Medycyna pracy Będzin? Dojedziesz do poradni w 30 minut. Umów się już dziś!

Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Badania od poniedziałku do piątku
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Pomoc na każdym etapie
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Wszystkie badania w 1 dzień
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Badania psychotechniczne, audiogram, EKG i inne
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Wygodnie i komfortowo
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Profesjonalny sprzęt do badań
Medycyna pracy dla mieszkańców Będzina - Zapraszamy do Poradni Medycyny Pracy
Zarejestruj się do lekarza

Badania w 1 dzień - nowoczesna Poradnia Medycyny Pracy dla pracowników z Będzina

Umów się już dziś »

Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL znajduje się w dzielnicy Rudy Śląskiej, która jest bardzo dobrze skomunikowana z Będzinem i dzięki temu jest chętnie odwiedzana przez pracowników będzińskich firm. Czas dojazdu wynosi ok. 30 minut

POST MEDICAL oferuje:

Co charakteryzuje badania medycyny pracy w POST MEDICAL?

  • dobry dojazd z dzielnic Będzina takich jak Grodziec, Gzichów, Ksawera, Łagisza, Małobądz, Syberka, Śródmieście, czy Warpie,
  • badania wykonywane w 1 dzień, a czas badań ok. 1 do 3 godzin w zależności od stanowiska pracy,
  • brak kolejek - pracownik umawiany jest na konkretny dzień i godzinę,
  • możliwość rejestracji na badania online,
  • punkt pobrań i pracownia psychologiczna na miejscu.

Umów się na badania medycyny pracy »

W POST MEDICAL zapłacisz wygodnie kartą płatniczą lub blikiem.

Karta płatniczaBLIK

Oferujemy bezgotówkowe rozliczenia dla klientów:

Lekarze medycyny pracy

FAQ Pytania i odpowiedzi

Czy wszystkie badania medycyny pracy w POST MEDICAL można wykonać w 1 dzień?

Badania medycyny pracy w 1 dzieńW Centrum Medycznym POST MEDICAL badania medycyny pracy można wykonać w 1 dzień. W zależności od stanowiska pracy czas badań może wynieść od 1 do 3 godzin.

W przypadku niektórych stanowisk wykonuje się badania RTG i badania krwi do medycyny pracy na 2-3 dni robocze przed wizytą lekarską.

Czy trzeba umawiać się na badania medycyny pracy w POST MEDICAL?

Rejestracja na badania medycyny pracyW Poradni Medycyny Pracy POST MEDICAL pacjenci umawiani są na konkretny termin, tj. dzień i godzinę. Na badania medycyny pracy można umówić się online lub telefonicznie pod numerem 32 pokaż numer.

Z jakim wyprzedzeniem należy zapisać się na badania medycyny pracy?

Badania lekarskie przed rozpoczęciem pracyZapisywanie się na badania medycyny pracy należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. W POST MEDICAL badania medycyny pracy wykonywane są codziennie od poniedziałku do piątku, a pacjenci zapisywani są na konkretny termin. Dlatego:

  • w przypadku rozpoczęcia pracy na umowę o pracę badania medycyny pracy należy wykonać przed podjęciem pracy,
  • przy zmianie stanowiska pracy, przed zmianą stanowiska,
  • w sytuacji, gdy kończy się ważność badań medycyny pracy, co najmniej kilka dni przed upływem ważności badań lekarskich,
  • po ponad 30-dniowej przerwie w pracy spowodowanej chorobą, w pierwszym dniu po zakończeniu zwolnienia lekarskiego, a przed powrotem do pracy.

Czym różnią się badania medycyny pracy: wstępne, okresowe i kontrolne?

Badania wstępne, okresowe i kontrolnePoradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL wykonuje badania medycyny pracy wstępne, okresowe i kontrolne.

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnione osoby bądź tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Zakres badań, które wykonuje lekarz medycyny pracy podczas badań wstępnych, różnią się w zależności od rodzaju wykonywanego zawodu i narażeń związanych ze stanowiskiem pracy. Wynikiem braku przeciwwskazań do podjęcia pracy na danym stanowisku jest otrzymanie orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych.

