdziesz doświadczonych lekarzy, którzy pomogą wyleczyć wiele chorób. Nasza poradnia kardiologiczna otwarta jest na pacjentów z całego kraju, głównie z Śląska w tym Świętochłowic. Decydując się na odwiedzenie przychodni POST MEDICAL, podejmują Państwo pierwszy krok do wyleczenie chorób serca i układu krwionośnego.

Jakie typy chorób leczy kardiolog?

Kardiolog odpowiedzialny jest za leczenie chorób wynikłych z nieprawidłowego funkcjonowania serca oraz całego układu krwionośnego. Tego typu choroby są coraz częstsze i ich częstotliwość występowania będzie wzrastać, jeżeli nawyki społeczeństwa nie ulegną zmianie. Mamy duży wpływ na stan naszego zdrowia, w tym na stan serca. Warto zatroszczyć się o absolutne podstawy jak zdrowa dieta i przełamanie siedzącego trybu pracy krótkimi przerwami na wstanie i rozruszanie organizmu.

Jednak nie na zawsze jesteśmy w stanie uniknąć chorób przez własne działania, mowa tu chociażby o wrodzonych wadach sercach. Kardiolog będzie również odpowiednią osobą do zwalczania: miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków czy zapalenia mięśnia sercowego.

Nieleczenie chorób kardiologicznych stanowi duże zagrożenie dla zdrowia i życia. Odpowiadają one za coraz większy procent zgonów w krajach rozwiniętych i rozwijających się.

Czym zajmuje się kardiolog nieinwazyjny?

Tak jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, kardiologia nieinwazyjna podejmuje się diagnozowania chorób sercowo-naczyniowych oraz późniejszego ich leczenia. Kardiolog również zaleca pacjentowi odpowiednią rehabilitację oraz przeprowadza badania EKG, echo serca czy stosuje holter EKG.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów ze Świętochłowic?

Dostęp do prywatnej opieki medycznej jest dziś powszechny i warto z oferty prywatnych przychodni wybrać taką, która zbiera pozytywne opinie od swoich pacjentów. POST MEDICAL może pochwalić się wieloma pozytywnymi recenzjami od pacjentów korzystających z pomocy naszych lekarzy w tym kardiologów.

Dogodny dojazd do Rudy Śląskiej oraz możliwość wykonania wielu badań na miejscu zaoszczędza czas, a co najważniejsze doskonała kadra będąca na miejscu gwarantuje odpowiednie podejście do pacjenta, zdiagnozowanie choroby oraz jej leczenie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego kardiologa osoby ze Świętochłowic oraz rejestracji online lub przez telefon.