Okulista dla pacjentów z Zabrza

Choroby oczu dotykają wielu ludzi niezależnie od wieku. Nasza poradnia okulistyczna w Rudzie Śląskiej zaprasza do siebie pacjentów z Zabrza posiadających wady bądź choroby wzroku. Osobom widzącym trudno wyobrazić sobie życie w przypadku utraty wzroku lub znacznym pogorszeniu zdolności widzenia. Jeżeli chcą Państwo uniknąć takich problemów warto skorzystać z możliwości wizyty u dobrego okulisty.

Jakie choroby leczy okulista?

Posiadając sprawny zmysł wzroku nie zastanawiam się czy wszystko jest z nim w porządku, podobnie jest zresztą z innymi organami. Działania związane z leczeniem podejmujemy dopiero w chwili ewidentnego pogorszenia stanu, który uznawany był za normalny. Problemy ze wzrokiem początkowo są jedynie irytujące, ale w dłuższej perspektywie stają się męczące.

Okulista jako lekarz odpowiedzialny za choroby wzroku pomaga nam patrzeć wyraźnie na świat dłużej niż by to było możliwe bez jego pomocy. Oczy podobnie jak inne elementy naszego ciała wymagają pielęgnacji i stosowania się do pewnych zasad. Słabszy wzrok i konieczność posiadania okularów lub szkieł kontaktowych to tylko jedne ze wskazań do wizyty w gabinecie okulistycznym. Do lekarza okulisty warto udać się w przypadku takich dolegliwości jak:

 • zapalenie spojówek
 • choroby gałki ocznej
 • problemy z powiekami
 • jaskra
 • zaćma
 • choroby narządu łzowego

Okuliści pracujący w naszym gabinecie posiadają doświadczenie w leczeniu wyżej wymienionych chorób.

Jakie są wskazania do wizyty okulistycznej?

Tak samo jak powinno chodzić się do dentysty na wizyty profilaktyczne tak samo warto zarezerwować czas na wizytę u okulisty przynajmniej raz w roku. Najczęściej w przychodni okulistycznej gościmy pacjentów odczuwających nagłe bądź stopniowe pogorszenie ostrości widzenia. Innymi objawami, które powinny skłonić pacjenta do wizyty w poradni okulistycznej są:

 • pieczenie oczu
 • przekrwione oczy
 • światłowstręt
 • mroczki
 • powracające bóle głowy

Żadnego z objawów nie można lekceważyć, oczy są na tyle wdzięcznym narządem, że dość łatwo można zinterpretować, że to ich dotyczy choroba, co pozwoli skrócić drogę do właściwego lekarza.

Jak wygląda wizyta u okulisty?

Podobnie jak większość wizyt u innych lekarzy, tak i w tym wypadku konsultacja rozpocznie się od przeprowadzenia krótkiego i rzeczowego wywiadu mającego pomóc okuliście poprawnie zdiagnozować chorobę oczu. Pytania będą w głównej mierze dotyczyć historii chorób z naciskiem na choroby wzroku, stanu zdrowia, zażywanych leków czy chorób występujących w rodzinie. Cennymi informacjami również będą te dotyczące warunków pracy lub nauki w przypadku dzieci.

Kolejny etap stanowi badanie właściwe, którego przebieg zależy od rodzaju dolegliwości. Najczęściej okulista będzie chciał zbadać ostrość widzenia dla obiektów będących w oddali (czytanie znaków z tablicy), ostrość widzenia na małe odległości, zmierzyć ciśnienie środgałkowe oraz przeprowadzić ogólne badania oczu. W razie konieczności mogą zostać zlecone dodatkowe badania jak np. USG oczu, OCT oka.

Dlaczego POST MEDICAL dla pacjentów z Zabrza?

Jeżeli dobry okulista w okolicach Zabrza to tylko POST MEDICAL. Znajdujemy się w centrum Rudy Śląskiej skąd jest dogodny dojazd z Zabrza. Nasz personel stanowią doświadczeni lekarze, potrafiący doskonale diagnozować i leczyć pacjentów z zaburzeniami wzroku. Zachęcamy do skorzystania z rejestracji online bądź kontaktu telefonicznego, dokładne informacje kontaktowe wraz z mapą dojazdu znajdą Państwo w zakładce kontakt.