Psychiatra Bytom

Poradnia psychiatryczna w POST MEDICAL to miejsce, w którym pacjenci z zaburzeniami psychicznymi odnajdą odpowiednie leczenie. Jeżeli poszukują Państwo dobrego psychiatry w Bytomiu oraz okolicach zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kiedy pójść do psychiatry?

Wizyta u psychiatry jest zalecana zazwyczaj przez lekarza pierwszego kontaktu albo psychologa, ale można skorzystać z usług tego specjalisty również za namową bliskich albo z własnej chęci. Istnieją pewne symptomy, które powinny naprowadzić nas na to, że nasza psychika w ostatnim czasie uległa zmianie. Do głównych objawów zaliczamy:

  • nieuzasadnioną nerwowość skutkującą atakiem na drugą osobę
  • zaniżone poczucie własnej wartości
  • przeświadczenie, że w pobliżu znajdują się rzeczy niedostrzegalne dla innych
  • słyszenie głosów, które są słyszalne tylko dla nas
  • różnego rodzaju uzależnienia np. od alkoholu, seksu czy narkotyków
  • niemożność poradzenia sobie z trudnymi życiowymi sytuacjami jak utrata bliskiej osoby czy problemy finansowe
  • częste zmiany nastroju
  • powolne wygaszanie relacji ze swoim otoczeniem, zamykanie się na innych.

Warto pamiętać o tym, że im wcześniej rozpocznie się leczenie tym szybszy będzie powrót do normalności. Dobrze jest patrzeć na swoje zachowanie z boku, a gdy któryś z powyższych objawów będzie się pojawiać, należy skorzystać z pomocy psychiatry.

Psychiatra jak się przygotować?

Nie ma podstawa, aby bać się wizyty u psychiatry, jest to lekarz jak każdy inny. Przed pierwszą wizytą zawsze warto jest mieć przygotowaną historię leczenia oraz listę leków jakie się zażywało. Jeżeli mimo wszystko przed wizytą występuje stres albo jest się w ciężkim stanie psychicznym warto wcześniej przygotować listę pytań albo poprosić bliską osobę o pomoc w jej skonstruowaniu.

Należy pamiętać, że psychiatra jest gotowy na wszelkie pytania, które odnoszą się do stanu zdrowia pacjenta a są dla niego niepokojące. Zawsze lepiej jest zadać więcej pytań, gdyż będą one stanowić dodatkową pomoc dla lekarza w diagnozie i leczeniu.

Pierwsza wizyta u psychiatry jest niejako wywiadem lekarza z pacjentem. Podczas rozmowy opowiada się o swoich dolegliwościach, o tym, kiedy wystąpiły pierwszy raz oraz czy mają wpływ na stan fizyczny np. pogorszenie apetytu czy gorszy sen.

Dlaczego psychiatra w POST MEDICAL dla pacjentów z Bytomia?

Zdrowie psychiczne jest nie mniej ważne od zdrowia fizycznego, najlepiej, gdy jedno i drugie są w doskonałej formie. Gdy zdarzy się tak, że będą Państwo odczuwać problemy w relacjach z innymi ludźmi, będą się zamykać na świat albo słyszeć głosy, który nikt inny nie słyszy warto zacząć leczenie.

Jako że wizyta u psychiatry może być stresująca, choć zupełnie niepotrzebnie, to dobrze, gdy gabinet znajduje się w dogodnej lokalizacji, aby skrócić czas dojazdu. POST MEDICAL mieści się w centrum Rudy Śląskiej co zapewnia dogodny dojazd dla mieszkańców Bytomia i okolic.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego psychiatry i rozpoczęcia walki z chorobą. W tym celu zachęcamy do skorzystania z kontaktu telefonicznego bądź rejestracji online.