Medycyna pracy Siemianowice? Dojedziesz do nas w 30 minut. Umów się już dziś!

Medycyna pracy Siemianowice - poradnia medycyny pracy
Medycyna pracy Siemianowice - wykonujemy badanie stężenia glukozy na czczo
Medycyna pracy Siemianowice - wykonujemy badanie ekg
Medycyna pracy Siemianowice - wykonujemy badanie audiogram
Zarejestruj się do lekarza
Odwiedź Centrum Medyczne POST MEDICAL

Poradnia medycyny pracy dla pracowników z Siemianowic

Siemianowice są doskonale skomunikowane z Rudą Śląską, co sprawia, że Poradnia Medycyny Pracy POST MEDICAL jest chętnie odwiedzana przez pracowników siemianowickich firm.

Każdy pracodawca, zatrudniając pracownika na umowę o pracę, zobowiązany jest do kierowania go na badania medycyny pracy. POST MEDICAL jest rozwiązaniem dla osób z Siemianowic, które poszukują lekarza medycyny pracy i nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach. Znajdujemy się w dobrze skomunikowanej z Siemianowicami części Rudy Śląskiej, badania medycyny pracy umawiamy na konkretny termin.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne wykonujemy na podstawie skierowania wydanego przez zakład pracy. Skierowanie określa charakter pracy oraz zagrożenia wynikające z pracy na danym stanowisku.

Jako Poradnia Medycyny Pracy oferujemy:

Co wyróżnia badania medycyny pracy w POST MEDICAL?

 • doświadczona kadra medyczna
 • dogodna lokalizacja w centrum miasta
 • pracownia psychologiczna na miejscu
 • punkt pobrań materiału do badań na miejscu

Rejestracja przez internet

Nasi lekarze medycyny pracy

Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda wizyta u lekarza medycyny pracy?

Badania w przychodni medycyny pracy wymagają wcześniejszej rejestracji przez formularz lub rejestracji telefonicznej pod numerem 32 pokaż numer. Gdy już jest się umówionym na konkretną godzinę, należy zabrać ze sobą:

 • skierowanie od pracodawcy (wzór skierowania na badanie profilaktyczne można pobrać tutaj.);
 • dowód tożsamości ze zdjęciem;
 • w przypadku niepełnosprawności, należy zabrać ze sobą również orzeczenie potwierdzające stopień niepełnosprawności;
 • okulary lub soczewki;
 • przyjmowane leki;
 • jeśli występują choroby przewlekłe to zabrać informacja od lekarza prowadzącego dot. choroby

Wizyta najczęściej rozpoczyna się od wywiadu, podczas którego lekarz może zapytać o dotychczasowe zatrudnienie, nałogi, choroby występujące w rodzinie czy przebyte operacje.

Jak przebiegają badania na prawo jazdy?

Przyszli kandydaci na kierowców zobowiązani są do odbycia badań lekarskich uprawniających do prowadzenia pojazdów. Badania na prawo jazdy nie odbiegają praktycznie od innych badań wykonywanych w przychodni medycyny pracy i najczęściej trwają do godziny. Badania kierowców skupiają się na sprawdzeniu wzroku, równowagi i słuchu. Podczas wykonywanego badania, lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu zdrowiu oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Badania kierowców zawodowych

Osoby chcące podjąć zawodową pracę na stanowisku kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi badaniami psychologicznymi. Badania psychologiczne mają na celu weryfikację sprawności psychicznej oraz oceny osobowości pod względem funkcjonowania w trudnych sytuacjach. Psychotechnika, bo taką nazwę noszą badania psychologiczne kierowców, dotyczy kierowców zawodowych korzystających z prawa jazdy kategorii C, C+E, D, D+E oraz zawodów takich jak instruktor nauki jazdy, egzaminator na prawo jazdy, kierowca taksówki, operator maszyn i kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Na badanie psychologiczne nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy być wypoczętym.

Badania na prawo jazdy i kierowców zawodowych należą do jednych z częściej wykonywanych w naszej poradni medycyny pracy.

Co zabrać na badania kierowców?

