Psychiatra Bytom

Poradnia psychiatryczna w POST MEDICAL z Rudy Śląskiej to miejsce, w którym pacjenci z zaburzeniami psychicznymi odnajdą odpowiednie leczenie. Jeżeli poszukują Państwo dobrego psychiatry w Bytomiu oraz okolicach zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Niezwykle istotne jest aby w trakcie swojego leczenia natrafić na sprawdzonego psychiatrę, który posiada pozytywne opinie od innych pacjentów. Dlatego warto już na samym początku leczenia podjąć decyzje o odbywaniu leczenia psychiatrycznego u naszych lekarzy. Co istotne POST-MEDICAL pozwala na telekonsultacje oraz wideo konsultacje psychiatryczne, co jest idealną propozycją dla osób mieszkających w Bytomiu.

Kiedy pójść do Psychiatry?

Wizyta u psychiatry zalecana jest zazwyczaj przez lekarza pierwszego kontaktu albo psychologa, ale można skorzystać z usług tego specjalisty również za namową bliskich albo z własnej niewymuszonej chęci. Istnieją pewne symptomy, które powinny naprowadzić nas na to, że nasza psychika w ostatnim czasie uległa zmianie. Do głównych objawów zaliczamy:

  • nieuzasadnioną nerwowość skutkującą atakiem na drugą osobę
  • zaniżone poczucie własnej wartości
  • przeświadczenie, że w pobliżu znajdują się rzeczy niedostrzegalne dla innych
  • słyszenie głosów, które są słyszalne tylko dla nas
  • różnego rodzaju uzależnienia np. od alkoholu, seksu czy narkotyków
  • niemożność poradzenia sobie z trudnymi życiowymi sytuacjami jak utrata bliskiej osoby czy problemy finansowe
  • częste zmiany nastroju
  • powolne wygaszanie relacji ze swoim otoczeniem, zamykanie się na innych.

Warto pamiętać o tym, że im wcześniej rozpocznie się leczenie tym szybszy będzie powrót do normalności. Dobrze jest patrzeć na swoje zachowanie z boku, a gdy któryś z powyższych objawów będzie się pojawiać, należy skorzystać z pomocy psychiatry.

Psychiatra jak się przygotować?

Nie ma podstawa, aby bać się wizyty u psychiatry, jest to lekarz jak każdy inny. Przed pierwszą wizytą zawsze warto jest mieć przygotowaną historię leczenia oraz listę leków jakie się zażywa. Jeżeli mimo wszystko przed wizytą występuje stres albo jest się w ciężkim stanie psychicznym warto wcześniej przygotować listę pytań albo poprosić bliską osobę o pomoc w jej skonstruowaniu.

Należy pamiętać, że psychiatra jest gotowy odpowiedzieć na wszelkie pytania, które odnoszą się do stanu zdrowia pacjenta a są dla niego niepokojące. Zawsze lepiej jest zadać więcej pytań niż coś pominąć, gdyż będą one stanowić dodatkową pomoc dla lekarza w diagnozie i leczeniu.

Pierwsza wizyta u psychiatry jest niejako wywiadem lekarza z pacjentem. Podczas rozmowy opowiada się o swoich dolegliwościach, o tym, kiedy te wystąpiły pierwszy raz oraz czy mają wpływ na stan fizyczny np. pogorszenie apetytu czy gorszy sen.

Czym charakteryzuje się dobry Psychiatra?

Pytanie zawarte w nagłówku jest jednym z ważniejszych, jakie zadają sobie pacjenci przed rozpoczęciem leczenia. Dobry lekarz psychiatrii to osoba empatyczna, wysłuchująca pacjenta, ale równocześnie potrafiąca spojrzeć na zachowanie pacjenta w sposób obiektywny. Należy pamiętać, że Psychiatra w odróżnieniu od Psychologa jest lekarzem i postępuje wedle oficjalnych kryteriów stworzonych przez środowisko naukowe. Psychiatria jako nauka medyczna klasyfikowana jest jako nauka pośrednia między psychologią (nauką społeczną) a neurologią. Psychiatra jest lekarzem, który posiada stały kontakt z pacjentem i odpowiednie kwalifikacje z zakresu technik komunikacyjnych. Psychiatra zawsze bazuje na medycynie, dopiero w drugiej kolejności analizuje aspekty psychologiczne.

Dlaczego psychiatra w POST MEDICAL dla pacjentów z Bytomia?

Zdrowie psychiczne jest nie mniej ważne od zdrowia fizycznego, najlepiej, gdy jedno i drugie są w doskonałej formie. Gdy zdarzy się tak, że będą Państwo odczuwać problemy w relacjach z innymi ludźmi, będą się zamykać na świat albo słyszeć głosy, który nikt inny nie słyszy warto zacząć leczenie.

Jako że wizyta u psychiatry może być stresująca, choć zupełnie niepotrzebnie, to dobrze, gdy gabinet znajduje się w dogodnej lokalizacji, aby skrócić czas dojazdu. POST MEDICAL mieści się w centrum Rudy Śląskiej co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców Bytomia i okolic.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego psychiatry i rozpoczęcia walki z chorobą. W tym celu zachęcamy do skorzystania z kontaktu telefonicznego bądź rejestracji online.