Medycyna pracy blisko Jaworzna w 1 godzinę

Poradnia medycyny pracy dla osób z Jaworzna

Jaworzno jest doskonale skomunikowane z Rudą Śląską, co sprawia, że Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL jest chętnie odwiedzana przez pracowników jaworskich firm.

Każdy pracodawca, zatrudniając pracownika na umowę o pracę, zobowiązany jest do kierowania go na badania medycyny pracy. POST MEDICAL jest rozwiązaniem dla osób z Jaworzna, które poszukują lekarza medycyny pracy i nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach. Znajdujemy się w dobrze skomunikowanej z Jaworznem części Rudy Śląskiej, badania medycyny pracy umawiamy na konkretny termin, a ich wykonanie zajmuje około 1 godziny.

postmedical-medycyna-pracy-ruda-slaska-1.JPG

Badania wstępne, okresowe i kontrolne wykonujemy na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Jako Poradnia Medycyny Pracy oferujemy:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w POST MEDICAL?

  • doświadczona kadra medyczna
  • dogodna lokalizacja w centrum miasta
  • pracownia psychologiczna na miejscu
  • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

Nasi lekarze medycyny pracy

lek. Maria Iwańska

Specjalista chorób wewnętrznych, Kardiolog
Badania osób kierujących pojazdami

Godziny przyjęć:

  • Wtorek: 13:00 - 16:00
  • Piątek: 16:20 - 18:30
Najbliższy wolny termin:
2021-10-22 17:25

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy?

Badania w przychodni medycyny pracy wymagają wcześniejszej rejestracji przez formularz lub rejestracji telefonicznej pod numerem 32 707 44 99 . Gdy już jest się umówionym na konkretną godzinę, należy zabrać ze sobą skierowanie oraz dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Osoby chore są zobowiązane do poinformowania lekarza o przyjmowanych lekach, osoby z wadą wzroku powinny przyjść ze swoimi okularami bądź soczewkami, a osoby z uszkodzonym słuchem z aparatem słuchowym.

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kierowcy zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają do kilkunastu minut. Badania kierowców skupiają się na sprawdzeniu wzroku, równowagi i słuchu. Podczas wykonywanego badania, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi badaniami psychologicznymi. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz oceny osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy być wypoczętym.

Badania na prawo jazdy i kierowców zawodowych należą do jednych z częściej wykonywanych w naszej poradni medycyny pracy. Dzięki doświadczeniu lekarzy, pacjent powinien zarezerwować na badanie od 15 do 30 minut co w zupełności powinno wystarczyć.

Podczas badań nie są prowadzone żadne próby wysiłkowe czy inne testy wymagające naruszenia ciągłości tkanek. Lekarz nie pobiera krwi, podczas badania trzeba mieć już wyniki stężenia glukozy.

Co zabrać na badania kierowców?

Do badań na prawo jazdy czy badań kierowców zawodowych nie trzeba specjalnie się przygotowywać. W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy na czczo. Jeżeli takich wyników nie masz możesz wykonać je w naszej placówce. Pamiętaj zabrać ze sobą również:

· Dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport)

· Dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz)

· Okulary w przypadku wady wzroku

· W przypadku cukrzycy lub padaczki zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów

Choć to powinno być oczywiste, to przypomnimy, że na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli masz aktualne badania nie musisz przychodzić do lekarza na czczo.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Przed podjęciem pracy na wysokości powyżej 3 metrów konieczne jest odbycie badań lekarskich.

Badania wysokościowe wymagają konsultacji lub oceny neurologicznej, okulistycznej i laryngologicznej. Na podstawie przeprowadzonych badań, lekarz medycyny pracy ocenia zdolność do wykonywania pracy na wysokości.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne dla osób z Jaworzna

Centrum Medyczne POST MEDICAL znajduje się w miejscu, które jest bardzo dobrze skomunikowane z wieloma dzielnicami Jaworzna. POST MEDICAL specjalizuje się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań, od wstępnych przez okresowe, po kontrolne. Lekarz medycyny pracy jest tym, który będzie odwiedzany wielokrotnie przez osoby zatrudnione na etacie. Warto więc już na samym początku zadbać o wybór sprawdzonej Poradni Medycyny Pracy. 

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy, to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnionych pracowników lub tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne różnią się dla różnych zawodów, a brak przeciwwskazań do wykonywania pracy kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z pozwoleniem na rozpoczęcie pracy.

Badania okresowe, które jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są w określonej częstotliwości. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu. 

Konieczność wykonania badań kontrolnych pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30-dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy blisko Jaworzna

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Jaworzna, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do współpracy z Centrum Medycznym POST MEDICAL z Rudy Śląskiej. Zapraszamy pacjentów z całego Śląska w szczególności pobliskich miast jak Chorzów, Świętochłowice, Tychy, OrzeszeZabrze, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Tarnowskie Góry, Piekary ŚląskieSiemianowice, Łaziska Górne, Radzionków, Będzin, Bytom, Mysłowice, RybnikKnurów, Gliwice czy Mikołów.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32 707 44 99.

X

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99