Badania okresowe przeprowadza się co kilka lat, a o ich częstotliwości decyduje lekarz medycyny pracy. Termin następnego badania okresowego znajduje się na otrzymanym orzeczeniu.
Badania okresowe wykonuje się w czasie pracy i w ich przypadku nie przysługuje dzień wolny na badania.
Jeżeli pracownica jest w ciąży, powinna tę informację przekazać lekarzowi medycyny pracy.

Badania kontrolne wykonuje się w momencie powrotu do pracy po upływie ponad 30-dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Jeżeli wyniki badań wstępnych, okresowych lub kontrolnych wskazują na przeciwwskazania zdrowotne do pracy na danym stanowisku, lekarz medycyny pracy może nie dopuścić pracownika do wykonywania obowiązków zawodowych. Taka sytuacja może wystąpić, gdy stan zdrowia pracownika mógłby stanowić zagrożenie dla niego samego, współpracowników lub bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Co należy zabrać na badania medycyny pracy?

Co zabrać na badania medycyny pracy?Na wizytę należy zabrać:

Aby odpowiednio przygotować się do badania medycyny pracy, należy pamiętać, że wizyta rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego specjalista zapyta m.in. o obecny stan zdrowia, choroby występujące w rodzinie, przebyte operacje, dotychczasowe zatrudnienie i nałogi.

Czy skierowanie na badania jest obowiązkowe?

Skierowanie na badania medycyny pracyJeżeli pracownik wykonuje badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne), pracodawca wypełnia skierowanie na badania lekarskie, które jest obowiązkowe. Na skierowaniu musi zaznaczyć rodzaj badań i datę wydania skierowania. Następnie uzupełnia dane pracownika kierowanego na badania (imię, nazwisko, adres, PESEL lub numer paszportu), stanowisko pracy i opis wykonywanych czynności oraz zaznacza czynniki szkodliwe występujące na danym stanowisku pracy.

Bez skierowania można wykonać na własny wniosek tylko badania do celów sanitarno-epidemiologicznych. Jeżeli jednak pracodawca wymaga, by w orzeczeniu znajdowała się nazwa jego firmy, powinien wystawić skierowanie na badania sanitarno-epidemiologiczne.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą wykonać badania profilaktyczne (np. kierowcy taxi), wypełniając w Poradni Medycyny Pracy POST MEDICAL wniosek o objęcie profilaktyczną opieką medyczną.

Jak przygotować się do badania kierowcy na prawo jazdy?

Badania lekarskie kierowcy na prawo jazdyNa badania kierowcy należy ze sobą zabrać:

Na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców zawodowych należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania stężenia glukozy we krwi, nie musi przychodzić na wizytę na czczo. Badanie glukozy we krwi ma na celu zapewnienie, że kierowca nie choruje na cukrzycę, a tym samym nie stanowi zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Badania na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy. W ich skład wchodzą m.in. sprawdzenie wzroku i równowagi. Podczas badania przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz ustalane jest występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Osoby chcące pracować zawodowo na stanowisku kierowcy (kategorie C, C+E, D, D+E), instruktorzy nauki jazdy, egzaminatorzy na nauki jazdy, taksówkarze i kierowcy pojazdów uprzywilejowanych muszą wykonać dodatkowo badania psychologiczne. Mają one na celu weryfikację sprawności psychologicznej oraz ocenę osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Na badanie psychotechniczne zaleca się przyjść wypoczętym.

Jeżeli kierowca posiada wynik badania psychologicznego wykonanego w innej poradni, powinien zabrać go ze sobą, a rejestracja POST MEDICAL sprawdzi, czy jest wystarczający.

Czy badanie stężenia glukozy we krwi na badanie lekarskie kierowcy można wykonać w innym laboratorium?

Badanie stężenia glukozy we krwiTak, badanie stężenia glukozy we krwi można wykonać w dowolnym laboratorium. Jeżeli pacjent posiada aktualny wynik badania (nie starszy niż 3 miesiące), nie musi przychodzić na wizytę na czczo.