Do badań na prawo jazdy czy badań kierowców zawodowych nie trzeba specjalnie się przygotowywać. W przypadku badań kierowców wymagane jest posiadanie kilku dokumentów, w tym wyników badania stężenia glukozy na czczo. Jeżeli takich wyników nie masz możesz wykonać je w naszej placówce. Pamiętaj zabrać ze sobą również:

 • dowód tożsamości z numerem PESEL (dowód osobisty lub paszport);
 • dotychczasowe prawo jazdy (jeśli posiadasz);
 • okulary w przypadku wady wzroku;
 • w przypadku cukrzycy, padaczki lub problemów kardiologicznych zaświadczenie od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów

Choć to powinno być oczywiste, to przypomnimy, że na badanie na prawo jazdy i badanie okresowe kierowców należy zgłosić się wypoczętym, nie będąc pod wpływem alkoholu czy innych substancji odurzających. Jeżeli masz aktualne badania nie musisz przychodzić do lekarza na czczo.

Jak przebiegają badania wysokościowe?

Przed podjęciem pracy na wysokości powyżej 3 metrów konieczne jest odbycie badań lekarskich.
Badania wysokościowe wymagają oceny neurologicznej, okulistycznej i laryngologicznej. Na podstawie przeprowadzonych badań, lekarz medycyny pracy ocenia zdolność do wykonywania pracy na wysokości.

Badania wstępne, okresowe i kontrolne dla osób z Siemianowic

Centrum Medyczne POST MEDICAL znajduje się w miejscu, które jest bardzo dobrze skomunikowane z wieloma dzielnicami Siemianowic. POST MEDICAL specjalizuje się w wykonywaniu wszelkich rodzajów badań, od wstępnych przez okresowe, po kontrolne. Lekarz medycyny pracy jest tym, który będzie odwiedzany wielokrotnie przez osoby zatrudnione na etacie. Warto więc już na samym początku zadbać o wybór sprawdzonej Poradni Medycyny Pracy. 

Pierwsze zetknięcie z medycyną pracy, to tzw. badania wstępne wykonywane przez nowo zatrudnionych pracowników lub tych, którzy zmieniają stanowisko na inne w obrębie jednej firmy. Badania wstępne różnią się dla różnych zawodów, a brak przeciwwskazań do wykonywania pracy kończy się otrzymaniem orzeczenia potwierdzającego zdolność do wykonywania obowiązków, co jest równoznaczne z brakiem przeciwwskazań do pracy.

Badania okresowe, które jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są w określonej częstotliwości. Termin następnego badania wyznacza data widniejąca na wcześniej uzyskanym orzeczeniu. 

Konieczność wykonania badań kontrolnych pojawia się w momencie powrotu do pracy po upływie 30-dniowej przerwy wywołanej chorobą.

Lekarz medycyny pracy blisko Siemianowic

Jeżeli poszukujesz Poradni Medycyny Pracy w pobliżu Siemianowic, która zapewnia kompleksową obsługę, zachęcamy do odwiedzenia Centrum Medycznego POST MEDICAL w Rudzie Śląskiej.

Nasz gabinet jest doskonale skomunikowany z Siemianowicami, gdyż znajduje się w Rudzie Śląskiej przy ul. Pocztowej 7. Z oferty POST MEDICAL korzystają pacjenci z całego Śląska w tym ZabrzeBytomŚwiętochłowiceKatowiceChorzówKnurówGliwiceOrzeszeTarnowskie GóryPiekary ŚląskieŁaziska GórneTychyDąbrowa GórniczaRadzionkówBędzinJaworznoMysłowiceRybnik.

Zapraszamy do rejestracji internetowej lub telefonicznej pod numerem telefonu 32  pokaż numer.

Chcesz umówić się do lekarza?
Zarejestruj się przez internet do lekarza medycyny pracy lub lekarzy specjalistów.

Odwołanie lub przełożenie wizyty
Skorzystaj z formularza.

Badania w punkcie pobrań
Dowiedz się więcej.

Jeżeli żadna z opcji nie jest dla Ciebie, zadzwoń 32 707 44 99