Medycyna pracy blisko Świętochłowic w 1 godzinę

Medycyna pracy dla osób ze Świętochłowic

Osoby z okolic Świętochłowic poszukujące lekarza medycyny pracy wykonującego szereg badań mających na celu zdiagnozowanie bądź leczenie chorób zawodowych mogą skorzystać z usług Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Medycyna pracy należy do jednej ze specjalności lekarskich, a jej głównym zadaniem jest badanie oddziaływania środowiska pracy na pacjenta, diagnostyka oraz leczenie chorób zawodowych. Wśród chorób zawodowych znajdują się choroby narządu wzroku, słuchu, sercowo-naczyniowe, dermatologiczne i wiele innych.

Lekarz medycyny pracy wykonuje badania mające diagnozować występowanie chorób zawodowych lub ich leczenie. Gdy lekarz nie stwierdzi u pacjenta żadnych przeciwwskazań do wykonywania zawodu, wydaje orzeczenie zezwalające na wykonywanie zawodu.

Medycyna pracy w Rudzie Śląskiej czeka na Ciebie
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL
Medycyna pracy w Rudzie Śląskiej

Badania medycyny pracy obowiązują każdego pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę. Badania wstępne, okresowe, kontrolne, wykonywane są na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Poradnia medycyny pracy w Rudzie Śląskiej oferuje:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w Centrum Medycznym POST MEDICAL?

  • doświadczona kadra medyczna
  • dogodna lokalizacja w centrum miasta
  • pracownia psychologiczna na miejscu
  • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

lek. Maria Iwańska

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog
Badania osób kierujących pojazdami

Godziny przyjęć: 

  • Wtorek: 13:00 - 16:00
  • Piątek: 16:20 - 18:30
Najbliższy wolny termin:
2021-09-28 13:30

Jakie badania są dostępne w Poradni Medycyny Pracy?

POST MEDICAL posiada w ofercie praktycznie wszystkich badań niezbędne osobom zatrudnionym na Śląsku. Podstawowe rodzaje badań można podzielić ze względu na czas w jakim się je wykonuje.
Osoby zatrudnione na umowę o pracę pierwszy raz w danej firmie lub podczas zmiany stanowiska, zobowiązane są do przebycia badań wstępnych. Celem badania wstępnego jest stwierdzenie czy pracownik nadaje się do wykonywania swoich obowiązków pod względem zdrowotnym.

Medycyna pracy zajmuje się również badaniami okresowymi, na które są kierowani pracownicy, którym wygasa termin ostatnio przeprowadzonych badań. Zależnie od wykonywanego zawodu, orzeczenia wydawane są na okres od roku do kilku lat i wymagają przeprowadzania badań ponownie przez cały okres kariery zawodowej opartej na umowę o pracę.

Ostatnim z podstawowych badań jest badanie kontrolne, dotyczące osób powracających do pracy po 30 dniowej absencji wywołanej chorobą.

Poza podstawowymi badaniami, bardzo popularne są badania na prawo jazdy oraz badania kierowców. Obsługa pojazdów i maszyn wymaga posiadania dobrego wzroku i słuchu. Okresowe badania kierowców zawodowych pozwalają wykryć pogorszenie niektórych czynności organizmu i zareagowanie w odpowiednim momencie, gdyby okazało się, że dana osoba jest niezdolna do dalszego prowadzenia pojazdów. Osoby z padaczką lub cukrzycą zobowiązane są do przyniesienia na badania orzeczenia od lekarza, informującego że niniejsze choroby nie są w przypadku tych konkretnych pacjentów powodem do nie wydania prawa jazdy lub orzeczenia zezwalającego na wykonywanie zawodu kierowcy.

Badania wysokościowe są koniecznością w przypadku chęci podjęcia pracy na dużych wysokościach. Osoby chcące pracować na żurawiach, dachach itd. będą musiały przejść badanie u okulisty, neurologa i laryngologa.

Ostatnim rodzajem badań, o którym warto wspomnieć są badania do celów sanitarno-epidemiologicznych w wyniku, których otrzymuje się orzeczenie dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Ten typ badań zobowiązani są odbyć osoby pracujące w restauracjach i innych usług gastronomicznych, miejscach w któych jest kontakt z dziećmi do lat 6 oraz hostessy.

Dlaczego medycyna pracy Świętochłowice?

Do odwiedzenie naszego gabinetu zapraszamy wszystkie osoby z okolic Świętochłowic , dogodny dojazd do naszej siedziby mieszczącej się w centrum Rudy Śląskiej przy ulicy Pocztowej 7 oraz doświadczona kadra zapewniają załatwienie wszystkich formalności w krótkim czasie. Zapraszamy do rejestrowania się przez formularz lub telefonicznie 32 pokaż numer . Badania medycyny pracy to tylko część z naszej oferty w razie problemów z sercem zapraszamy na wizytę do kardiologa, w przypadku zmian skórnych do dermatologa, a gdy męczy Cię alergia warto sprawdzić nasz gabinet alergologiczny.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają do kilkunastu minut. Badania kierowców skupiają się na sprawdzeniu wzroku, równowagi i słuchu. Podczas wykonywanego badania, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi badaniami psychologicznymi. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz oceny osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy być wypoczętym.

Badania na prawo jazdy i kierowców zawodowych należą do jednych z częściej wykonywanych w naszej poradni medycyny pracy. Dzięki doświadczeniu lekarzy, pacjent powinien zarezerwować na badanie od 15 do 30 minut co w zupełności powinno wystarczyć.

Podczas badań nie są prowadzone żadne próby wysiłkowe czy inne testy wymagające naruszenia ciągłości tkanek. Lekarz nie pobiera krwi, podczas badania trzeba mieć już wyniki stężenia glukozy.

Co zabrać na badania kierowców?

Do badań na prawo jazdy czy badań kierowców zawodowych nie trzeba specjalnie się przygotowywać. W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy na czczo. Jeżeli takich wyników nie masz możesz wykonać je w naszej placówce. Pamiętaj zabrać ze sobą również:

· Dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport)

· Dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz)

· Okulary w przypadku wady wzroku

· W przypadku cukrzycy lub padaczki zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów

Choć to powinno być oczywiste, to przypomnimy, że na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli masz aktualne badania nie musisz przychodzić do lekarza na czczo.

Lekarz medycyny pracy blisko Świętochłowic

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Świętochłowic, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do współpracy z Centrum Medycznym POST MEDICAL z Rudy Śląskiej. Zapraszamy pacjentów z całego Śląska w szczególności pobliskich miast jak Chorzów, Tychy, OrzeszeZabrze, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieSiemianowice, Łaziska Górne, Radzionków, Będzin, Jaworzno, Mysłowice, RybnikKnurów, Gliwice czy Mikołów.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 707 44 99.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99