Jeżeli pacjent nie posiada aktualnych wyników badania stężenia glukozy we krwi, może wykonać takie badanie na miejscu, z wykorzystaniem glukometru. Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL nie honoruje wyników pomiaru z glukometru wykonanych samodzielnie przez pacjenta.

Czy kierowca musi wykonać badanie okulistyczne?

Badanie wzroku kierowcyKierowcy, którzy chcą uzyskać lub przedłużyć prawo jazdy, nie muszą wcześniej udawać się do okulisty. Lekarz uprawniony do badania kierowców dokona oceny wzroku i jeżeli uzna to za koniecznie, skieruje do specjalisty.

Co należy przygotować na badania kontrolne?

Badania medycyny pracy kontrolneNa badania kontrolne, po ponad 30-dniowym zwolnieniu lekarskim, należy przygotować:

  • skierowanie na badania kontrolne wystawione przez pracodawcę,
  • kopię ostatniego orzeczenia lekarskiego (wstępnego lub okresowego),
  • zaświadczenie o zakończeniu zwolnienia wydane przez lekarza prowadzącego,
  • dokument tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty, dowód osobisty w aplikacji mObywatel lub paszport),
  • okulary lub soczewki kontaktowe w przypadku wady wzroku.

Jeżeli ostatnie badania wstępne lub okresowe utraciły ważność, pracodawca powinien skierować pracownika na badania okresowe i kontrolne. Jeżeli natomiast planuje zmienić zakres obowiązków pracownika, kieruje na badania wstępne i kontrolne.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Badania wysokościowePrzed podjęciem pracy na wysokości do 3 metrów lub powyżej 3 metrów konieczne jest wykonanie badań lekarskich, tzw. wysokościowych.

Podczas badań lekarz medycyny pracy dokonuje oceny równowagi, ostrości widzenia oraz badania słuchu. Na podstawie badania orzeka o zdolności do wykonywania prac na wysokości.

W związku z wejściem w życie przepisów w 2020 roku, badania na wysokość zostały ujednolicone, dlatego niezależnie od tego czy badany będzie wykonywał pracę do 3 metrów, czy powyżej 3 metrów, należy wykonać komplet badań w obu przypadkach.

Czy za badania medycyny pracy można zapłacić kartą?

Płatność kartą lub blikiemTak, za badania medycyny pracy w POST MEDICAL można płacić kartą i BLIKiem. Pacjent może również zapłacić za badanie gotówką i częściowo kartą jeżeli nie posiada wystarczającej ilości środków.

Czy za badania medycyny pracy można otrzymać fakturę VAT?

Faktura VAT za badaniaTak, za badania medycyny pracy w POST MEDICAL można otrzymać fakturę VAT lub fakturę imienną.

Zgodnie z aktualnymi przepisami, po wystawieniu paragonu bez nr NIP firmy, nie można wystawić faktury na dane firmy. Dlatego prośbę o wystawienie faktury należy zgłosić podczas rejestracji na badania.

Czy pracodawca musi podpisać umowę na badania medycyny pracy?

Umowa na badania medycyny pracyZgodnie z polskim prawem pracy, pracodawca powinien posiadać umowę z podmiotem wykonującym badania medycyny pracy. Umowa musi zawierać szczegółowe warunki prowadzenia badań medycyny pracy, a także określać prawa i obowiązki obu stron, w tym zakres świadczonych usług, terminy realizacji oraz warunki finansowe. Umowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy oraz regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Dzięki podpisanej umowie z POST MEDICAL koszt badań medycyny pracy będzie niższy.

Lekarz medycyny pracy blisko Będzina

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Będzina, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Będzinem, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 5. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: ZabrzeŚwiętochłowiceKatowiceChorzówKnurówGliwice, MikołówOrzeszeSiemianowiceTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBytomJaworznoMysłowiceRybnik, Sosnowiec, Żory

Umów wizytę już dziś! Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Umów wizytę w POST MEDICAL