Medycyna pracy Świętochłowice? Dojedziesz do nas w 10 minut. Umów się już dziś!

Medycyna pracy Świętochłowice - poradnia medycyny pracy
Medycyna pracy Świętochłowice - wykonujemy badanie stężenia glukozy na czczo
Medycyna pracy Świętochłowice - wykonujemy badanie ekg
Medycyna pracy Świętochłowice - wykonujemy badanie audiogram
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia medycyny pracy dla pracowników ze Świętochłowic

Nasza Poradnia Medycyny Pracy z Rudy Śląskiej znajduje się w dobrze skomunikowanej części Śląska, dzięki czemu jest łatwo dostępna dla pracowników ze Świętochłowic chcących skorzystać z usług lekarza medycyny pracy. 

Badania medycyny pracy obowiązują każdego pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę. Badania wstępne, okresowe oraz kontrolne wykonywane są na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Poradnia medycyny pracy w Rudzie Śląskiej oferuje:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w Centrum Medycznym POST MEDICAL?

 • doświadczona kadra medyczna
 • dogodna lokalizacja w centrum miasta
 • pracownia psychologiczna na miejscu
 • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

Nasi lekarze medycyny pracy

Pytania i odpowiedzi

Jakie badania są dostępne w Poradni Medycyny Pracy?

POST MEDICAL posiada w ofercie kompleksową ofertę badań z zakresu medycyny pracy. Nasi lekarze medycyny pracy wykonują m.in.:

 • badania wstępne, okresowe i kontrolne,
 • badania na prawo jazdy,
 • badania dla kierowców i kierowców zawodowych,
 • badania wysokościowe,
 • badania w celach sanitarno-epidemiologicznych,
 • badania dla szkół i uczelni.

POST MEDICAL - medycyna pracy blisko Świętochłowic - czy warto?

Do odwiedzenia naszego gabinetu zapraszamy wszystkie osoby z okolic Świętochłowic . Dogodny dojazd do naszej siedziby mieszczącej się w centrum Rudy Śląskiej przy ulicy Pocztowej 7 oraz doświadczona kadra, zapewniają załatwienie wszystkich formalności w ciągu jednego dnia. Zapraszamy do rejestrowania się przez formularz lub telefonicznie 32 pokaż numer . Badania medycyny pracy to tylko część naszej oferty - w razie problemów z sercem zapraszamy na wizytę do kardiologa, w przypadku zmian skórnych do dermatologa, a w przypadku wystąpienia alergii warto odwiedzić nasz gabinet alergologiczny.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania na prawo jazdy nie odbiegają od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają kilkanaście minut. Badania kierowców skupiają się na ocenie wzroku, równowagi i słuchu. Podczas wykonywanego badania lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy, muszą wykonać dodatkowo badania psychologiczne. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz ocenę osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowca pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak zaleca się być wypoczętym.

Badania na prawo jazdy i kierowców zawodowych należą do jednych z częściej wykonywanych w naszej Poradni Medycyny Pracy POST MEDICAL.

Co zabrać na badania kierowców?

W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy we krwi na czczo. Badania te można wykonać w naszej placówce. Należy ze sobą zabrać:

 • dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport),
 • dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz),
 • okulary w przypadku wady wzroku,
 • w przypadku cukrzycy, padaczki lub problemów kardiologicznych zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów.

Na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania stężenia glukozy we krwi, nie musi przychodzić do lekarza na czczo.

Lekarz medycyny pracy blisko Świętochłowic

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Świętochłowic, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Świętochłowicami, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z takich miast jak: ZabrzeBytomKatowiceChorzówKnurówGliwiceOrzeszeSiemianowiceTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBędzinJaworznoMysłowiceRybnik, Sosnowiec, Żory.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99